Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Brak miesiączki

Polecane posty

Gość gość

Witam. Uprawiałam seks z partnerem. Jesteśmy pewni, że gumka byla cała. Niepokoi mnie jednak brak spodziewanej miesiączki, która powinna się pojawić juz prawie 2 tygodnie temu. Test ciążowy robiłam 2 tygodnie po stosunku, w godzinach popołudniowych i wyszedł negatywny. Mam czym się niepokoić, powtórzyć test?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz okres regularnie zawsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, regularnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Moim zdaniem przesunęła Ci się owulacja-a dopóki jej nie było, nie będzie także miesiączki.Miesiączka zawsze występuje 10-18 dni po owulacji.Stąd "spóźnianie" się miesiączki w granicach do 7 dni jest objawem fizjologicznym.Jeżeli spóźnia się już dwa tygodnie, należy najpierw wykluczyć ciążę-tak, jak to zrobiłaś.Dla pewności powtórz test (gdyby miesiączka się nie pojawiła)-18 dni po stosunku i potem 21 dni po stosunku.Ten ostatni powinien być już wiarygodny praktycznie w 100%.Na przesunięcie owulacji może mieć wpływ wiele czynników: stres (również ten związany z lękiem przed ciążą), przemęczenie, restrykcyjna dieta, choroby, także pigułka "po."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam.. Mam taki problem.. okres spoznia mi sie rowny tydzien ;/ czasem miewam nieregularny ale pare dni.. mialam teraz matury,nie sresowalam sie za bardzo.. wspolzyje z chlopakiem ponad 2lata, zawsze zabezpieczamy sie prezerwatywa, ostatnio naszlo nas na kilka "wlozen" na poczatku bez gumki, doslownie 4-6 wlozen, potem od razu prezerwatywa. Okresu nie mam tydzien bialy sluz jest.. (czasem tez mam taki nornalnie) ale boje sie ze to ciaza :( jesli do piatku nie bede miala zrobie test, ale jak sadzicie jest szansa ze moge byc w ciazy?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wydaje mi się że opóźnienie miesiączkowania może być spowodowane przeciążeniem organizmu i nadmiarem stresu,czasem tak bywa,nie wydaje mi się że wątpliwe jest zajście w ciążę mając zabezpieczenie bo raczej nie biorę pod uwagę początkowej fazy zbliżenia ,o ile nie doszło do wytrysku nasienia. Z tego co piszesz prócz opóźnienia okresu i jasnego śluzu to nie masz typowych objawów ciąży,szkoda że nie napisałaś czy wcześniej miewałaś regularne cykle i jak wyglądały krwawienia,gwałtowne,obfite czy skąpe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
"Wkładanie" bez gumki podpada pod stosunek przerywany, a to NIE jest dobry pomysł, niezależnie od tego, czy wydaje się, że do wytrysku było już blisko, czy daleko.Pewna ilość płynu nasiennego może się wydostać z ciała mężczyzny (w sposób dla niego i dla partnerki praktycznie niewyczuwalny) na długo przed wytryskiem.Niemniej, wydaje mi się mało prawdopodobne, byś była w ciąży."Spóźnianie" się miesiączki w granicach do 7 dni nie jest niczym niezwykłym nawet u kobiet, które normalnie mają bardzo regularne cykle.Może na to wpływać np.przemęczenie, stres i wiele innych czynników.Po 14 dniach od ostatniego stosunku-lub 7 dni po terminie spodziewanej miesiączki-można wykonać test ciążowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×