Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Claudis

praca w ubezpieczeniach

Polecane posty

hej! studiuję na 4 roku i postanowiłam poszukać pracy, żeby już odciążyć rodziców finansowo. I o dziwo, bardzo szybko znalazłam, jako agentka ubezpieczeniowa, ale nie wiem…. trochę się jeszcze zastanawiam, czy to jest praca dla mnie, w ogóle sie nie znam na sprzedaży, nie wiem, czy umiem gadać z ludźmi, jak mam prezentację na uczelni to sie stresuje, czy ktoś też jest nieśmiały tak jak ja, ale po jakimś czasie się przemógł i nauczyl takiej pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sprzedaż to ciężka robota. Stres cały czas mało, mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam w sumie podobnie jak ty, ale z inną pracą. Pracuje jako nauczycielka i na początku przerażało mnie mówienie do całej klasy - szczególnie, że jest to liceum - bałam się, że powiem coś głupiego i mnie wyśmieją. A licealiści bywają bardzo złośliwi ;) Ale z czasem się przyzwyczaiłam i teraz prowadzenie lekcji, czy wystąpienia publiczne nie są dla mnie problemem. Tak więc spokojnie, wszystko da się wyćwiczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Praca jako Ekspert ubezpieczeniowy i nauczyciel rzeczywiście ma wiele ze sobą wspólnego. W obu przypadkach ważna jest pewna przebojowość i umiejętność nawiązywania kontaktów z ludźmi. W naszej firmie Capitol często spotykamy się z osobami, które zmieniają zawód i dopiero zaczynają pracę w branży ubezpieczeń. Od naszych współpracowników oczekujemy przede wszystkim zaangażowania, gwarantując w zamian pełny pakiet szkoleń na każdym etapie kariery. Prowadzimy szkolenia zarówno z technik sprzedaży, jak i doskonalenia umiejętności personalnych, między innymi ze sztuki wystąpień publicznych. Wierzymy, że prowadzenie szkoleń dla pracowników to klucz do sukcesu firmy – zdobywają oni nowe umiejętności i kwalifikacje oraz integrują się podczas wspólnie spędzonego czasu. Zachęcam Was do przeczytania artykułu na naszym blogu, gdzie opisujemy system szkoleń w naszej firmie: http://blog.capitol.com.pl/?p=104 Życzę także sukcesów w nowej pracy. Jestem przekonany, że szybko się wdrożysz w nowe obowiązki i zapomnisz o początkowych obawach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki, które mnie pocieszyliście, mam nadzieję, że wszystko sie uda i sie nie bedę stresować. musze się dopytać w tej firmie o te szkolenia - jak sie przygotuje do pracy to będę się pewniej czuła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć wszystkim, weszłam w ten wątek, ponieważ też ostatnio myślę nad pracą w ubezpieczeniach i pomyslałam sobie, że nie będę zakładać nowego tematu, tylko podepnę się tutaj z moim pytaniem - mieszkam w małej miejscowości pod samą Warszawą, czy myślicie, że jest możliwość ustalenia indywidualnego czasu pracy, na zasadzie - przyjeżdzam kiedy chcę, pracuję dziwnych godzinach i na nietypową częśc etatu, np. ⅝? Mam małe dziecko i jeszcze muszę się opiekować mamą i nie każdego dnia dam rade być w biurze od 8 do 16.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj, sprawę organizacji czasu pracy powinnaś ustalić ze swoim przyszłym pracodawcą. Opowiem Ci, jak to wygląda w naszej firmie. Mamy siedziby w największych polskich miastach, takich jak Warszawa, Wrocław, Poznań oraz w kilku mniejszych miejscowościach. W Warszawie znajdziesz nas przy al. Jerozolimskich. Zlokalizowane w centrum biuro zapewnia swobodny dojazd z każdej części miasta, także dla osób mieszkających na przedmieściach. Naszym współpracownikom umożliwiamy indywidualny system pracy - możesz przyjechać na taką godzinę, która Ci odpowiada i pracować tyle godzin w tygodniu, na jaką pozwala Ci Twoja sytuacja rodzinna. Zapraszam Cię do zapoznania z nasza stroną internetową, gdzie znajdziesz wszystkie informacje: http://capitol.com.pl/kariera/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uważam, że wszystkiego da się nauczyć i można przezwyciężyć nieśmiałość. Ubezpieczenia na życie to trudny temat, bo trzeba przekonać ludzi do siebie i firmy, którą reprezentujesz. Jednakże jeżeli czujesz się dobrze w kontakcie z ludźmi, to może warto spróbować. Jako reprezentant firmy możesz również stworzyć swoją stronę internetową i tak zdobywać zaufanie klientów. Warto przejrzeć oferty różnych firm takich jak http://www.webmi.pl i przemyśleć, czy nie byłby to dobry pomysł. Wrzucanie cennej treści na swoją własną stronę pozwoli pokazać, że podchodzimy poważnie do tego, co robimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W tym artykule http://warminsko-mazurskie-praca.pl/praca-w-ubezpieczeniach/ jest opisana tego typu praca na przykładzie województwa warmińsko – mazurskiego. Ja już kilka lat zajmuję się tym sektorem i bardzo mi się podoba. generalnie to zawsze będą potrzebni specjaliści dla branży ubezpieczeniowej, bo ludzie muszą jakoś zabezpieczać swój majątek… wiadomo, że komunikatywność i umiejętności negocjacyjne na pewno przydadzą się na takim stanowisku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja od trzech lat pracuje w multiagencji Ubezpieczoniowej. Mamy wiele firm, każda ma inne zakresy ubezpieczenia, inne warianty itp. Itd. Robimy polisy na OC, AC, na życie, na podróże i tak dalej. Powiem tak: nienawidzę tej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×