Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nieperfekcyjna

dziewczyny, jaki macie plan sprzątania ?

Polecane posty

Gość nieperfekcyjna

Mam problem z utrzymaniem porządku i ze sprzątaniem. Podpowiedzcie mi jakieś "patenty", żeby się nie bałaganiło. Powiedzcie, czy np. sprzątacie pokój po pokoju na perfekt, czy np. odkurzacie dywany od razu we wszystkich pomieszczeniach, potem myjecie podłogi po kolei w każdym pomieszczeniu,itd. Czy np. sprzątacie jeden pokój "na gotowo", potem przechodzicie do następnego ? Pomóżcie mi dobrymi radami , proszę !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieperfekcyjna
Chodzi mi o takie sprzątanie codzienne, na bieżąco, a nie świąteczne porządki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przede wszystkim odkurzacz się na początku sprzątania. Jeśli najpierw zetrzesz kurz a później wlaczysz odkurzacz to znowu będzie kurz. Ja sprzątam najpierw całe piętro (pokoje) odkurzanie plus kurze itp na koniec łazienka. Później dół. I mam taką metodę że za każdym razem jeden pokój sprzątam bardzo gruntownie. Jeśli sprzątam co drugi dzień wychodzi mi że każde pomieszczenie sprzątane jest gruntownie co 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przede wszystkim domownicy są nauczeni odkładać wszystko na miejsce i po sobie ogarnąć, to podstawa wszelkiego "planu sprzątania". A na co dzień przeważnie raz na 2 dni odkurzamy całe mieszkanie, wszystkie pomieszczenia po kolei. Raz-dwa na tydzień po odkurzaniu przeleci się podłogi na mokro (w kuchni częściej w miarę potrzeb, ale to na bieżąco tak jak blaty, po skończeniu gotowania), podobnie kurze. Łazienkę na co dzień ogarnia ostatnia osoba biorąca prysznic wieczorem - chwila roboty na przetarcie wanny, umywalki etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pola799
ja zaczynam zawsze od zakupów dobrych płynów, sprzętów, a potem działam. Dzięki nowoczesnej technologi sprzątanie naprawdę może być fajne. Zerknijcie w tym celu do sklepu: https://www.leifheitsklep.pl , myślę że znajdziecie wiele ciekawych propozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Temat założony by przemycić link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolka1985
Mam dość duży dom i nie da się go posprzątać w dwa dni....Oczywiście mówię tu o myciu okien i praniu firanek. Bardzo pomaga mi w tym dobra chemia, którą kupuję regularnie w sklepie perfekt-haus w Warszawie na ul. Kurhan 5. Od wielu lat stosowałam płyny do prania czy płukania z polskich supermarketów a stosując te produkty z tego sklepu widzę kolosalną różnicę. Pranie dopiera się nawet w niskiej temperaturze, ubrania wypłukane w płynie pachną bardziej intensywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×