Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zdesperowana mama 0

27 mies dziecko nie woła siku

Polecane posty

Gość zdesperowana mama 0

Pierwsza próba odpieluchowania 24 mies nieudana, dziecko wola tylko kupę. Druga teraz w wieku 27 mies 2 tygodnie bez pieluchy tylko majteczki córka nie woła siku, jak posadzę to czasem zrobi. Sadzam tak co 1,5 godziny pytam czy chce siusiu mówi ze nie a za chwilę plama. jak się uda są oklaski, nagroda. Co robię nie tak ze dziecko nie woła siku? Proszę o rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
za poźno zaczęłaś naukę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja uważam, że za wcześnie. Myśmy synkowi zdjęli pampersa jak miał 4,5 roku. Bez zmuszania, stresu i nauki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4,5 roku i w pampersie przesada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Córka wie do czego służy nocnik, pokazuje że tam się robi siku i kupę, ale sama nie sygnalizuje ze chce siuisu, kupę jak pisałm woła. Jak nauczyc ją wołania ze chce siusiu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez probuje ale ciagle wrzeszczy jak sadzam go na nocnik no co za ciezkie dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może nie jest jeszcze gotowe Ma czas do 3 Lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biedne tresowane dzieci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej wcale nie uczyć i zostawić do 5 lat z Pieluch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To potrwa. Masz całe wakacje idealny czas skoro wolą kupke to i siku zawola. U mnie synek nieznosil pieluchy to była wojna z zakladaniem więc musieliśmy się odpieluchowac. Tak sam jak twoja córka wolał kupkę i to odkąd miał 18 miesięcy. U nas podzialalby majtki treningowe bo czuł mokre gdy posikal a jednocześnie nie był od razu do przebrania. Przez jakieś 3 tyg w domu były pozeijane wszystkie dywany i co godzinę chodziliśmy siku wtedy miejsiwecej zaczął wołać ale wolał w momencie gdy zostawia sekundy do sikania. Łącznie po jakiś 5 tyg wolał już z wyprzedzeniem. Nirwolna krzyczeć trzeba być cierpliwym dziecko uczy się panować nad sikaniem. Musisz wyczuć też czy to ty chcesz odpieluchowania czy dziecko bo jeśli ty to sobie daruj. Mój urwis płakał gdy chciałam mu założyć pieluche chciał majteczki i już więc mimo że odpieluchowanie traealo trochę niechcialam go zniechęcać do tej doroslosci. powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiecie, że tylko w biednych krajach jest taki pęd do odpieluchowania. Matki uczą już kilkumiesięczne bobaski korzystać z nocnika. Można nauczyć, pewnie. Ja już jestem mądrzejsza, przy trzecim wisi mi co powiedzą inne super matki, ekspertki od cudzych dzieci. Najmłodsza jest w wieku twojego dziecka, mam identyczny problem. Zluzowalam. Poczekam. Teraz jest u nas dość chłodno, jak się porządnie ociepli zaloze sukieneczke, bez majtek będzie sobie po ogrodzie biegać i wyczai o co chodzi z tym sikaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiedziałam, że jesteśmy bogatym krajem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas też tak było. Odpuściłam na miesiąc. Za drugim razem udało się o wiele łatwiej. Nie ma jakichś magicznych sposobów nauki. Albo dziecko to załapie, albo nie. Słuchałam tysiąca rad, zakładałam majtki z nadzieją, że dziecko samo załapie, nagradzałam za siku do nocniczka itd... Wszystko można było o kant d... potłuc. Po prostu było za wcześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdedperowana mama 0
Mam dylemat czy mimo że nie wola uczyć dalej,przeczekać ten kryzys, Czy odpuścić i zacząć za 3 też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12.28 nie jesteśmy, napisane jest, że w biednych krajach. Czytaj uważniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko nie odpuszczaj może dziecku potrzeba więcej czasu Cierpliwości to tylko na café dzieci są odpieluchowane w 3 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje też późno zaczęło wcześniej nie chciało płakał wręcz histerycznie dopiero jak miał 30 mis sam ściągnął Pieluchy i powiedział że chce na kabelek Może twojeutez jest jeszcze nidojrzale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cierpliwość cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość i

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nauka na nocnik to ciezksypracs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przyjdzie czas to sam zawola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecko nie jest gotowe, nic na siłę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn uczył się ponad miesiąc, chciałam odpuścić dobrze ze wytrzymałam W tej chwili na 30 m i Pieluchy nie zakładamy też na noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za późno zaczęłaś uczyć dziecko korzystac z nocnika. Powinnaś zacząć w ramach zabawy około 20 miesiąca, nawet jeżeli miała by sie nim tylko bawić. Nie zakładaj pampersa a na noc kup podkłady takie do przewijania np z happy bo sa duże i kładź pod prześcieradło, bedzie czuła, ze jej mokro. W dzień niech chodzi bez pieluszki, jest ciepło i nic jej sie nie stanie. Pozniej bedzie gorzej z nauka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A wiecie, ze coraz więcej dzieci ma problem z trzymaniem moczu i sika w majtki bo za późno rodzice zabrali sie za odpieluchowanie dziecka? W Ameryce to coraz częstszy problem. 3 letnie dzieci chodzą do przedszkola, nie wyobrażam sobie żeby chodziły w pieluszce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najgorsze jest to ze to nie rodzicow wina , teraz sa takie pampersy produkowane ze nie stwarzaja dyskomfortu jak sie dziecko zleje czy nawet szczeli boba :/ ... ja bylam na pieluchach tetrowych bo nie bylo innych szybko zalapalam ze bez pieluchy na nocniku lepiej bo pupa nie piecze i lepiej sie chodzi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdesperowana mama 0
Kupiłam nocnik koło 16 mies i to była zabawa, córka nosiła go na głowie, wkładała zabawki. Zaczęłam jej pokazywać do czego służy nocnik ale ona nie chciała na nim siedzieć płakała wiec odpuściłam myślałam ze koło 2 latek dojrzeje i pójdzie łatwej a tu klops. Na noc ubieram jej pieluchę w dzień biega bez widzę ze przeszkadza jej jak zrobi siku zaczęła od dwóch dni mówić o siusi pokazuje na mokra plamę ale sama nie pójdzie na nocnik ani nie zawoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdesperowana mama 0
Jak siedzi na nośniku i uda jej się zrobić siku to bardzo się cieszy, wynosi , spuszcza wodę, jest pochwała i nagroda naklejka czasem coś słodkiego. Może potrzebuje więcej czasu, może popełniłam błąd ze powinnam wcześniej mimo płaczu sadzać czasu nie wrócę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko sposób @gość wczoraj jest skuteczny,czyli oduczenie dziecka obrzydzenia do siusiu,bo to idiotyzm i absurd.Siusiu nie jest niczym obrzydliwym i ,można dotkąć.Dziecko patrzy i widzi ,że tu wszyscy tak się boją,że to takie ochydne itd,nie wie dlaczego.A to tylko przefiltrowana krew i nic poza tym i zmiana sposobu myślenia swojego,potem dziecka W Ameryce jeszcze gorzej,bo tam paranoja na punkcie obrzydzenia do moczu i czystości jest jeszcze dalej posunięta.Zobaczcie jak jest w Niemczech,tam używa się moczu do celów leczniczych i kosmetycznych,nikt się nie brzydzi i dzieci tez nie mają problemu z korzystaniem z nocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz jest wyścig szczurów nawet z nocnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×