Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Karkówka ile dni w lodówce?

Polecane posty

Gość gość

Kupiłam w sobotę karkówka na grilla na niedzielę ale niestety goście przelozyli przyjazd.Dziś wyjęłam karkowke żeby zamarynowac aby byla jutro na obiad i przyznam że ( była pokrojona na kawalki) ze kilka kawałków w tym samym miejscu zalatywało.Odkroilam.Pouderzalam porzadnie wszystko żeby były ciensze i wlasnie marynuje.Ale wciąż się wacham czy dobrze robie.Nie otrujemy się jutro? Co byście zrobiły? Podsylam zdjęcie jak wygląda przed marynowaniem, według mnie ok. http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/7/4/8722215_20170704_163331.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
smacznego........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tez wieczorem wylozylam zamrozona karkowke.Mialam zrobic na obiad.Ale poznow rocilismy i juz mi sie nie chcialo.Na 3 dzien wyrzucilam prawie kg karkowki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha dzięki.Sama jeszcze nie wiem bo wygląda ok ale te kilka miejsc zalatywało ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wyrzuc.ja ostanio lupilam mieso - piers z kurczaka.Odrazu tego samego dnia robilam.Oplukalam powochalam ok. ale pokroilam wrzucilam na patelnioe a tu jeden wielki smrod. odrazu wyrzucilam. osdtatnio czesto trafiam na stare mieso.niewiem co sie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekujemy za zdjecie. Przeslij jeszcze ten zapach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile ogólnie powinno się trzymać surowe mięso w lodówce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co mam teraz wymyśleć i powiedzieć jak wszyscy myślą ze będzie jutro karkówka?...; (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama 2 plus 2
Trzeba bylo od razu zamrozić albo włożyć w marynate i zrobić następnego dnia na obiad. Teraz już przepadło, ja bym wyrzucila i kupiła świeże mieso.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama 2 plus 2
A co do tego ile powinno się trzymać mieso w lodówce to ja właśnie od razu zamrażam a jak ma być na następny dzień to od razu przyprawiam. Dłużej jak 1 dzień nie trzymam bo też nie wiadomo ile już leżało w sklepie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Panie domu... Ja nie mogę... To jest już niejadalne mięso i nawet zwierzakom nie dawaj. W lodówce nie trzyma się surowego mięsa chyba, że akurat się marnuje kilka godzin. Z zamrażarki prosto do garnka. Jak kupiłaś w sobotę od razu trzeba było zamrażać nawet na tego grilla, przecież po wyjęciu z zamrażarki dwie godziny i masz odmrozone...!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najpierw goście zrezygnowali a pozniej tesciowa gotowała obiad jeden wczoraj, drugi dziś i kurde tak wyszło.Zazwyczaj staram się wszystko świeże, nie gotuję źle,mam smak tylko raz mi się tak zdazylo. Swoją drogą jak się mieszka z tesciami to ciężko bo tesciowa się obraża jak ja idę gotować akurat wtedy gdy ona coś planuje no i gdy wracają z zakupów to lodówka pełna ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba żartujesz! Chcesz otruć rodzinę? Co z tego, że myślą, że karkówka? Od soboty do wtorku nie zjadłbym nawet pieczonego mięsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×