Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Tabletki antykoncepcyjne a wpadka.

Polecane posty

Gość gość

Witam. Mam 18 lat i chciałabym zacząć współżyć. Biorę tabletki micogrynon 21 od marca. Chciałabym się dowiedzieć czy jest jakiś "potwierdzony" przypadek wpadki przy regularnym stosowaniu. Czytałam dużo na ten temat ale od ilości opini na ten sam temat można zwariować. Czy po pierwszym stosunku mogę mieć jakieś dziwne objawy? Słyszałam że okres może się spóźnić. Mam zamiar stosować dodatkowo prezerwatywę. Jeśli coś pójdzie nie tak to myślałam o pigułkach poronnych lub aborcji ponieważ nie mogę pozwolić sobie na dziecko. Proszę o szybką i treściwą odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja wpadlam 2 razy na tabsach, a skoro jestes na tyle tepa by usuwac to se p**de sklej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie musiałas zaraz tak mi dogryzać. Tylko o tym myślę. Może bym dziecko wychowała choć to trochę za wcześnie i wybacz ale uważam, że skoro odpowiedziałaś mi na to w tak nieprzejmy sposób to trudno jest mi uwierzyć w fakt że zaszłaś w ciąże 2 razy na tabletkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
uważam, że jesteś za młoda na rozpoczęcie współżycia, będziesz się co miesiąc stresować czy przyjdzie okres czy nie, mimo stosowania prezerwatywy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za miłą odpowiedź. Masz rację przemyślę to jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyno otwierając ci/pkę dla gościa musisz liczyć się z ciążą.Brak 100% antykoncepcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tabletki anty sa syper skuteczne. Moga nie zadzialac tylko wtedy, gdy bedziesz wymiotowala. Ale w takiej sytuacji raczej rzadko ma sie ochote na seks:) Stosujac tabsy musisz dbac o regularnosc. Wystarczy, ze raz o tym zapomnisz, a wpadka gotowa. Dlatego wlasnie niektore kobiety pisza, ze biorac tabsy wpadly. Ale to bzdura! Po prostu "zapomnialy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Popieram moich przedmówców, jesteś raczej za młoda na seks, bo nie istnieje 100% antykoncpecja, a ty nawet jeszcze nie skonczyłaś szkoły. Co do Microgynon21 to jest pigułka jednoskładnikowa, a więc nieco mniej skuteczna, częsciej w jej przypadku może się zdarzyć. że nie zablokuje owulacji, niż w przypadku pigułek dwuskładnikowych. Dlaczego Ci ją przepisali? Zwykle przepisuje się je kobietom karmiącym, po ciąży, albo kobietom palącym, któe mają wieksze ryzyko zakrzepicy - ta pigułka jest odorbinę bardziej bezpieczna, choć teź możę grozić zakrzepicą, ale dzieje sie tak trochę rzadziej niż w przypadku tabletki dwuskładnikowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Minipigułki mają mniej działań ubocznych niż pigułka dwuskładnikowa, dlatego są lepsze (bezpieczniejsze) dla młodych kobiet.Są też równie skuteczne, pod warunkiem bardzo regularnego stosowania.Dopuszczalne opóźnienie nie może przekraczać 4 godzin!W takim wypadku, a również, gdyby cokolwiek Ci się przytrafiło (wymioty, biegunka, leczenie antybiotykami) stosuj dodatkowe zabezpieczenie.W innych sytuacjach prezerwatywa nie jest konieczna, o ile będziesz miała stałego, wiernego partnera.Proszę, pamiętaj też, że aborcja to NIE metoda antykoncepcji.To absolutna ostateczność.W razie jakiejś "wpadki" zawsze lepiej zażyć pigułkę "po." Nie wywołuje poronienia, tylko nie dopuszcza do zapłodnienia.Rozumiesz tę różnicę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Ps.Nie ma 100% metody antykoncepcji. Natura zawsze próbuje doprowadzić do poczęcia dziecka.Metody antykoncepcyjne, które wymyśliśmy,chociaż są coraz doskonalsze, jedynie zmniejszają prawdopodobieństwo.Dorosła osoba, biorąc się za seks, powinna być tego świadoma.A nie, że "jakby co, to sobie usunę!"To, co powstaje w wyniku zapłodnienia to NIE jest kurzajka ani malina.Każdy z nas najpierw składał się z jednej zapłodnionej komórki, potem z dwóch, czterech, szesnastu i trzydziestu dwóch...Ale dziecko, które się usuwa, nie jest już w tym stadium.Po 21 dniach od zapłodnienia płód ma już serce, a po 42-mózg.Pigułki poronne działają aż do końca 9 tygodnia ciąży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×