Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

3.4 etatu z możliwością dopełnienia do 1.1 etatu a ciąża. Miała któraś tak?

Polecane posty

Gość gość

Hej Mam umowę na 3/4 etatu. Umowę o pracę oczywiście. W umowie jest zapis, że mam możliwość dopełnienia godzin pracy do pełnego etatu. Czyli pracuję na cały, ale umowa jest na 3/4. Wynagrodzenie będzie normalnie w całości (czyli około 1600 netto) przelewane na konto. Czy ZUS ewentualne L4 ciążowe i macierzyńskie będzie wypłacał od tego co jest w umowie czy od tego co rzeczywiście zarabiam jeśli pracodawca nie będzie tego ukrywał? Może któraś z was tutaj miała taką sytuację? Chcielibyśmy za jakiś czas z mężem starać się o dziecko i nie wiem co robić. Czy szukać innej pracy gdzie dają normalną umowę o pracę na cały etat czy zostać tutaj bo pieniądze będą i tak takie same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUS będzie wypłacał od tego co masz w umowie. To co robisz dodatkowo jest rozliczane jak rozumiem jako nadgodziny albo w premii. To co robi pracodawca ma na celu pominięcie większych opłat i na pewno się do tego nie przyzna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie jako nadgodziny tylko jako godziny nadliczbowe. to jest na normalnej stawce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odprowadza sie od zarobkow, a nie od tego, co ma sie w umowie. Bierze sie miesieczne wynagrodzenie przez rok i na tej podstawie wyliczany jest zasilek chorobowy i urlop macierzynski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niekoniecznie. Z tego co wiem podstawą do naliczania są pieniądze, od których odprowadza się składki. Od premii chyba się nie odprowadza. Nie wiem na jakiej zasadzie Autorka ma to rozliczane i czy zawsze jest to ujęte...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od kazdego dochodu sa odprowadzane skladki na umowie o prace. Jak to sobie inaczej wyobrazasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam taką umowę, ta umowa to dziwny konstrukt niespotykany u normalnych pracodawców. Będziesz mieć średnią z 12mcy - więc jak pracujesz na cały etat to będziesz mieć z całego, jak na 3/4. x Tylko jesteś świadoma jaki jest myk z tą umową? Że nadgodziny lepiej płatne liczą Ci się dopiero po całym etacie?Jak w lipcu etat wynosi 168h to Ty mając standardową umowę na 3/4 po przepracowaniu 126h każda liczyłaby Ci się jako nadgodzina (płatna 150% lub 200% zaleznie od tego kiedy by była). Ale skoro masz dopełnienie to do 168h pracujesz po standardowej stawce, a dopiero 169h jest płatna tak jak być powinna. A składki emerytalne masz odprowadzane bodajże jak od 3/4 i ich nie obchodzi, ze pracujesz więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorka ma umowę na 3/4 z mozliwoscią DOPRACOWANIA do pełnego etatu . Tak ma większość ludzi pracujących w dużych marketach . L4 będziesz miała naliczone z tego co masz na umowie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podstawę wymiaru wynagrodzenia za okres choroby oblicza się sumując wynagrodzenia z ostatnich 12 miesięcy poprzedzających powstanie niezdolności do pracy dzieląc przez 12.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak zwykle wypowiadają się osoby nie mające bladego pojęcia w temacie. Autorko średnia z 12 ostatnich miesięcy dochodu który podlega ozusowaniu składka chorobowa. A co podlega ozusowaniu? Wszystko oprócz wypłat z zfśs. Czyli premie, nadgodziny, dopełnienia do etatu i od tego masz liczone zwolnienie i macierzyński. Z reszta sprawdź składkę chorobowa na pasku. 2.45% od jakiej kwoty masz liczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka. Pracuje w tej firmie od kilku tygodni. Pracodawca twierdzi, ze składki sa odprowadzane od wszystkich przepracowanych godzin a nie od tego wymiaru 3/4 etatu z umowy. Czyli jeżeli załóżmy pezepracuje 168 godzin to np. L4 gdybym zachorowała (choroba i praca odpada bo to gastronomia i takie sa standardy, ze nie można kaszlec prychac kichac i smarkac) będzie liczone od tych 168 godzin? czyli dostanę 80% z kwoty 1600 netto? czy 80% z kwoty 1100 netto jak wynika z wymiaru etatu na umowie? Z tego co wiem chorobowe w przypadku gdy pracuje u danego pracodawcy mniej niż 12 miesięcy liczone jest z ostatniego miesiąca odprowadzonych składek. Jak to jest z tym wszystkim? Bo wszędzie co innego piszą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pomijam już ciążę i L4 ciążowe bo póki co nie wiemy z mężem co robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×