Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Psycholog. Czy mówić dzień dobry

Polecane posty

Gość gość

Chodze od kilku lat do psychologa-terapeuty. Ostatnio spotkałam ja w autobusie. Powiedziałam "dzien dobry" - odpowiedziała A moja koleżanka mówi ze ona by sie nie witała z psychologiem poza gabinetem. To jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cos w tym jest.....Bo jak widzialam moja psycholog to odwracala glowe, albo zachowywala sie tak jakby mnie nie widziala. Wedlug mnie to tez nie jest poprawna reakcja, bo wiedziala ze mam problemy z niska samoocena. I potem analizowalam czemu mi nie odpowiedziala.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czemu masz niska samoocene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiscie ze tak, bez przesady. Psycholog może natomiast poczekać na twoja reakcje, np jeśli Jestes w towarzystwie i powiecie sobie dzień dobry, ludzie mogliby się ciebie pytać kto to był itp, więc taktowny psycholog raczej poczekałby na to, co ty zrobisz, ale powinien odpowiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
- Kto to był? - Znajoma. Jeśli kogoś znam, to się witam, nie ma w tym żadnej filozofii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie to logiczne że sie witam. A koleżanka mówi że ona by sie krępowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem pacjentką, lekarz do którego chodzę mówi mi dzień dobry, ponieważ mnie już rozpoznaje czyli jest moim znajomym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Psycholog pierwszy nie powinien powiedzieć dzień dobry ze względu na uszanowanie prywatnośc***acjenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi się wydaje, że kultura obowiązuje zawsze. Psycholog może faktycznie powinien oddać inicjatywę klientowi (ewentualnie kiedyś zapytać się jak klient woli się zachowywać w przypadku spotkania - można przecież razem nawet na weselu wylądować ;) ), ale odgrywać jakieś szopki i udawać, ze się nie znacie to moim zdaniem dziwne. Przecież nikt na czole nie ma napisane "jestem psychologiem a Anna Iksińska jest moim pacjentem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Psycholog ma się kłaniac pacjentom? To jakby nauczyciel kłanial się uczniom;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przeciez uczniowie jak mówia dzien dobry nauczycielowi to ten odpowiada, co w tym dziwnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie wierze co czytam, a co to takiego strasznego w mowieniu dzień dobry psychologowi? Ja mówię zawsze, czy to psycholog,psychiatra czy psychopatolog 😉 gastrologowi tez . Ojjj to są problemy 1 świata.  Niewiele osób wie, że pracowałam w szpitalu psychiatrycznym, do głowy mi nigdy nie przyszło ze można wstydzic się znajomości z psychologiem. Jeśli ktoś wie kto to, tzn ze sam korzysta z usług. I to się chwali tak na marginesie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdziwiona

Ginekologowi też nie mówicie dzień dobry? Ja się witam nawet z Panią, która sprząta moja klatkę schodowa. Nie tylko jak ją widzę w bloku, w sklepie też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Psycholog może pierwszy się nie odezwać żeby pacjent nie poczuł się niezręcznie. To tyle 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia

Ja chodziłam do przemiłej Pani psycholog ze SpessMedica w Piotrkowie Trybunalskim i jestem na prawdę zadowolona i nie miałam takich problemów kto ma pierwszy powiedzieć dzień dobry, bo Pani doktor była bardzo miła i bardzo mi pomogła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×