Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Sklejka u chłopców: leczenie czy czekanie?

Polecane posty

Gość gość

Czy któraś mama miała taki problem u swojego synka? Mój synuś ma 3,5 roku i ma sklejkę (nie mylić ze stulejką), tzn mozna odciągnąć napletek, ale na końcu jest delikatnie przyklejony. Jedni mówią, ze trzeba do chirurga, drudzy, ze trzeba czekać, bo u wielu chłopców ten stan się sam rozwiąże w miarę jak siusiak będzie rósł i pojawią się wzwody, jedynie kilka razy w tygodniu w czasie kąpieli od odciągać napletek i czyścić. Jak było u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym poszla na zabieg z dzieckiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lepiej skonsultować z chirurgiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A są tu mamy, które były na konsultacji z chirurgiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie,nie,nie i jeszcze raz nie!!! nic na sile...nablonek powoli sam rozdziela sie i ta cala sklejke minie....mlody ma dopiero 3,5 roku daj mu czas, daj naturze czas.... myc trzeba, w kapieli odsuwać i oczyszczac, ale nic ponad to...jak pojdziesz do chirurga to pociagnie z calej sily w dól- mega bol, i moze i odciagnie do konca, ale gwarancji nie da, ze sie nie zasklepi ponownie...plus trauma dla malucha....i blizny jak sie martwisz bardzo to idz do urologa dziecięcego....wyjasni Ci wszystko, a jak bedzie cos nie tak, to przepisze maść sterydowa, a nie nóż i szwy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
00:15 - dziękuję. Słyszałam od dwoch niezależnych osob dokladnie to samo. Utwierdzilas mnie w przekonaniu, zeby odpuścić póki co. W razie czego w przyszlosci pójdę do urologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj syn też miał , ćwiczyłam podczas kąpieli to zn odciągałam pod wodą i w pewnym momencie sam się odblokował . Trochę to trwało ale nam się udało. Później byłam u urologa na konsultacji czy wszystko jest ok . Do chirurga z tak małym dzieckiem raczej w ostateczności . Mój synek miał w wieku 4 lat wycinany trzeci migdał , trauma po tym zabiegu pozostała mu do dziś .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wlasnie bylam u urologa dzieciecego z 5 letnim synkiem. Ma tzw sklejke. Powiedzial, ze tak ma wygladac 5letni siusiak, nic nie robic, samo sie rozklei. Nie ma duzo sklejone. Aha, maz mial tak samo i mu sie rozkleilo w wieku ok 7 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zawsze można poradzić się lekarza urologa. Ja leczyłem ten problem w dorosłym wieku w tym gabinecie urologicznym www.gabineturologicznylodz.com.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 7 latek

A ja byłam z 7 latkiem w zeszłym tyg bo miał właśnie skleje pomimo tego ze pani doktor bardzo miła to była trauma musiałam siła trzymac syna sklejke rozkleiła jednym ruchem ... syn miał przez 2 dni bol w momencie oddawania moczu po 3 dniu już normalnie sam ściąga skórkę . Pani doktor powiedziała żeby do 5 roku  delikatnie tylko ściągać żeby nie było stulejki ale nic derastycznie ... bo można zrobić krzywdę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×