Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Antykoncepcja

Polecane posty

Gość gość

Witam, czekam na wizytę u ginekologa i planuję zacząć zażywać tabletki antykoncepcyjne. Rozmawiałam na ten temat z moim chłopakiem, z którym współżyję od prawie 2 lat. Jak mam go w końcu przekonać, że tabletki mają ponad 99% skuteczność, a gumki przy nich naprawdę wypadają słabo? Głupio przyznać, ale głównie był to stosunek przerywany. W gumce nie boi się kończyć we mnie, a nie chce nic zrobić, gdybym stosowała tabletki. Jakoś w gumce we mnie kończy, a gdy wspomniałam o tym podczas stosowania tabletek, to mówi, że "będzie miał wyrzuty sumienia i kończenie we mnie ma się kojarzyć ze staraniem o dziecko". Nie mogę tego zrozumieć. Jak go przekonać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spróbuj mu wyjaśnić na jakiej zasadzie działa antykoncepcja albo powiedz mu, ze seks w gumce nie sprawia Ci przyjemności. Poza tym jeśli idziesz do ginekologa to najpierw niech zrobi Ci badania przed doborem antykoncepcji a nie zapisuje na słowo! Ja poszłam po tabletki ale okazało się, że nie mogę ich stosować bo mam podwyższone ryzyko zakrzepicy. Mam założoną wkładkę levosert, która zabezpiecza mnie przed ciążą. Mój facet tez nie chciał się z gumkami rozstawać na początku bo nie miał pełnego zaufania do mojego zabezpieczenia jednak po rozmowie ze mną oraz moim ginekologiem odstawił gumki i teraz jedyne zabezpieczenie jakie mamy to właśnie ta wkładka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak rozumiem ona jeszcze nie rodziła a wkładki stosuje się raczej u kobiet już po porodzie, chociaż nie wiem - jeśli można może niech założy wkładkę. Poza tym nie rozumiem tych ceregieli. To w jakimś sensie twoja antykoncepcja i twoja odpowiedzialność. Ciekaw jestem czy on jest tak dojrzały, że jak zajdziesz w ciąże zajmie się Tobą i z Tobą będzie? Więc po prostu nie pytaj go o pozwolenie ale działaj sama. Gumka a już na pewno stosunek przerywany nie jest idealnym wyjściem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie jest trochę inaczej bo to ja nie chcę dziecka ale wcale nie pytałam faceta o zdanie tylko poszłam go ginekologa, dostałam vines i je po prostu biorę. Jemu tylko zakomunikowałam ten fakt :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2017.07.26 Owszem są wkładki dla kobiet, które już rodziły jednak levosert można założyć również u nieródki. Ta wkładka ma mniejszy rozmiar przez co jest bezpieczna oraz wygodna dla kobiety nie posiadającej dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie ufam gumkom, to jedna z droższych metod i przede wszystkim jedna z najbardziej niepewnych metod. Teraz stosuje Vines, sa to pigulki o niskiej zawartości hormonow i nie muszę się obawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×