Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Spadajaca beta hcg we wczesnej ciazy.

Polecane posty

Gość gość

Czy ktoras z Was spotkala sie z taka sytuacja a mimo to wszystko bylo ok ? Czy raczej juz wszystko przesądzone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przesadzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciagle tli sie we mnir nadzieja ze to moze pomylka. Albo ta beta teraz zostala pomylona albo ta wczesniejsza. Wiem ze to naiwne ale naprawde sie ludze :-( W dodatku zastanawiające jest dla mnie to ze nie mam zadnych boli zadnych plamien ani nic.Jest zupelnie czysto tak jak w poprzedniej ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jakie wartości miałaś bety i ile dni po spodziewanej miesiączce ta beta była robiona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Beta w domniemanym dniu spodziewanej miesiaczki 35, 7. Pisze domniemanej bo mialam ostatnio niewielkie rozbieznosciw cyklach w dodatku wiem ze jesli zaszlam w ciaze to tylko bylo to mozliwe miedzy 18 a 24 dc bo tylko wtedy byly stosunki niezabezpieczone. Dzisiejsza beta po 48 h od poprzedniego badania 28.5. Nie wiem naprawde co myslec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Strasznie sie zalamalam po ty wyniku i pisalam do swojej gin ale ona kazała tylko czekac i powtorzyc jeszcze bete za kolejne 48 h czyli w piatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to mały spadek może jeszcze coś z tego będzie ale mała szansa na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak bym chciala zeby to byla jakas pomylka. Choć jako dorosla kobieta musze tez byc niestety realistka. Martwilam sie tez czy to nie jest przypadkiem ciaza pozamaciczna ale kt8ps mi tu wczesniej napisal ze przy cp beta by nie spadała tylko rosla ale zle i za wolno. Choc nie ukrywam ze nadal troche sie tego boje. Zwlaszcza ze nie mam nawet najmniejszego plamienia poki co. A przy takim poziomie chyba powinno byc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktos jeszcze sie wypowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Matko jakie to żałosne i po co się tak nakręcasz i niecierpliwisz? Sama wpędzasz się w popłoch. Ta beta g****o za przeproszeniem daje! Bety srety latają jak poparzone (bez urazy). Okres się spóźnia 2 tyg robię test, wynik II i wio do lekarza. Mi lekarz nie kazał robić żadnych bet, ani sama tego nie robiłam. Co ma być i tak będzie. Szkoda życia. Będziesz się tak stresować, to tylko zaszkodzisz temu dzieciątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Plamienia nie masz, czujesz się ok, to po cholerę robisz te bety? Zostaw to. Zaraz ktoś ci napisze, że przy takiej becie to stracisz :( (oby nie) i się nakręcisz. Przy takiej młodziutkiej ciąży wszystko potrzebuje czasu, tym bardziej jak piszesz nic się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko ze ja juz mam ta 90 procentową swiadomosc ze strace skoro gin powiedziala ze nawet nje ma sensu dawac luteiny dopochwowo. Boli bardzo ale to bardzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przykro mi,pisałam wczoraj,że beta Ci spada skoro test negatywny,a Ty,że trolujeny.3 maj się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przepraszam bardzo ale to się chyba nie zdarza w ciąży żeby beta spadała. Beta powinna jak zwariowana skakać do góry z każdym dniem.. Niestety. Bardzo mi przykro. Ale lepiej że to się dzieje teraz niż póżniej. Ja straciłam ciążę całkiem niedawno w 6 tygodniu i to była masakra dla mnie bo zdążyłam już nabrać odruchu głaskania się po brzuchu za każdym razem gdy się kładłam na kanapie.. i potem po łyżeczkowaniu to ten odruch dołował tylko i drażnił. Musiałam na nowo sie przyzwyczajać że tam w brzuchu już nic nie ma. Im później kobieta traci dziecko w ciąży to tym większy hardcore..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez wyznaje zasade, ze nie ma co robic czegos na sile. Ja rowniez wynik testu II za 2 tyg do lekarza i tak w kazdej z 3 ciaz. Owszem mialam plamienie na poczatku pierwszej ciazy lezalam 4 dni w szpitalu. To byl okolo 8 tydzien. Dawali mi luteine i nospe. Na pewno robili mi tam wynik beta hcg ale nawet nie wiem. Oprocz krwi i moczu mialam USG. Jak wyszlam odrazu poszlam na L4, bo krwawienie wystapilo na drugi dzien po bardzo ciezkim dniu w pracy. Wiecej plamien nie mialam. Wszystko bylo OK. Autorko nie wiem jak ty. Czasem jak czytam te wypowiedzi typu "pedz na bete" "szybko rob bete". Przeciez to sa badania, a wyniki powinien interpretowac lekarz( co za tym idzie to lekarz powinien zlecac, a nie my same), a nie sama pacjentka. Lekarz powinien wytlumaczyc itd. Skad to sie wzielo w ogole, ze kobiety ot tak sobie chodza na bety. Nie dlugo z madrosci z internetu same beda leczyly nieplodnosc. To juz troche paranoja. Tez o pierwsza ciaze staralam sie 2 lata ale nigdy nie robilam bety i zadnych badan na wlasna reke. Przeciez sa testy ciazowe z moczu. Sa tanie w porownaniu z beta. Wykonany prawidlowo daja wynik prawdziwy. Jak kobieta nie zaszla w ciaze to zaden test ani zadna beta na sile nie da pozytywnego wyniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Beta hcg na poziomie 30 to dopiero zalążek, obietnica ciąży. Coś się zadziało, ale nie wyszło. Dlatego nie robi się za wcześnie bety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W ogole nie robi sie bety no chyba, ze lekarz zalecil i zdecydowal, ze to bedzie potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale musi byc irytujaca taka pacjentka. Wchodzi na pierwsza wizyte, a tu przygotowane wszelkie wyniki badan. Do tego niech sama sobie z aplikacji wyznaczy termin porodu. Po co wam lekarz w ogole. Kupcie sobie usg do domu i olejcie lekarzy i polozne. Na co oni wam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Owszem mialam plamienie na poczatku pierwszej ciazy lezalam 4 dni w szpitalu. To byl okolo 8 tydzien. Dawali mi luteine i nospe." Zazdroszczę ci że był to epizod i ciąża u ciebie dalej sobie trwała. Ja leżałam 3 dni w szpitalu właśnie z plamieniem. Dawali mi Duphaston i nospe i nic to nie pomogło choć wydawało się im że to też przejdzie i chcieli mnie odesłać do domu. Na 3 dzień jednak stwierdzono że serce zarodka nie bije. U mnie plamienie było objawem umierania płodu dlatego teraz plamienie kojarzy się niestety mi się już tylko z tym że to koniec. Teraz okropnie boję się w ogóle być w następnej ciąży, w sensie żeby znów nie było jakiegoś cholernego plamienia, bo chyba już tego nie zniose psychicznie, chociaż bardzo bym chciała mieć jeszcze dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie można tak myśleć...co ok 3 kobieta ma za sobą poronienie, a później rodzi zdrowe dzieci. To kwestia nastawienia. Poronienia we wczesnej ciąży się zdarzają. Pozytywny test to tylko zapowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20:36 Kobieto nikt nie musi na własną rękę biegać na bete, Wystarczy iść do lekarza NFZ i powiedzieć o podejrzeniach ciąży. Wystarczy blada druga kreska na teście i cie lekarz z miejsca wyśle na bete. U mnie był wynik bety 45 i dla lekarza był to już pewnik że jest ciąża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja kolezanka miala rozregulowana tarczyce tsh 13. Lekarz powiedziala, ze przy takim tsh to nie wie jakim cudem w ciaze zaszla. Zarodek nie rosl, serce bilo. Zaczely sie plamienia. Dostala duphaston. Zaczelo sie krwawienie i poronila wszystko samo sie wyczyscilo ale lekarz powiedziala, ze chociazby sie do lozka przywiazala to to nic by nie dalo i tak by sie tak stalo. Czasem musi tak byc. Nie powstrzymamy tego ale tutaj znany byl powod. W takich przypadkach warto isc w tym kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20:58 To może ja tez powinnam sobie tarczyce zbadać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale masz jakies objawy ? Sennosc, ciagle zmeczenie bez powodu, tycie. Jesli tak to trzeba isc do endokrynologa on robi usg tarczycy i dake skierowanie. Ja nie wiem jakie trzeba badania robic ale chyba nie tylko tsh. Przyczyn jest wiele, czasem to po prostu przypadek, bo mogl zajsc jakis blad genetyczny. To tez sie zdarza 100% zdrowym ludziom. Podobno 3 poronienie sa niepokojace ale nie wiem jak to dokladnie jest :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21.06 czytanie ze zrozumieniem. W takim przypadku, o ktorym piszesz bete zleca lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ale że co sugerujesz że laski po ilu dniach od stosunku niby biegają na tą betę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21:10 Senność, zmęczenie tak. Tycie zupełnie nie. Zawsze byłam chuda ale co mi tam. Moge sie przebadać na wszelkich frontach. Ja z kolei podejrzewam że przyczyną może być u mnie niezdiagnozowana celiakia. Na przestrzeni ostatnich 10 lat byłam u dwóch lekarzy by ją stwierdzić z czego za jedno badanie robiłam prywatnie i zapłaciłam dużo kasy i żaden nie chciał mnie zbadać pod tym kątem. Konczyło się na badaniu ogólnym, a głupio sie kłócić z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozumiem autorkę, ale te bety to jakiś wymysł. Przecież badanie bety to jest badanie inwazyjne (nakłuwanie żyły, pobieranie krwi itp) i tak za każdym razem? Bez przesady. Takie badania robi się jak są koniecznością. Czeka się na okres 2 tyg, jak go nie ma, to robimy test ciążowy i nie kombinujmy!! Szkoda nerwów. Potem są takie cyrki i rozczarowania. Przecież jak masz hcg na właściwym poziomie to test wykryje od razu i o wiele szybciej. Cierpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×