Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Inseminacja domowa, komu się udało?

Polecane posty

Gość gość

Proponuję nowy temat, gdyż wydaje mi się, że jast nań zapotrzebowanie. Wspominiałam gdzieś na forum na temat inseminacji domowej, jaką stosowałam z mężem i otrzymałam pytania o szczegóły. Swoją drogą jestem zaskoczona, że ekspert, który odpowiada na pytania na tym forum przyznaje, że o domowej inseminacji nie słyszał. Inseminacje domowe można robić w lepszy lub gorszy sposób w zależności od posiadanych narzędzi. Mój mąż posiada pewną wiedzę z dziedziny medycyny, gdyż pracował kiedyś w inżynierii medycznej i ma też trochę pomyślunku. Posiada wziernik ginekologiczny, a resztę skombinowaliśmy sami. Potrzebne jest jałowe naczynie, aby oddać do niego nasienie (można wziąć ze stacji badań analitycznych; w nich oddaje się mocz lub nasienie do badania) oraz strzykawka, najlepiej z miekką plastikową rurką na końcu. My najpierw kombinowaliśmy z rurkami od kroplówek itp. A ostatnio po prostu wzięłam sobie na pamiątkę strzykawkę z takimże aplikatorem po inseminacji w klinice. Trzeba jednakże pamiętać o zachowaniu higieny i wysterylizowaniu wszystkich narzędzi oraz rąk. Dobrze jest się udać do sklepu Cezalu lub innego z wyposażeniem medycznym po odpowiedni płyn do sterylizacji oraz jakieś narzędzia (są np plastikowe jednorazowe wzierniki). Polecam amerykańską stronę internetową z opisem inseminacji domowych kilkoma sposobami: http://www.fertilityplus.org/faq/homeinsem.html Zgodnie z tym, co tam piszą, nie ma dowodów, że jest ona skuteczna bardzej niż naturalne współżycie. Wydaje mi się ,że w wypadku takich przeszkód jak wrogi śluz szyjkowy, czy inne trudności z dotarciem plemników do macicy powinna im to ułatwić. Poza tym wiadomo, ze jak komuś bardzo zależy, to ima się wszelkich sposobów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Slyszalam juz o inseminacji domowej -jednak rezulat powodzenia jest przeciętny.Przewaznie uzywaja jej pary ktore z roznych powodow nie maja prawa do prawdziwej inseminacji a chca uniknac stosunku plciowego np.pary homoseksualne . Inseminacja jest natomiast tylko dopochwowa(nie domaciczna)-czyli odpowiednik klasycznego stosunku i jesli ktos ma problemy to nie widze dlaczego mialoby to je rozwiazac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×