Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Deggi

Przygotowania do starań

Polecane posty

Gość Deggi

Hej, zakładam topik dla osób, które postanowiły mieć dziecko i są na samiutkim początku tej drogi. Chciałabym pogadać z kimś, kto podobnie jak ja zaczyna przygotowywać siebie na ciążę :) Mam 29 lat i ku mojemu zdziwieniu coś przestawiło mi się w głowie :D wcześniej, choć lubiłam dzieci, nie planowałam ciąży. Jestem 4 lata po ślubie, więc nie będę wspominać jak bardzo wszyscy dopytywali :D zawsze mnie to irytowało, tym bardziej, że w głowie miałam zupełnie inne rzeczy niż pieluchy :) Moje myślenie zmieniło się właściwie z dnia na dzień. Niedawno złapałam się na tym, że myślę o tym, by mieć dziecko. Byłam przekonana, że minie. Ale nie minęło i od dwóch miesięcy biorę kwas foliowy :) czy jest ktoś kto się przyłączy do rozmowy? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Raczej zacznij działać bo się okaże że trzeba jeszcze parę lat poczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Deggi
Cóż takich wpisów też się spodziewałam. Dziękuję za miłe słowa i również życzę dobrego dnia :D Czy ktoś się przyłączy? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi tez sie odmieniloz dnia na dzien :-) mam 32 lata i 7-letnia corke, od miesiaca biore kwas foliowy :-) zobaczymy,co bedzie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Deggi
A od jakiego czasu bierzesz kwas foliowy? Ja od dwóch miesięcy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Deggi
Ok teraz doczytałam, że od miesiąca. No to jeszcze trochę trzeba pobrać :D najdziwniejsze jest to,. że jak się mi nagle w głowie odmieniło, to chciałabym teraz zacząć starania. A tu kiszka, najpierw folik :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale napisałam Ci prawdę. Też to przechodziłam. Chęć dziecka z dnia na dzień a potem kilka lat niepowodzeń. I sam kwas przy tym to pestka. Życzę ci powodzenia, ale nie dorabiaj filozofii za dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie tak miałam. Najpierw książkowo te foliki brałam i nic. Po paru latach nawet nie wiedziałam kiedy okres miałam a foliku od roku nie brałam i udało się więc wyluzuj. Poza tym nie wiadomo czy w ogóle przyswajasz kwas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak przygotować męża do takich starań? My od 3 tygodni nie uprawiamy sexu żeby mąż miał jak najwięcej nasienia w sobie na odpowiedni czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Deggi
gość - wiem o co chodzi, ale idąc Twoim tokiem rozumowania można zacząć starania w wieku 18-stu lat, bo może zajmie to kilka lat. Zupełnie bez sensu :D teraz dojrzałam do takiej decyzji, muszę odczekać trzy miesiące z kwasem foliowym i zacznę starania. Jeśli trafię od razu to ekstra, jeśli nie i zajmie mi to kilka lat - trudno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niby trzeba brac te 3 miesiace, ale biorac fakt,ze zawsze sie zdrowo odzywialam, nie zabezpieczam sie ... zobaczymy co z tego wyjdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Deggi
gość 9:50 ale posty :D ja myślę, że wystarczy jakieś dwa dni odczekać i będzie okej, nie trzeba aż tak chłopa pościć chyba co? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Deggi
a ok, czyli już działacie? Ja w zasadzie celowo jeszcze nie, ponieważ we wrześniu lecimy na wakacje, a jakoś się naczytałam, że w pierwszym trymestrze niekoniecznie powinno się latać samolotami. Nie wiem czy to brednie czy nie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wszystko zalezy, jak bedziesz sie czuc w ciazy... ja na wszelki wypadek odpuscilabym i zaczela sie starac na urlopie :-) ponoc wtedy sa wieksze szanse :-D znajoma tak wlasnie zaszla w ciaze na Dominikanie (a starali sie 4 lata :-)) powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Deggi
Tak pewnie właśnie zrobię :) Kiedy się spodziewasz/ a raczej nie spodziewasz @? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17.08. :-) wlasnie zyczynaja mi sie dni plodne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Deggi
Oj to trzymam kciuki!!! Owocnych dni w takim razie życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a tobie owocnego urlopu :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My już jesteśmy na etapie starania się;) porobiła wyniki (tokso), folik łykam już dość długo i odstawiliśmy antykoncepcję. Ale nie mam obsesji na tym punkcie, jak będzie to będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Haha i też mam dostać okres w okolicach 17.08 jak ktoś wyżej ;) powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My z mężem zaczynamy starania o trzecie dziecko. Od miesiąca łykam regularnie kwas foliowy, dodatkowo zdrowa dieta. O drugie dziecko staraliśmy się dość długo ale mam nadzieję, że teraz będzie lepiej. Dziewczyny a wy jaki kwas foliowy bierzecie? Ja Folika bo w poprzedniej ciąży łykałam Folik Mama i nie miałam wymiotów czy innych rewelacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bezplodniaczki piertolone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jenny28 2017.08.02 ja biore od miesiaca kwas foliowy i zelazo+wit.C (zawsze mialam niski poziom zelaza) w pierwszej ciazy wymiotowalam pomimo suplementacji, jesli uda sie zajsc w druga to nie ludze sie, ze bedzie inaczej :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nadal się staram, biorę Folika...okres mi się spóźnia 2 dni ale nie chce sobie robić nadziei, poczekam jeszcze trochę zanim zrobię test. A jak u Ciebie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
WON kuuvrwo ze spamem góownalika!!! WON kuuvrwo ze spamem góownalika!!! WON kuuvrwo ze spamem góownalika!!! WON kuuvrwo ze spamem góownalika!!! WON kuuvrwo ze spamem góownalika!!! WON kuuvrwo ze spamem góownalika!!! WON kuuvrwo ze spamem góownalika!!! WON kuuvrwo ze spamem góownalika!!! WON kuuvrwo ze spamem góownalika!!! WON kuuvrwo ze spamem góownalika!!! WON kuuvrwo ze spamem góownalika!!! WON kuuvrwo ze spamem góownalika!!! WON kuuvrwo ze spamem góownalika!!! WON kuuvrwo ze spamem góownalika!!! WON kuuvrwo ze spamem góownalika!!! WON kuuvrwo ze spamem góownalika!!! WON kuuvrwo ze spamem góownalika!!! WON kuuvrwo ze spamem góownalika!!! WON kuuvrwo ze spamem góownalika!!! WON kuuvrwo ze spamem góownalika!!! WON kuuvrwo ze spamem góownalika!!! WON kuuvrwo ze spamem góownalika!!! WON kuuvrwo ze spamem góownalika!!! WON kuuvrwo ze spamem góownalika!!! WON kuuvrwo ze spamem góownalika!!! WON kuuvrwo ze spamem góownalika!!! WON kuuvrwo ze spamem góownalika!!! WON kuuvrwo ze spamem góownalika!!! WON kuuvrwo ze spamem góownalika!!! WON kuuvrwo ze spamem góownalika!!! WON kuuvrwo ze spamem góownalika!!! WON kuuvrwo ze spamem góownalika!!! WON kuuvrwo ze spamem góownalika!!! WON kuuvrwo ze spamem góownalika!!! WON kuuvrwo ze spamem góownalika!!! WON kuuvrwo ze spamem góownalika!!! WON kuuvrwo ze spamem góownalika!!! WON kuuvrwo ze spamem góownalika!!! WON kuuvrwo ze spamem góownalika!!! WON kuuvrwo ze spamem góownalika!!! WON kuuvrwo ze spamem góownalika!!! WON kuuvrwo ze spamem góownalika!!! WON kuuvrwo ze spamem góownalika!!! WON kuuvrwo ze spamem góownalika!!! WON kuuvrwo ze spamem góownalika!!! WON kuuvrwo ze spamem góownalika!!! WON kuuvrwo ze spamem góownalika!!! WON kuuvrwo ze spamem góownalika!!! WON kuuvrwo ze spamem góownalika!!! WON kuuvrwo ze spamem góownalika!!! WON kuuvrwo ze spamem góownalika!!! WON kuuvrwo ze spamem góownalika!!! WON kuuvrwo ze spamem góownalika!!! WON kuuvrwo ze spamem góownalika!!! WON kuuvrwo ze spamem góownalika!!! WON kuuvrwo ze spamem góownalika!!! WON kuuvrwo ze spamem góownalika!!! WON kuuvrwo ze spamem góownalika!!! WON kuuvrwo ze spamem góownalika!!! WON kuuvrwo ze spamem góownalika!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ty od tego spamu nie spamuj kolejnego tematu.. to i ja się dołączę, mam 36 lat i corkę 6 letnią, ktora miała zostać jedynaczką, aż tu nagle mi się odmieniło, ponad miesiąc temu dowiedziałam się że jestem w ciąży, niestety długo w niej nie byłam, poroniłam w 6 tc, jak tylko minie czas tych '3 m-cy' rozpoczynamy kolejne starania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my również się staramy. od 6 miesięcy biorę kwas foliowy, staramy się od 3. Niestety dzisiaj dostałam okres. Ale się tym nie przejmuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No bardzo dobrze, że się nie przejmujesz. Starajcie się celować w owulację, nam to pomogło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×