Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kaska19877854

tabletki antykoncepcyjne w połowie cykl. czy wywołają okres

Polecane posty

Gość kaska19877854

na miesiąc, przez moje zapominalstwo, niestety odstawiłam tabletki anty(jestem za granicą i zapomniałam kupic przed wyjazdem) i teraz spóźnia mi sie okres juz tydzien- wiadomo, okres moze sie spoźnic jezeli odstawiłąm- ale za 3 tygodnie jade na wakacje i bardzo bym nie chciała miec okresu- nie chodzi tutaj o zabezpieczenie ale o sam okres- i moje pytanie brzmi! jesli zaczełabym brac teraz tabletki- od dzisiaj, - to jest szansa ze one wywołają mi okres i wyrobie sie z okresem jeszcze przed moimi wakacjami?? jak miałyście jak brałyście tabletki od połowy cyklu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Jeżeli tabletki mają 21 pigułek w opakowaniu, to na mój rozum przerwa a więc i krwawienie wypadnie Ci akurat na wyjazd.Dlatego ja bym zrobiła inaczej.Brałabym teraz bieżące i następne opakowanie bez przerwy, żeby nie tyle wywołać okres, co go w ogóle zatrzymać.Spróbuj, może się uda.Musisz się jednak liczyć np.z niewielkimi plamieniami z powodu zachwiania równowagi hormonalnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska19877854
aha, rozumiem a jak sądzisz?? czy jesli brałabym teraz tabletki, to spowodowałoby to okres??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Nie wiem, raczej nie.Wiem tylko, że jak się bierze pigułki nieprzerwanie, to nie wzięcie kilku ostatnich przyspieszy okres.Pigułki zasadniczo działają tak, że hamują owulację.W normalnym cyklu, bez pigułek, miesiączka występuje 10-18 dni po owulacji.A zatem, jeśli nie brałas teraz pigułek, miesiączka może (choć nie musi-czasem hormony rozregulowują się na dłużej) wystąpić w normalnym terminie.Jeśli zaczniesz brać pigułki, raczej ją opóźnisz, niż przyspieszysz.Możesz też w ten sposób zmniejszyć intensywność krwawienia (ale nie zawsze).Nigdy nie słyszałam o pigułkach anty na wywołanie okresu.Na to się dostaje luteinę (progesteron) od lekarza.Możesz też spróbować domowych sposobów.Pij 2×dziennie herbatę z czarnej malwy lub z szałwii przez 3-4 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×