Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

LETROX 50 czy któraś zażywała? proszę o opinie

Polecane posty

Gość gość

Witam, wszyło mi TSH ponad 3, żeby zajść w ciążę, trzeba mieć poniżej 2. Endokrynolog przepisała mi Letrox 50, pół tabletki na dzień. Czy któraś z was zażywała? Czy pomógł wam ten lek i po jakim czasie? proszę o opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja brałam. U mnie to wyglądało tak, że z 4 miesiące przed ciążą wyszło u mnie, że mam niedoczynność. Zaczęłam brać najpierw eutyrox 25, a dopiero jak byłam w ciąży, tak mniej więcej w 4-5 miesiącu to zaczęłam brać letrox 50, a dokładnie pół tabletki tak jak Ty. Efekt jest taki, że cztery miesiące po porodzie zaczęłam schodzić z dawką leku. Najpierw było pół tabletki trzy razy w tygodniu, potem raz, a potem raz na dwa tygodnie. Dziś jestem dziewięć miesięcy po porodzie i tsh unormowane. Nie muszę brać już letroxu. Letrox podobno jest na tyle dobry, że jak ma się mały problem z tarczycą to właśnie przywraca jej prawidłowe działanie lepiej niż eutyrox

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziękuje za odpowiedź. To w takim razie, mam nadzieję, że TSH się za nie długo unormuje. Jeszcze mam pytanie, po jakim czasie od wzięcia pierwszej tabletki Letroxu, ponownie zrobić badanie, aby sprawdzić czy jest już jakiś efekt brania tabletek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To trzeba zapytać lekarza. Każdy ma inny organizm. Ja miałam chyba robione badania po miesiącu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mysle, ze minimum.miesiąc. kiedy mialam problemy z tsh to chodzilam co 3 miesiace na kontrole. Ja mam Hashimoto i skutek tego to niedoczynnosc. Autorko skad u Ciebie problemy z tsh? Ja biore letrox caly czas leczenia i tak juz do konca życia. Zaczynalam od dawli 25, potem bywalo 50, potem rozne wariacje. Obecnie jestem na dawce 100. Mam za soba ciążę. Leczenie zaczynalam rok przed ciążą. W ciazy z wynikami bylo najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
problem z TSH, odziedziczyłam po mamie, siostra też miała ten problem, ale obecnie jest po dwóch ciążach i w miare jej sie to unormowało. Moja mama bierze euthyrox. Za miesiąc zrobię badanie, zobaczę czy coś uległo poprawie:) A Ty pamiętasz jakie miałaś TSH, zanim zaszłaś w ciążę? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ikoa

Tak.ja brałam jak na poczatku ciazy okazało.się.ze mam niedoczynność.Mi po 2 tygodniach spadło podwyzszyl mi na wyższą dawke i po kolejnych 2 tygodniach bylo juz dobrze. A martwilam się bo wysoki poziom to może być coś nie tak z.dzieckiem. Poziom w ciazy mialam dobry. I dzidzius zdrowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

W 14 tc dowiedziałam się że mam wysokie Tsh ponad 4. Dostałam Letrox 50 1 tabletka dziennie, po 2 tygodniach tsh spadło do 2. Dalej przyjmuje Letrox 50 a co drugi dzień Letrox 75. Badania tsh robię raz w miesiącu i też tak mam wizytę u endokrynologa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×