Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość marek16283

Hipotrofia u dziecka

Polecane posty

Gość marek16283

Witam mam pytanie do mam tych dzieci które urodzily się z hipotrofia.... Mianowicie może podpowiecie jak postępować z takim dzieciątkiem jakie wizyty się przydadzą u specjalistów, jestem Zielona w tych sprawach ale najbardziej mnie interesuje jak rozwijają się wasze dzieci. Moja córeczka urodziła się w 38tg z waga 2400, dostała 10pkt, myślę że wszystko będzie dobrze... Ale też martwię się czy nie będzie problemów z chodzeniem mówieniem nauka, czy będzie zdrowa umysłowo. Dziękuję za wszelkie porady napewno się przydadzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mojej przyjaciółki córka urodziła się z hipotrofią. Poza niską wagą urodzenia wątpliwości 2400 w 40tc i wzmożonym napięciem mięśniowym nic jej nie dolegało. Byli u neurologa i chodzili z nią na rehabilitację. Dzisiaj ma 4 lata, ok 110 cm wzrostu, chodzi od roku do przedszkola i wszystko z nią w porządku. Od początku umysłowo rozwijała się prawidłowo. Nie wiem czy hipotrofia wpływa w ogóle na rozwój psychiczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja córka urodzona w 40 tyg z wagą 2300, wszystko ok. tylko niejadek i szczuplak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój synek 1050g w 32 tyg jest zdrowy. Jedynie niejadek (problemy z jedzeniem okropne). Mówi mało (poltora roku) ale to wiąże z tym ze późno zaczął jeść stałe pokarmy i to wszystko nie jest jeszcze wystarczająco wycwiczone. U nas było obniżone napięcie wiec rehabilitacja, wizyt mieliśmy sporo ale to raczej ze względu wczesniactwa. Do dziś jest mniejszy i chudziutki. Będziecie kontrolować wagę ale nie popadajcie w paranoję. Hipotrofiki tak mają. Życzę zdrówka dla dzidzi i dużo wsparcia dla mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22:07 mój syn urodzil się w 32 tc z wagą 1650 g i wydawało mi się, że był dużo za mały jak na ten tydzień (wszystko przez nadciśnienie, które miałam tylko w ciąży), ale wasz to dopiero był kruszyną. Autorko nasz syn nadrabiał szybko wagę i u nas na szczęście nie było problemu z jedzeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn ur w 38 tyg , z wagą 2400, jak Twoja:) Do roku nadrobil i potroil wagę, jak powinien, po roczku niejadek i jak mówią chudzinka, ale nie miało to wpływu na sferę intelektualną, mówił wyraznie zdaniami od kiedy skończył 1,5 roku. Przez pierwszy rok fakt, sporo wizyt u okulisty, neonatologa, ale tylko kontrolnie. Jest chudszy i mniejszy niż rówieśnicy, ale czytał i liczył szybciej niż większość wyrosnietych kolegów, nie martw się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znowu założony temat i nawet autorka nie raczyła napisać na czym polega,po polsku. Hipo - czyli poniżej mało trofia czyli mięśnie, Słabo wykształcone mięśnie . No więc już wiadomo,z czego powstają mięśnie,z białka,mięsa ,witamin,minerałów, to powinno być w diecie,logiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie martw się na zapas. Moja córka urodzona w 37 tygodniu z wagą 2400. Lerzalam z nią 2 tyg na patologii ze względu na hipotrofie. Rozwija się super. Teraz ma 8 miesięcy. Od 7 miesiąca raczkuje, teraz już zaczyna wstawać. Tyle że jest drobniutka. Taka mala wesoła pchelka co wszędzie wejdzie:D jedynie są małe problemy z jedzeniem. Tzn z karmieniem piersią nie było żadnych i właściwie ciągle chciałaby tylko pierś. Nie bardzo chce jeść stałe pokarmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22. 17 No kruszyna, jego rozwój zaczął się zatrzymywać w 25tyg. Też nadciśnienie u mnie ktore zmasakrowalo łożysko. No ale najważniejsze ze się pozbieral i jest super dzieciaczkiem choc chyba trochę zbyt *****iwym i nerwowym;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie co prawda ten problem nie dotyczy ale leżałam z kobietą, której dziecko urodzone w 40tc ważyło 1900:o lekarz jej powiedział że musiała bardzo dużo palić w ciąży. Myślę że u niej ta waga faktycznie była bardzo niska. Dziwię się że do 40tc nikt nie zauważył że dziecko słabo rośnie:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9. 03 1900 to dziecko około 32-34 tygodnia, na NFZ wtedy przypada ostatnie usg wiec na tej wizycie mogło być dobrze a potem rozwój się zatrzymał stąd nikt tego nie zauważył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może tak być.kurcze jestem w 28tc. Jak będę mieć ostatnie USG to chyba pójdę jeszcze prywatnie w 36-37 tc. Albo będę mierzyć obwód brzucha. Ciekawe czy ta babka Faktycznie paliła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pisałam wcześniej o przyjaciółce. Ona nie paliła, nie piła i odżywiała się zdrowo. Przytyła dość dużo, bo 18 kg. Powodem hipotrofii była zbyt krótka pępowina. Podobno usg tego wcześniej nie wykryło. A może lekarz duupa. Choć prywatny. Nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To krótka pepowina też jest przyczyną? A w jaki sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy pierwszym dziecku pępowina była bardzo krótka, przy porodzie lekarz i położna byli w szoku. Dobrze że nic się nie działo z łożyskiem bo podobno mogło się przez to odkleić. Córka była raczej duża bo 3760 w 41tc. Oczywiście USG miałam co dwa tygodnie po 34 tc i nikt nic nie zauważył:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×