Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

MAJÓWKI 2018

Polecane posty

Gość gość
Olkus, nie martw sie, corka kolezanki ma 5mcy i tez jej sie nie spieszy... kazde dziecko ma swoj terminarz postepow :) moim zdaniem duzo tu pomaga lezenie na brzuchu a nie wszystkie dzieci to lubia :) jak juz zacznie i zobaczy jak to sie robi to szybko pojdzie. U nas od przypadkowego do w pelni swiadomego obrotu minal 1 dzien... jeszcze zatesknisz za czasami kiedy mozna bylo zostawic dziecko na lozku bez ryzyka ze sie sturla z niego. Zdrowiejcie szybko! Life, to taka kluseczke masz :) tez Ci ludzie mowia ze masz tluste mleko? :) mnie pytaja o trzecie... :) meza kuzynka ma trojke, rok po roku (teraz 1,2,3lata) i do dzis sie zastanawiam jak ona to ogarnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SecondWind
Ten gosc wyzej to ja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lifeisgood
Ojej, to co, jak będziesz miała trzecie to będą pytać kiedy czwarte???:D Hehe ludzie nigdy nie przestaną mnie zadziwiać ;D ja na ten moment pauzuje i nie wiem, czy zmienię zdanie - wszyscy się dziwią, kiedy to mówię... Nie chce nawet myśleć o ciąży po problemach, które przeszłam (boje się łożyska przodującego i konsekwencji, teraz cudem skończyło się dobrze dla mnie i dzieciątka), a zreszta teraz chce cała siebie dać mojemu Brzdacowi i nawet mi na myśl póki co rodzeństwo dla niego nie przychodzi :D Może kiedyś, choć już aż tyle czasu tez nie mam, bo jestem po trZydziestce. Mój tez nie obraca się na brzuch, tylko na boki, ma ponad 5 miesiecy. Nie lubi leżeć na brzuchu i nieczęsto go tak kładę. Trudno, kiedyś się nauczy ;p Każdy ma swoje tempo, jeden wcześniej mówi, inny chodzi. Mój chrześniak pięknie już układał zdanie mając rok, za to chodził, gdy miał chyba rok i 3 miesiace dopiero (wcale nie raczkował). Teraz biega jak szalony i nie widać po nim, ze późno zaczął ;p A tez już wszyscy pytali: chodzi już?????? Hmmmm o tłustym mleku nie słyszałam:p Ale za to wszyscy się dziwią, ze tyle karmie tylko moim mlekiem i nie dokarmiam :D No mój jest pyza jak nic, pewnie nie jest taki długi, ale ubity mocno ;p Olkus współczuj***ardzo !!! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS mojej koleżanki synek ukończył kilka tygodni temu rok i nadal nie ma ząbka;p przy czym u innej znajomej trzymiesieczniak (w sumie to ma 3,5 msca) ma już 2 zeby.;p Tak to bywa, nie ma co się denerwować na zapas. Ja już tez odpuszczam, mój mąż mi uświadamia, ze takie stresy i porównywanie z innymi nir maja sensu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lifeisgood
Dziewczyny mój Misiek dziś pierwszy raz obrócił się na brzuch. Bez przymusu, nie zmuszalam go w zaden sposób do leżenia nabrzuszku, gdy płakał. Dziś zrobił to kilkarazy -tam i z powrotem. Wieczorem daje mu mleko modyfikowane, dziś kupiliśmy Bebilon Pronutra 1. A to wszystko dlatego, ze juz pije i płacze przy tym, widzę, ze mało leci :( Nadal mam zamiar karmić piersią, ale będę dokarmiać mm w razie potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SecondWind
Pewnie "uslyszal" ze piszemy o obracaniu sie i chcial zobaczyć o co ten szum ;) moj starszy syn wlasnie wszystko co ruchowe robil przed czasem a z mowieniem sie nie spieszyl. Teraz i biega i buzia mu sie nie zamyka :) wszystko w swoim czasie. Life, spokojnie z tym karmieniem... jak jest pyza to znaczy ze nie gloduje :) moj sie nauczyl zasypiac przy cycu i teraz nawet jak nie jest glodny to chce do snu sobie pociagnac :/ i tyle z moich planow przyzwyczajania dziecka do zasypiania w lozeczku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lifeisgood
W sumie i racja:) zrobiłam mu 2razy mm i nie chciał pic,pluł i krzywił się, po czym złapał cyca i tak pił, aż się krztusił ;p Mój ani razu nie spał ze mną, odkładam go do łóżeczka. Które de facto - bardzo mu odpowiada :) Dziś był szczepiony, nawey nie zapłakał uffff:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
U mnie mały miał spać w łóżeczku. Od jakiegoś czasu od 1-2 w nocy śpi z nami także pozamiatane. Budzi się co 3 godziny dziś od 2 do 3 zrobił sobie pogawędke ale w lozeczku potem stwierdził że pasuje coś zjeść... :) dawalam mu nawet mm na noc lub w trakcie nocy nic nie pomogło jak się budził tak się budzi nadal mniej więcej co 3h. Dziewczyny co z rozszerzeniem diety? Kiedy? Ile tygodni maja wasze maluchy? Czy już może coś dostają? Jak wygląda wasz dzień? Nasz był już przez jakiś czasu ułożony a teraz się wszystko rozlegulowalo teraz powinien zasypiać a spi juz od 1.5h . Cycka dostaje kiedy chce co 30 min co 2 h różnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha i mój maluch przekręca się na bok w trakcie zabawy ☺ zdążyło mu się również na brzuch. Ja mojemu jeszcze nie kupiłam maty edukacyjnej nie wiem na co czekam... jakie mają wasze dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lifeisgood
Hej dziewczyny ;* mój tamtego dnia przekręcał się kilkanaście razy na brzuch i z powrotem, a teraz znowu tylko na boki;D jakby magicznie zapomniał hehe. Mój chodzi spać o różnych godzinach ostatnio, bo widać, ze cierpi (zabki). W nocy budzi się teraz co 3 h jak noworodek ://// nie wiem czemu... Ja rozpoczynam rozszerzanie diety za kilka dni, wtedy skończy 6 mscy. Na początek łyżeczka ze słoiczka, potem dwie (czytałam, ze warto zacząć od słoiczków, a gdy nie będzie reakcji alergicznych - już gotować). Najpierw warzywka, potem owoce (wszystko pojedyncze, czyli raz na dwa dni marchewka, żeby zobaczyć, czy wszystko Ok po niej; potem ziemniaczki, dynia...). Chce jednego dnia dać jedna łyżeczka, drugiego dwie, a potem więcej. Tak przynajmniej radzą mi koleżanki. Ja jestem ciemna w temacie, bo nie miałam dziecka jeszcze :DTeraz tylko widzę, ze bola go dziąsła i aż szoruje nimi po moim ramieniu, widzę tez jasniejsze kreseczki na dziąsle- może to tez sygnał nadchodzących zębów???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJus
hej dziewczyny, moj nie umie przekrecac sie z pleckow na brzuch i odwrotnie tylko na boki a ma skonczone juz 5msc. Na brzuchu lubi lezec ale tez nie za dlugo, w trakcie lezenia podnosi pupe i podkurcza nozki tak jak do raczkowania. czytalam, ze to trening pomocny w siadaniu a nie jak by sie wydawalo wstawki do raczkowania. Moze cos w tym jest bo od jakichs 3tyg przy kazdej mozliwej okazji z pozycji pol siedzacej zawziecie podnosi glowke i ramionka, plecki tak jakby chcial juz siadac, jeszcze dluga droga przed nim ale fajnie by bylo jakby opanowal ta sztuke wczesnie. No i zaczyna tez interesowac sie tym, ze dorosli cos jedza, rozumie co to lyzeczka, ladnie zajada. Nie dawno maly mial zapalenie jamy ustnej ale juz jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lifeisgood
Ale fajnie, Jus:) mój ma pol roku, a tej dupki nie podnosi:p tylko znowu sir przekręca na brzuch i z powrotem i podnosi głowę i ramiona, gdy leży... jakby chciał wstać:) U nas znowu tragedia z ząbkowaniem. Dziś prawie cała noc marudził lub płakał ;/ smaruje go taka niemiecka maścią, a przed chwila dostał czopek przeciwbólowy. Ogólnie wprowadziłam już marchewkę i jabłko (po marchewce miał problem z kupa, dałam jabłko i zrobił szybko). Od razu polubił inne jedzenie, od pierwszej łyżeczki :) a mleka modyfikowanego nadal nie tknie. Dziś dostanie jeszcze raz jabłko, a jutro marchewkę albo dynie już. Teraz się modle, żeby zasnął ... jestem wykończona po tej nocce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJus
moj maly jak mial jakies 3msc zaczol pchac paluszki do buzi, bardzo sie slinic, byc placzliwy nerwowy, potem ustalo i od wczoraj znow to samo plus spi niespokojnie, widac, ze cos mu sie w tej buzi dzieje. Mozliwe, ze to zabki ale problem w tym, ze nie bardzo tam cos widac ani zaczerwienienia ani nic no i szkrab nie da sobie dac poogladac tych dziaselek :-) czekamy wiec na rozwoj sytuacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJus
co do mleka mm my od ostatniej przygody ze szpitalem jestesmy na Nutramigenie, okropnie smierdzace i gorzkie mleko ale o dziwo maluch jakos chce pic i na poczatku nie bylo z tym problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Life ile miał maluch jak mu podałas pierwszy dorosły posiłek? Po 5 mac. Czy po 6?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lifeisgood
Słyszałam, ze Nutramigen to jedno z najlepszych mlek. Pierwszy raz podałam marchewkę na dwa dni przed ukończeniem 6 miesięcy. Teraz już jabłko weszło, w najbliższych dniach dynia, a potem kaszka :) Tylko ze kupiłam ryżowe bezglutenowe waniliowa, z bananem i taka z malinami- nie mam neutralnej kaszki, ale befziemy probowac. Teraz po 6 mz to już chyba mleko modyf nr 2???? Pytam, bo do jednej z kaszek trzeba dodać. Normalnie mam zamiar jeszcze kp, ale już coraz więcej wprowadzać pokarmów. Mały bardzo fajnie radzi sobie z łyżeczka. Jeszcze muszę go nauczyć picia wody, bo chyba trzeba przy takich stałych pokarmach już (oprócz piersi).zaczal mi codzennie wstawać o5, boje się zmiany czasu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJus
Nutramigen jest z priobiotykiem, czytalam,ze pijac to mleko wiekszosc dzieci nabywa tolerancje na bialko mleka krowiego. Pediatrzy kazali nam pic je przynajmniej 6tyg a pozniej mozna wrocic do tego, ktore mielismy przed. Narazie zamierzam utrzymac te chociaz po badaniach krwi wyszlo,ze to nie bylo na tle alergicznym bo mial malo przeciwcial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJus
life zapomnialam zapytac. A co z wprowadzaniem glutenu do diety? Czytalam, ze nie wczesniej niz w 4msc a nie pozniej niz w 7msc a w innym miejscu radza jeszcze pozniej. Dosc kontrowersyjny temat, zreszta dottyczy wszystkich dzieci. Jak sie na to zapatrujesz i inne mamy? Bo ja sama nie wiem, moj maly ma sklonnosci do alergii i i boje sie ewentualnych komplikacji no ale trzeba podjac decyzje jakas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJus
life zapomnialam zapytac. A co z wprowadzaniem glutenu do diety? Czytalam, ze nie wczesniej niz w 4msc a nie pozniej niz w 7msc a w innym miejscu radza jeszcze pozniej. Dosc kontrowersyjny temat, zreszta dottyczy wszystkich dzieci. Jak sie na to zapatrujesz i inne mamy? Bo ja sama nie wiem, moj maly ma sklonnosci do alergii i i boje sie ewentualnych komplikacji no ale trzeba podjac decyzje jakas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Drogie Mamy, Wasze rady są bezcenne, co kilka głów to nie jedna... bardzo dziękuję... Zapraszam, jeżeli macie w swoich szafach i szafkach wspaniałe rzeczy które świetnie sprawdziły się Waszym przypadku lub w przypadku waszych dzieci , a są w doskonałym stanie (jak to przy maluchach zwykle bywa - moc ciuszków z których dzieci wyrastają zanim zdąży wyschnąć pranie usmiech.gif lub przetestowane akcesoria) oddajcie lub odsprzedajcie innym mamom... polecam portal www.mofree.pl darmowe ogłoszenia - mają doskonałej jakości zdjęcia, od razu widać czy wystawiona rzecz jest w dobrym stanie czy ktoś oferuje nam zamiast "paczki ciuszków," paczkę - ścierek do podłogi bo ubranka są tak zniszczone i poplamione, że raczej do niczego innego się nie nadają... portal jest nowy więc ogłoszenie nie ląduje na 124 stronie gdzie już nikt nie zagląda, tylko jest widoczne... ja pozbyłam się w ten sposób zbędnych już rzeczy i mam pieniążki na to co aktualnie jest mi potrzebne... mała rośnie, a ja na szczęście zaczynam chudnąć :-) naprawdę polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lifeisgood
Jus ja jiz jestem cała głupia z ta dieta ;D dziś będę wprowadzać kaszki. A co z tym glutenem to jeszcze nie wiem, muszę poczytać, bo póki co wszystko bezglutenowe mam... Choc już czytałam , ze niby trzeba wprowadzić. Ale tak naprawdę nie wglebialam się w temat i jeszcze o tym nie myślałam hmmmm.;( Tyle tego. Mój wczoraj cała noc nie spał. Nie wiem, czy to po dyni czy przez zabki ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJus
life a jakie kaszki na poczatek? Moj juz je od jakiegos czasu kasze ryzowa malinowa, ale ogolnie zaczelam z kleikiem ryzowym i ten to juz podaje dluzszy czas ale narazie nie lyzeczka, tylko dosypuje do mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
Jus ile twój maly ma? Od jakiego czasu je kleik ryżowy? Mój ma 5 mśc myślę by na dniach podać mu kleik ryżowy do mm tylko na noc żeby lepiej spał ;) jakie proporcje mm i tego kleiku? Chciałabym mu dać w butelce. Smoczek trojprzeplywowy juz mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
A czy te kaszki np. Malinowa są bardzo słodkie tak jak kiedyś? Ja planuje wgl ich nie kupować tylko z Nestlé kiedyś były zbożowe... z boboVIty teraz mają fajne tylko ciekawe czy słodkie. Co do glutenu w poradniku boboVIta piszą jako krok 2 rozszezania diety jest gkuten. I piszą jeszcze aby wprowadzać gluten między 4 a 12 mśc życia. Zamiast tych słodkich kaszek będę sama gotować manna kukurydziana płatki ryżowe ryż i jaglana do tego owoc i lub dżem i oczywiście bez cukru ;) córce dawałam tez troszkę deseru ze słoika na smaczek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lifeisgood
A ja podaje ryżowa bananowa:) i jeszcze czeka na nas w szafce ryżowa malinowa:D i waniliowa (ale do niej trzeba własne modyfikowane dolać). Kosztowałam dziś i wcale nie są słodkie , przynajmniej nie dla mnie. Deserki tez dostaje (owocowe słoiki):D Dziś jadł kaszkę, aż mu się uszy trzęsły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój je z łyżeczki. Dziś mu nawet wodę podawałam do picia z łyżeczki, bo z butelki nie chce ciągnąć (albo i nie umie, nie da się przekonac do prób). Wiecie może jaki kubek mu kupić w takim razie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJus
27 skonczy 6msc, na 150ml mleka dodaje 2 plaskie lyzki kleiku lub kaszki, a kleik to je juz odkad skonczyl 4,5 msc. Pytalam pediatry i kleik jest neutralny, nic po nim nie bedzie tylko co najwyzej zageszcza kupe i dlatego tak wczesnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×