Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Autorka11121

Czy wam pomagają dzieci w pracach domowych.

Polecane posty

Gość Autorka11121

Mam 4 dzieci.Problem polega w tym że moja 11 letnia córka w ogóle nie chce mi pomagać gdy mówie żeby posprzątala po sobie mówi ok idzie do swojego pokoju a bałagan zostaje gdy prosze że by posprzątała pokój lub potrzymała siostre (2 tyg.)na chwile ona mówi że chce mieć w pokoju bałagan a siostra to nie jej dziecko. Co robić?! Z góry dziękuje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiedz jej żeby to zrobiła bo nie będzie telefonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie zmuszaj jej, poczekaj jak Cię o coś poprosi:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie "pomaga" tylko po prostu ma swoje obowiązki (wyjmowanie naczyń ze zmywarki, sprzątanie swojego pokoju, zamiecenie podłogi jak widać, że trzeba etc.). Od małego uczymy, że dom należy do całej rodziny i cała rodzina musi o niego dbać. I większych problemów nie ma. Córka ma 8 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co robilas przez te 12 lat? moja corka ma 7 lat, do jej obowiazkow nalezy: scieranie kurzy, podlewanie kwiatow (mamy ich sporo), nakrycie stolu i posprzatanie go po posilku (ja w tym czasie ogarniam kuchnie), swoj pokoj sprzata sama (ja odkurzam i myje podloge). Postaraj sie moze z nia porozmawiac i ustalcie obowiazki domowe, ktore beda nalezaly tylko do niej. Jesli chodzi o zajmowanie sie rodzenstwem, to postaraj sie,zeby je najpierw polubila i zaczela sie cieszyc ich posiadaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś cos w tym jest, znajoma zapytala ostatnio moja corke, czy mi w domu pomaga, a ta jej odpowiedziala, ze nie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a w jakim wieku jest reszta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Córka ma rację to nie jej dziecko ale bez przesady żeby nie mogła pomóc chwilę i przypilnowac siostry. No chyba,że to nie takie chwilę jak piszesz,bo czym ty jesteś aż tak zajęta,że maluszek nie może poleżeć sam w łóżeczku ta chwilę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ktoś napisał zaczekaj aż sama będzie cos chciała ...... a dwa ustalcie ze np.sama ściera kurze w swoim pokoju i np.oproznia zmywarkę lub np.wynosi śmieci to sa jej obowiązki i ma tego pilnować. Jak nie zrobi nie na telefonu tabletu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, moje dzieci w wieku 6 i 10 lat nie pomagają. One mają swoje obowiązki odpowiednie do wieku. Młodsze ma obowiązek utrzymywania porządku w swoim pokoju, starsze również plus wnoszenie śmieci. Do tego pomagają w przygotowaniu posiłków, utrzymują porządek w pomieszczeniach wspólnych, wychodzą z psem. Są tego nauczone po prostu i nie bylo nigdy sytuacji żebym usłyszała, że tego czy tamtego nie zrobią. Ale to trzeba wychowywać dzieci, a nie chować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Autorka11121
Jak córka jak była młodsza chętnie mi pomagała . 12:36Mam jeszcze 5 i 2 letnią córke .5 letnia z chęcią mi pomaga a 2 letnia składa zabawki czasem coś zrobi jeszcze idzie ze mną zrobić pranie (wrzuca ubrania do pralki ) Dziękuje za wszystkie porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×