Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Zaszlam w ciaze, jest sens isc do pracy ¨byle gdzie¨ aby dostac macierzynski?

Polecane posty

Gość gość

Od 3 miesiecy jestem na bezrobociu, w piatek mialam potwierdzona ciaze u ginekologa -6 tydzien. Obecnie jestem na zasilku z UP, zostalam zwolniona przez pracodawce. Od zwolnienia intensywnie szukam pracy, jednak efekty sa marne. W moim miescie w Mcdonaldzie poszukuja pracownikow i daja umowe o prace. Poszlybyscie, zeby tylko dostac macierzynski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No raczej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I tam musialabys pracowac mim 3 mc! Jest cos takiego jak kosiniakowe to zasilek macierzynski dla bezrobotnych! Do Mc Donald odradzam, stanowczo, dla dobra dziecka! Fakt gdybys przepracowala te 3 mc dostalabys wiecej. Pracuje w Macu kocham ta prace, kocham bo czas leci bardzo szybko, nie ma czasu nawet pojsc do WC ( przy mojej nadpobudliwosci ideal) no ale od dwoch mc jestem na zwolnieniu, co prawda nie z lenistwa czy ze strachu, po pristu musze! Jednak bylam.zaniesc zwolnienie i kadrowa uswiadomila mi ze lepiej zebym juz nie wracala! Po pierwsze jest okropnie goraco na kuchni- musialabys od razu powiedziec o ciazy, by cie tam nie wysylali. No ale wowczas cie nie zatrudnia! Po drugie jest slisko- srednio co 3-6 mc ktos laduje na zwolnieniu z urazem Po trzecie praca przy wydawaniu jest dosc intensywna i zdarza sie ze ktos na kogos wpadnie Po czwarte stres, nawet w najbardziej konfortowym miejscu dla ciezarnej - przy kasie - zdarza sie ze pomylone zostana zamowienia i z reguly obrywa kasier , a niektorzy sa mega poirytowani i rzucaja miesem... Po piate praca w macu jest co prawda dopasowana pod mozliwosci ale 10-12 h na dobe to raczej norma! I wymieniac moznabyloby sporo.. z reszta w macu jest ogromna rotacja i tam ciagle potrzebuja pracownikow! Malo kto wytrzymuje napiecie , stres i tempo pracy, czasem po 8 h bylam padnieta jak pies, mimo ze w pelni zdrowa i nie w ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Racja, ale jesli udaloy mi sie przepracowac miesiac to wtedy mialabym przedluzona umowe do ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak ale chorobowe przyslugiwac ci bedzie tylko do konca umowy probnej! Jezeli nie przedluza ci umowy to ... nie dostaniesz nic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież i tak dostaniesz 1tys zł przez rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dostaniesz zasiłek 1000 zl przez rok więc nie wiem czy jest sens pchać się w ciązy do mc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie ja tez poszlam do sieciowej pizzeri. Niby kosiniakowe dostaniesz ale to dopiero po urodzeniu a tak poszlabys do maca popracujesz te 3 lub 4msc a potem na l4pojdziesz Bedziesz miala normalnie kase na wyprawke. A potem macierzynski z zusu. Dodam ze macierzynski z zusu wlicza sie do stazu pracy wiec po nim mozesz isc na zasilek dla bezrobotnych dostaniesz jakies 600zl i 400dodatek wychowawczy z mopsu. Po kosiniakowym nie bedziesz miec nic. A jak ci dziecka nie przyjma do.zlobka to co zrobisz??? Jest cos takiego.mam juz wszystko obcykane:) Ja tak zrobilam i zle na tym nie wyszlam. Pozdrawiam i duzo zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19:32 dziekuje za rady. W sieciowych pizzerniach tez daja umowy o prace na poczatku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli 12tc zakonczy sie przed koncem okresu probnego (umowa o prace) to w czasie tego okresu mozna isc na l4 i do konca ciazy pobierac chorobowe. Status pracownika traci sie w monencie konca umowy na okres próbny, ale zus eyplaca chorobowe do konca ciazy. U mnie w pracy laska wyciela taki numer. Zatrudnila sie w 9tc. Nic nie piwiedziala. Dostala umowe na 3 m-ce a po miesiacu piszla na l4. Naplakala ze nie wiedziala bo uzywala antykoncepcji itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A gdzie mieszkasz? Ja mieszkam we wroclawiu wiec tu jest i mac donald i kfc burger king Ja wzielam umowe z pizza station

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mieszkam kolo Wroclawia, ale to nie problem z dojazdem. Nie wiedzialam, ze w pizza station daja umowe. W tym czasie bylas studentka, ze dostalas tak chetnie umowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiscie ze idz. Kosianiowe cie nie urzadza. Wpierzaja osmirniczki za nasze pieniadze bawia sie i kradna miliony. Czemu ty mialabys miec skrupuly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×