Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość cOOle at home TM

Stosunki POLSKO NIEMIECKIE

Polecane posty

Gość cOOle at home TM

Zburzenie muru berlińskiego coraz bardziej odbija się Polsce czkawką. Niemcy nabrali oddechu i wraca stara niemiecka wstrętna natura. Jeszcze trochę i zażądają rewizji granic. PO i KOD doskonale spełnia rolę piątej kolumny a rząd nie potrafi sobie z tym poradzić. Skłócenie Polski z Rosją jest jak najbardziej Niemcom na rękę, w razie konfliktu Polska zostaje sama. Historia ma tę właściwość, że lubi się powtarzać (1939) a Polacy o tym jakby zapomnieli uznając Niemców za najlepszego partnera w Europie. Wchodząc do niemieckiej UE sami włożyliśmy głowę w paszczę lwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed 14 laty wydałem książkę o parafii Klebark Wielki i Klewki w języku niemieckim. Na wielokrotną prośbę i z okazji jubileuszu Klebarka Wielkiego, po dłuższym rozważaniu, zdecydowałem się opracować kronikę rodzinnej parafii. Decyzja ta nie była łatwa, dla mnie jako obywatela niemieckiego. Opracować kronikę dla czytelnika polskiego, było trudnym i ryzykownym wezwaniem. Zdaję sobie sprawę, że nie będzie brakowało negatywnych krytyk. Kontrowersje narodowościowe, które mogłyby naruszyć godność i uczucia Polaków starałem się ominąć. Składam hołd milionom ofiar wśród Polaków, Żydów i innych narodowości, których ze względu na ograniczony temat w tej książce nie mogłem opisać, więc odsyłam do literatury obecnej w księgarniach i bibliotekach. Jestem zdania, że nastąpił czas, aby między oboma narodami, polskim i niemieckim, powstał klimat wzajemnego zaufania, współpracy, partnerstwa i przyjaźni. Książka ta ma też służyć przygotowaniu przyjaznego gruntu dla przyszłych pokoleń. W ostatnim tysiącleciu ludność i młodzież obu narodów spotykała się najczęściej na polach bitwy. Starajmy się wszyscy, oby takie czasy, opisane w tej książce, już nigdy nie powróciły. Współpraca i partnerstwo między oboma narodami powinny ogarnąć wszystkie warstwy społeczne: dzieci, młodzież, szkoły, uczelnie, rzemieślników, pracodawców, pracobiorców, wioski, miasta, parafie, kobiety, stowarzyszenia, zrzeszenia oraz inne grupy i organizacje. Ludność obu narodów powinna się spotykać w salach dyskusyjnych, na boiskach, w kościołach, przy ogniskach, na wspólnych zabawach, biesiadach i wycieczkach. Jedni powinni poznawać kulturę i obyczaje drugiego narodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co na to pisowcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oni kładą mordę do piasku i nic nie widzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trafiłeś pięść w oko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czemu nie wpisuję się pisowcy którzy chodzą na kolanach wokół ołtarzy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No bo to obłudnicy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I faryzeusze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
PiS ma nawet bojówki które napadają na niewygodnych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość  lakszmi
Stosunki sa jak najbardziej poprawne.Znam dziewczyny,ktore wziely sobie za meza niemca i sa bardzo zadowolone.Niemcy podobno sa dobrzy w te kloce,ale nie dorownuja polskim ogierom ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Władze niemieckie zaproponowali Polsce takie pojednanie jak Niemiecko-Francuskie (Trójkąt Weimarski) Polska (PiS) tego nie chce bo potrzebują wroga zewnętrznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pisowscy to obłudnicy. Sw, Paweł w liście do Rzymian pisał: Ludzie którzy mają wiarę a nie mają miłości bliźniego do brzęczące cymbały!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie tylko cymbały a durnowate istoty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trafiłeś pięścią w oko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cała Europa śmieje się z Polski. Załóżmy Stowarzyszenie, które wyśle kaczyniaka na emeryturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×