Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ile płacicie miesięcznie opłat za mieszkanie w bloku?

Polecane posty

Gość gość

U mnie Miasto:Wrocław Metraż: 50m2 Opłaty spółdzielnia:570zł(w tym 100zł zaliczka na ogrzewanie) Ogrzewanie:zawsze muszę dopłacić ok.2000zł-2.500zł(grzeje tylko 3-4godziny dziennie) Prąd:130zł Do dużo czy normalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkanie 42m2. Czynsz 460 zl na 4os. Od czerwca do wrzesnia odliczam od tego prawie 100 zl za ogrzewanie. Co pol roku jest rozliczenie wody i mielusmy zwroty 300-400zl, od marca niemowle w domu, ale i tak mamy zwrot prawie 100. Prad 120-150 co 2 miesiace. Gaz niecale 40 zl co 2 mce. Miasto 60tys. mieszk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiec nie rozumiem tej doplaty. I takiej wielkiej kwoty. My do ogrzewania nie doplacamy, koszty da rozliczane na wszystkich mieszkancow. Gdy wynajmowalismy mieszkanie i byla inna spoldzielnia, ktora rozliczala koszty ogrzewania raz na rok, to zawsze mielismy zwrot ok.600 zl dla nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale ma cie wysokie kosztu i to za takie klitki :O ja mam dom 120m i dużo mniej place.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkanie 68 m2, miasto ok. 200 000 mieszkańców. Elektryczność ok. 90 euro miesięcznie (przy ogrzewaniu elektrycznym wyłącznie). Woda ok. 40 euro. Reszta opłat, z podatkiem od nieruchomości włącznie, zamyka się w 50-60 euro miesięcznie, zależni czy wspólnota ma przewidziane jakieś większe prace czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkanie 50 m w Warszawie, 2 osoby. 550 zł do spółdzielni, w tym zaliczka na wodę (zawsze mamy zwroty) i ryczałt za gaz. Do tego około 90 zł prąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a dlaczego tak mało macie za prąd, my dwoje co drugi miesiąc 250 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Nie wiem. Dużo nas nie ma w domu (długo pracujemy), kuchenka i piekarnik gazowy, nie mamy telewizora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkanie 75 metrów Czynsz 680 w tym zaliczka za wodę i centralne Gaz 25 zł co dwa miesiące Prąd 300 ale to dlatego że mamy wielkie akwarium i i pompy idą non stop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wczoraj Niewiem dlaczego takie dopłaty są...mamy liczniki-rozdzielniki na każdym kaloryferze i według nich tak wychodzi :/ Zawsze w marcu-kwietniu jest dopłata. Dlatego pytam jak u was z opłatami,żeby co nieco porównać bo kupiliśmy te mieszkanie w 2013 i od tamtej pory rachunki rosną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wczoraj A ogrzewanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czynsz: 700 zł Prąd co drugi miesiąc ok.300 zł Gazu brak, ogrzewanie centralne liczone z czynszu, woda też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My wynajmujemy dom a mniej płacimy - 400 zł wynajem, 150 prąd, 90 woda, 60 gaz, 3 tys zł węgiel na rok. Czyli bardziej opłaca się wynajmować dom niż mieć własne mieszkanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
400 za wynajem domu???? Swoje panienskie mieszkanie 50 m kw wynajmujemy za 1000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Zaliczki na c. o mamy w czynszu, też mamy podzielniki przy kaloryferach i zdarzają się nie dopłaty ale to do mak 600 zł. Ogólnie czytalam kiedyś że podzielniki to bardzo niesprawiedliwy system i często gęsto zdarzają się mega dopłaty ludziom którzy grzeją mało zwgl na części wspólne. Dokładnie już nie pamiętam tego artykułu ale kwoty o których była tam mowa były kosmiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkanie 60 mkw Czynsz w tym wodą i ogrzewanie 430 Gaz co 2 msce 40 Prac co miesiąc 60 Mieszkają 2 osoby plus niemowlak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam że to Łódź I nie mam tych podzielnikow. Nie zgodzilismy sie na nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aaa i jeszcze bardzo ważna rzecz przy podzielnikach_ nigdy nie zakręcony kaloryferów na zero!! Ponowne napełnianie sprawia że licznik bije jak szalony, najlepiej zostawiać na dwójce . I nigdy nie na full

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Małe miasto na śląsku-62m, 3osoby czynsz 730zł(w tym woda z miasta i c.o.). Prąd co miesiąc 60zł, gaz bo drugi miesiąc 60zł(kuchenka gazowa a obiad gotuję codziennie żeby nie było i nie piekę żadnych ciast, nie jem tego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podobno jak otwarte okno i włączony grzejnik to ten podzielnik tez duzo nabija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś Wietrzę zawsze rano przy zakręconych. I włączamy na 3 od 16-17-21.00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie tak mieszkanie 42 m2. czynsz 340zł, woda 80zł miesiecznie na 3 osoby. prad - 150zł na miesiac, gaz w okresie czerwiec- wrzeien- 70zł , pazdziernik- maj. 200zł, kablowka + internet 100zl. razem ok 800-900zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Male miasteczko na mazurach, mieszkanie 66m, czynsz 570 prad 110, nie mamy gazu wszystko na prad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wrocław Mieszkanie 47m2 blok z 2011, wspólnota mieszkaniowa czynsz+woda 250zł miesiecznie Mieszkam sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kto ile płaci to różnie wygląda, w różnych miastach, a także w różnych spółdzielniach, nie da się tego tak porównać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Radom Kawalerka 32m2, 2 osoby dorosłe i niemowle placilismy na miesiąc 600zl odstępnego w tym czynsz i ogrzewanie 30zl prąd 10-15zl gaz 50zl woda co miesiąc Teraz od września mieszkamy na 46m2 i ciekawe ile to nas wyniesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warszawa, 65 m -czynsz (od maja tego roku, wcześniej było 100 zł mniej) 690 zł, w tym zaliczka na wodę i ogrzewanie - za wodę co kwartał mam zwrot, albo jestem prawie na 0, za ogrzewanie za zeszły rok miałam ponad 1000 zł zwrotu (mam 20-22 stopnie zimą w domu), mamy założone podzielniki. - prąd 130-140 zł/2 miesiące - gaz 40 zł/miesiąc - 98 zł za czynsz za garaże (miejsca w garażu wielostanowiskowym)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wrocław Opłaty i fundusz remontowy 470zł Ogrzewanie dopłata 1.400zł Prąd 160zł. 3osoby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdecydowanie za dużo się płaci za ogrzewanie. Dlatego jak budowaliśmy dom z żoną to podstawą było ocieplenie budynku, solidne i dlatego wybraliśmy system Carbon z włóknem węglowym od Caparola. Ma niski współczynnik przenikania ciepła i teraz rachunki mamy bardzo niskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enigma123
My ogrzewanie mamy wliczony w czynsz. Nikt specjalnie nie zwracał na to uwagi, ale kiedy naszą wspólnotą zaczęła zarządzać firma http://www.per-modum.pl/ po rozliczeniu okresu opałowego często mamy nadpłatę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×