Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy którejś z Was źle wyszedł test Pappa i nie zdecydowala się na amniopunkcję

Polecane posty

Gość gość
Dokładnie tak, dziewczyny jeśli usg pokazuje, że wszystko jest z dzieckiem dobrze to nie zgadzajcie się nigdy na ten test pappa !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niby pisze w Internecie że test papa zawsze wychodzi źle u kobiet starszych, nawet lekarz mojej koleżance która ma 35 lat odradził robienie testu papa ponieważ na pewno wyjdzie jej bardzo źle, powiem wam że ja mam 40 lat robiłam USG oraz test Pappa i wyniki mam prawidłowe, ryzyko wszystkich trisomii jest niskie. A ty ile masz lat autorko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pamiętajcie że test nifty jest to również statystyka, czytałam tutaj kiedyś o dziewczynie której przezierność karkowa u płodu wyszła 3 mm, zrobiła test nifty i wyszło jej że urodzenie dziecka z zespołem Downa wynosi 1: 5000 więc była spokojna, niestety urodziła córkę z zespołem Downa i była w szoku. Najważniejsza jest jednak przezierność. Autorko,u ciebie przezierność jest bardzo mała,dziecko nie ma zespołu Downa!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi. Ja mam już skończone 36 lat. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze z moim trzecim dzieckiem. Powtórzę, że na każdym usg wszystko jest w porządku. Teraz chyba każdemu będę odradzać ten test pappa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szwagierka majac 30 lat w drugiej ciąży robiła pappa ( mieszka w Hiszpanii) ryzyko 1:17. Synuś zdrów jak rybka:-) ma już dwa lata i jest 100% łobuzem:-) stresu było co nie miara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam 37 lat , za 2 tyg rodzę 2 dziecko , 1:64 ryzyko z pappa, robiłam amnio -nawet sama chciałam zanim był wynik pappa , nie dałabym rady całą ciążę się zastanawiać , z mim nie konsultowałam -lekarzami -każdy sugerował robić......amnio, ryzyko poronienia minimalne,...ka żdy robi jak uważa i koniec kropka ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też nie zgodziłabym się na amniopunkcję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój ginekolog wprost odradził tę amniopunkcję. Więcej pisać nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Więcej pisać nie trzeba. xxx Dlaczego więcej nie trzeba pisać? Nie wszystkie osoby robiące amnio chcą ewentualnie dokonać terminacji. Część osób chce po prostu wiedzieć, aby mieć czas na pogodzenie się z faktem chorego dziecka, podjęcie odpowiednich decyzji finansowych i organizacyjnych. Dobre usg nie zawsze oznacza zdrowe dziecko. czytałam o przypadkach, gdzie było idealne usg robione przed dr. Roszkowskiego, a jednak dziecko miało ZD. Nie piszę tego, aby straszyć autorkę, ale bezsensowne wydaje mi się pisanie tak, jak osoba powyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może chodzi o to, że niektóre kobiety rezygnują z amniopunkcji bo ta jednak wiąże się z ryzykiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bodajże 30% wyników z pappa się potwierdza w amnio. Każdy podejmuje decyzje za siebie - jedni ludzie są bardziej wyluzowanie ("co przyniesie los to przyjmę") a inni wolą mieć jak największą wiedzę, i życie w niepewności to dla nich ogromny stres. Więc ciężko by sobie nawzajem doradzać, skoro dla każdego konsekwencje będą różne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi Pappa wyszedł 1:17. Nie zgodziłam się na amnio i dziecko urodziło się zdrowe. Lekarz odradzał mi amnio i dlatego odwołałam to badanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×