Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Tort urodzinowy jak duzy

Polecane posty

Gość gość

Pisze w tym dziale bo pewnie sa tu mamy ktore sie znaja na rzeczy. Otoz chce zamowic corce tort w cukierni na urodziny. Wybralam juz wzor. Musze tylko telefonicznie powiedziec jakiej ma byc wielkosci tzn ile kilo bo bede placic za kilogram. U corki bedzie 15 osob na urodzinach. Czy np 3 kilowy tort wystarczy? Wiem ze ciasta sa ciezkie i nie wiem jaki zamowic zeby bylo dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiedz ze potrzebujesz np na 20 kawałków i jaki tort polecają jaka waga. U mnie w piekarni są chyba 3 rodzaje tortów właśnie z podziałem na kawałki i wtedy mówią że na tyle i tyle kawałków taka i taka waga i tyle i tyle kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas bylo 18 osob i tort 3 kg wystarczyl nawet kawalek zostal na drugi dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Średnio liczą 100 g na osobę czyli jak 15 osób to tort ok 1, 5 kg, wiadomo to tak na styk, weź 2kg i starczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem starczy 2 kg, ja zamawialam taki córce, było 12 osób dorosłych i 6 dzieci i jeszcze zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zależy, jaki tort. Śmietanowe są lekkie, bardziej ekonomiczne. Jeśli jest robiony na tradycyjnym maślanym kremie i mocno nawilżony, to 2kg wychodzi niewielki torcik, wtedy lepiej 3kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy jaki tort, np marcepan jest ciężki, możesz powiedzieć ze na 15os, ale średnio liczą 100g/os więc 1,5kg. Żeby być spokojnym wez 2kg i napewno wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuj***ardzo;) zamowie jutro 2 kilowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej zostawić takie rzeczy jak dobór wielkości tortu specjalistom. Czyli jakimś dobrym cukiernikom. Ja bardzo polecam http://www.slodkipomysl.com/ z krakowa. Pani robi naprawdę prześliczne torty artystyczne, nie jadłam też żadnego lepszego jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Warto rozejrzeć się za odpowiednią cukiernią, która wykona dla nas dobry tort. Jeżeli mieszkacie na Śląsku to polecam wam cukiernię https://www.klapec.pl/ z Gliwic. Oni wykonują ładne i pyszne torty na różne okazje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomepeyye

Na 18 urodziny córki szukałam kogoś kto podejmie się wykonania tortu, związanego wizualnie z tańcem. Obdzwoniłam kilka cukierni, lecz dopiero pracownia tortów artystycznych Słodkie Marzenia, zdecydowała się podjąć wyzwanie. www.slodkiemarzenia.com . Udało im się znakomicie. Sam tort nie dość że piękny, to wyjątkowo smaczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×