Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gig

Czy decydować się na trzecie dziecko?

Polecane posty

Gość Gig

Dziewczyny, mamy, zwłaszcza 3 i więcej dzieci... Jestem mamą dziewczynki (9l.) I półtorarocznego chłopca. Myślę o trzecim dziecku. Chcę i nie chcę. Mamy swój dom, stać nas, ja pracuję w domu, mąż prowadzi własną działalność. Oprócz tego studiuję. I chcielibysmy mieć trzecie dziecko, żeby się czyści kochały, wspierały, miały siebie nawzajem, ale ciężko się zdecydować. Już teraz mamy mało czasu dla siebie, często jestem całe dnie sama, bo mąż wraca późnym wieczorem. Czasem nawet kilka dni nie widzi dzieci. Ja jestem pozytywna osobą, kocham moje dzieci, mam dużo cierpliwości i jestem bardziej zorganizowana niż kiedy byłam sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też stoję przed podobnym dylematem...a ile masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak. Ja jestem właśnie w 4 ciąży, planowanej i wyczekanej. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym sie zdecydowała. Też chciałam 3 dziecko, ale odwlekałam, rozsądek podpowiadał,żeby odpuścić a pragnienie cały czas było...I jak się w końcu zdecydowałam to 1 raz poroniłam, później długo nie mogłam zaciążyć a teraz już za późno, mam 40 na karku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze najpierw postarajcie się zrobić coś, żeby spędzać więcej czasu razem (i z dziecmi ktore juz macie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gig
Mam 31 lat. Najbardziej co mnie przeraża to nie, że sobie nie poradzę, tylko chyba ciąża. Znowu spuchnięta, ciężka, nie będzie już tak milutko jak w poprzednich kiedy mieszkaliśmy z rodzicami i zawsze mogli pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nam 4 chłopców ( 9, 6, 3 lata i półtora roku) tez ostatnio przyszła mi do głowy myśl, ze może iść za ciosem i postarać się o córkę. Chociaż z rozsądkiem to nie ma nic wspólnego, bo czasu dla siebie nie mamy. Biegamy ze szkoły, przedszkola z nimi na zajęcia dodatkowe. Często z najmłodszymi "pod pachą". Trzecia ciąża zagrożona z krwiakiem. Leżenie, kosztem dzieci. Babcie w teorii pomagają w praktyce to one ciężko miały i dały sobie radę więc dlaczego nam miałby ktoś pomagać. Można przyjść raz na 2 tygodnie na 2 godzinki. Najmłodszy jak jest zmęczony to dostaje ataki furii, gdy chce zostać na placu zabaw coś chce a nie dostanie także. Nie pamiętam kiedy przespałam noc. Po macierzyńskim nie wróciłam do pracy , jestem na wychowawczym ( piwrwszy raz bo tak to wracałam gdy dzieci miały po pól roku). No . ...ale czy nie będę za 30 lat żałować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hmmmmmnm
Pisząc, że pracujesz w domu co masz na myśli? Pranie sprzątanie i gotowanie czy stricte pracę masz na myśli? Jeśli tak to jaką? Nie masz ochoty wyjść w końcu do ludzi? Znów pampersy i blokada na lata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może lepiej daj swój czas i uwagę synom, mężowi. Wyjedź z nimi na wycieczki, wyjdź na spacer bez biegu. Nie pojmuję radości z macierzyństwa, ktore spędza się biegiem ze szkoly do przedszkola z kolejnym dzieckiem pod pachą i może jeszcze brzuchem. Pomyśl co będzie jeżeli bedziesz musiala spędzić ciążę w szpitalu itp. Nie sztuka narodzić, ale żeby być rodzicem,cw prawdziwym tego słowa znaczeniu. Autorko, Ty podobnie, zadbaj o czas dla siebie i męża. Jesteś mloda, może za rok czy dwa latwiej będziesz podjąć decyzję. Sama chcialam mieć troje, ale drugą ciąże przelezalam plackiem, większość w szpitalu. Trochę przez to zaniedbalam córkę. Chociaż chęć jest ciągle to jednak postanowilam skupić się na wychowaniu córek. Nie wiadomo, jaka będzie ciąża, czy dziecko nie bedzie wymagało szczegolnie dużo czasu, czy będzie zdrowe, jak ja do siebie dojde i kiedy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć ja jestem matką dwóch maluchów w wieku 2 latka i roczek. Ja pracuje w domu a mąż w budowlance więc nie ma go prawie przez cały dzień... Ja na razie nie zdecyduje się na kolejne dziecko bo trochę będzie mi ciężko wszystko ogarnąć ale może kiedyś jak dzieci dorosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kobieto masz 31 lat. Jak nie jestes przekonana to nie mozesz poczekac szczegolnie jak mlodsze podrosnie? Czasu masz Full. Niektore w tym wieku to jeszcze pierwszego dziecka nie maja. A tak ogolnie to uwazam ze to bardzo dobry pomysl;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dwoje dzieci, ppraca w domu(jaka?) ,studia...dobrze to przemyśl, czy tym które już masz dajecie wystarczająco dużo uwagi. Z braciszka,siostry pewnie się ucieszą ale One przede wszystkim potrzebują was. Sama piszesz, że męża często nie ma. Rozważ wszelkie opcje. Ja myślałam o trzecim ale drugie to typowy ''haj nid'' i sprawiło,że odechciało mi się wszystkiego. Ja nie mam nikogo do pomocy a ty? Wpis z 15:58 to głos rozsądku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pracę, która wykonuje przez internet. Ale nie kiedy chce, tylko o określonych godzinach. W sumie to jakieś dwie godziny dziennie, za to świątek piątek. 365 dni w roku. Ale kasę mam dobrą. Chodzę do szkoły, co jest dla mnie rozrywka, ale z wiąże też z tym swoją przyszłość. Ponieważ praca która teraz wykonuje nie będzie trwała wiecznie. Pewnie, że myślę o tym, czy nie zakończyć już produkcji i jak mały pójdzie do przedszkola to ja do pracy. Tutaj też mam dylemat. I te ciężkie noce z przerywanym snem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co to za praca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gig
Kurcze, dobrze gadacie dziewczyny. Nie sztuką narodzić, się potem poświęcić każdemu czas. Każde dziecko ma inne potrzeby. Pomyślałam sobie, że albo teraz albo nigdy. Ale może rzeczywiście warto chwilę odczekać. Jest nam teraz dobrze, poza oczywiście brakiem wspólnie spędzanego czasu. Mąż ma boom w interesie i wykorzystuje moment, ale może za rok, dwa sytuacja się ustabilizuje i będzie miał więcej czasu. Dzięki, za te wszystkie rady. Teraz jestem bardziej na nie, a przed postem byłam raczej na tak. Z pierwszym i drugim dzieckiem nie miałam żadnych wątpliwości. A teraz skoro się pojawiają to może rzeczywiście nie jest to dobry moment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gig
O pracy napisałam powyzej. Prace wykonuje na komputerze, codziennie, kilka godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma pracy. To ściema. 2h przed kompem i DOBRA KASA yyyyyy Ma ochotę na trzecie, ale chciała uprzedzić wasze marudzili, idź najpierw do pracy ble, ble. Więc ma prace jakby co :D ma trz dom i warunki i studia i ogólnie wszystko gra i buczy. Typowa kafeterianka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szokkkkkkszok
Jeżeli jesteś na TAK, a kółka wpisów na kafe powoduje, że zmieniasz w mig tak ważną decyzję o dziecku i siup jesteś na NIE. To nie powinnaś już być matką. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szokkkkkkszok
kółka / kilka * Kilka wpisów na kafe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gig
Tak, dwie godziny przed kompem i mam dobrą kasę. I nie jest to żaden mlm ani nic w tym stylu. Wyobraź sobie, że można tak się dogadać, że nie dojeżdżasz do pracy tylko siedzisz w domu, się na być zrobione i koniec. Na kafeterii jestem pierwszy raz. A co do szoku, to chyba po to napisałam, żeby się poradzić mam, które mają już więcej dzieci. Więc skąd szok? Po co miałabym się radzić skoro szlabym w zaparte? I to mnie w dodatku czyni złą matką .... Proszę was...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość08
Ja mam 3 dzieci . 12 10 i 1 r.czyli po dłuższej przerwie . 3 ciąża była tzw wpadka ale bardzo się cieszę ponieważ sama bym się nie zdecydowała. Mam 32 lata. I cieszę się że moją rodzinka jest na 5 .Też nie mamy duzo czasu z mężem dla siebie ale tak nie będzie zawsze . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja pieprzę, ale baby wytrzymałe jak wuj, nadają sie w pole zamiast ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18:20 hhhhhahhahhaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja z mężem się staram o trzecie dziecko. Mam 38 lat a mąż 42. Mamy dwójkę dzieci w wieku ( 9 i 7 lat ). Od maja staramy się tak bardziej wiecie ( zdrowa dieta,*******częsty sex ). A w styczniu odłożyłam tabletki. Fajnie jest mieś dużą rodzinę, powiem szczerze, że myślałam że staniemy na dwójce tym bardziej, że mamy parkę no ale powiem że tak naprawdę na trzecie dziecko namówiła mnie moja siostra, która też niedawno urodziła trzecie No i ona starała się dwa miesiące i się udało ;) A my od maja i nic, śmieje się, że mój mąż ma ,, słabe puste naboje '' ;) Mam nadzieje, że się nam uda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19:23 Ja mam 39l.staram się o 2dziecko od 7lat, ale nie wychodzi.... Zawsze chciałam mieć 3dzieci, a teraz chyba tylko dziękować Bogu, że mam choć jedno... Powodzenia ci życzę i sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak dojrzala kobieta moze tak ważna decyzje, jaka jest poczecie i posiadanie dziecka, podejmowac pod wplywem rad zupelnie obcych kobiet z forum ???? Wybacz autorko ale do mnie to jakos nie dociera. Ja teraz jestem w 3 ciazy i jestem mlodsza od Ciebie. Ale sprawa posiadania kolejnego dziecka to byla tylko i wylacznie sprawa moja i meza. Nie radzilismy sie nawet rodziny, a co dopiero zebym szukala wsparcia na forum. Tesciom i rodzicom tylko pwoiedzielismy ze planujemy i tyle. Mogli mowic co chcieli ale decyzja byla nasza. Wydajesz sie byc mimo wszystko strasznie niedojrzala jak na 31 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20:22 A ile ty masz lat, tak z ciekawości ? Wyluzuj, dziewczyna się tyko zapytała na forum, przeciez oczywiste, że podejmie decyzję z mężem i to nie my machniemy jej dzieciaka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość assshka
Dziewczyna u gory , bez wzgledu na to ile ma lat, bardzo madrze akurat napisala. Zreszta wystarczylo przeczytac jedna z jej wypowiedzi. "Przed zalozeniem tematu bylam bardziej na tak, teraz jestem bardziej na nie ". No to chyba dojrzala osoba tak nie postepuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam 38 lat ....dwojka dzieci 13 i 9 lat...bardzo chce mieć trzecie dziecko Ale boję się ze sobie nie poradzę... Czas leci A my już 18 tu lat nie mamy...Za chwile roczek ...komunia ... 18 tka... Mam obawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×