Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość AaaaLlll

Jak dobrze przygotować się do ciąży?

Polecane posty

Gość AaaaLlll

Witam, Niedawno podjeliśmy decyzję o dziecku. W tej chwili biorę tabletki antykoncepcyjne, które mam zamiar odstawić najpóźniej pod koniec roku. Moja ginekolog radzi odczekać jeszcze około 3 miesięcy po odstawieniu. Co daje mi/nam kilka miesięcy na przygotowania. Mam 27 lat, jestem zdrowa, szczupła, w dobrej kondycji. Zdrowo się odżywiam, prowadzę aktywny tryb życia, nie mam zębów, które wymagałyby leczenia. Jak najlepiej przygotować się do ciąży, jakie badania wykonać? Jako niezbędne wszędzie widzę zażywanie kwasu foliowego, badania na różyczkę, toksoplazmozę i cytomegalię. Tarczycę niedawno badałam, wszystko w normie. Co jeszcze możecie doradzić bazując na swoich doświadczeniach? Wszelkie rady, nie tylko natury zdrowotnej, mile widziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja myśle, ze nic wiecej nie potrzebujesz robić. Kwas foliowy, wiadomo, nie palić, ale pewnie nie palisz. Tez raczej nie pijesz, to tez odstawić, bo co potem sie denerwować, czy sie zaszkodziło dziecku, wypijać drinka nie wiedząc o ciąży. Moze nie bądź nadgorliwa z niektórymi badaniami, Bo pewne maja sens dopiero, jesli dłuższy czas nie udaje sie zajść w ciąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Kwas foliowy, wiadomo" - no własnie nie zawsze wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AaaaLlll
Nie palę, od około 2 lat w ogóle nie piję alkoholu. Możecie polecić jakąś fajną, mądrą stronę o ciąży i wychowaniu dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
naturalna plodnosc to bardzo fajna strona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zrób sobie posiew z pochwy czy nie masz bakterii jakiejś i cytologię. Stany zapalne w ciąży mogą być groźne dla dziecka. I jak odstawisz anty to poczekajcie te trzy cykle żeby hormony się uspokoiły. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zacznij brac kwas.foliowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwas foliowy to podstawa jeśli myślimy o ciąży. Wydaje się to oczywiste ale wiele kobiet zapomina o tym albo po prostu nie wie jak bardzo ważna jest jego regularna suplementacja. To plus zdrowa dieta bogata w foliany i odstawienie używek- ja tak przygotowywałam się do ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja podczas starań odwiedziłam ginekologa, dentystę, brałam kwas foliowy i wyznaczałam sobie owulację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×