Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

co na GLOD?

Polecane posty

Gość gośćagoga
Poczytaj jeszcze raz wszystkie wpisy: było już o serze i o jajkach - białko jajka, to białko jak sama nazwa wskazuje;) mięsie, rybach i strączkowych. pisał tez ktoś, jak powinien wyglądac zbilansowany talerz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Omlet robię w kilka minut; roztrzepuje dwa jajka w misce trzepaczką,odrobina soli, dodaje 2 łyżki otrąb, smażę na maśle klarowanym z dwóch stron, na małej patelni. Smaruje dżemem. Wersja bardziej pracochłonna; oddzielnie ubijam piane z białek i dodaję do żółtek wymieszanych z otrębami. Wersja z warzywami; poszukaj przepisu na frittatę , ja robię podobnie tylko na patelni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nawet nie wiedzialam, ze mozna jaja z bialkiem razem do omleta ;) O tych omletach nieslodkich to mi brat kiedys opowiadal, ze dobre. Ale nie wiedzialam, ze przy okazji zapychajace. Bo taki zwykly na slodko to nie bardzo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty naprawdę tego nie wiesz, czy jaja sobie robisz? Białko to nie tylko zapychacz, ale główny budulec naszego ciała. Jedzenie nie służy do zapchania żołądka, ale do życia i do tego potrzebne są składniki odżywcze; białko, węglowodany, tłuszcze, witaminy, minerały i inne. Skoro założyłaś ten topik, to znaczy, że zaczęłaś się interesować tym, co jesz, wiec poczytaj trochę o składnikach odżywczych, dlaczego są tak ważne dla dobrego funkcjonowania naszego organizmu itp. Wtedy może sama zrozumiesz, dlaczego i po czym jesteś szybko głodna, a po czym nie. Takie nocne podjadanie prowadzi do otyłości, cukrzycy innych chorób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tyle ze bialko jest nie tylko w miesie. A nabial to ja akurat uwielbiam i spozywam w duzych ilosciach. A w jedzeniu tez chodzi o to, zeby poszedl do mozgu sygnal z zoladka, ze juz organizmowi wystarczy. A trudno, zeby poszedl po spozyciu samej salaty (tak dla przykladu - akurat salaty nie lubie). Poza tym ja tez jem dlatego ze lubie, a nie tylko dlatego, ze musze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No prawie każdy je bo lubi jeść a nie dlatego , że musi.Nie wiem ile zrozumiałaś z tego naszego tłumaczenia ale wydaje mi sie , że nie wiele.Miałaś tam wszystko wytłumaczone, pokazane błędy żywieniowe, zalecenia i spostrzeżenia, więc wyciągnij wnioski. Jeśli tego nie potrafisz zrobić to na nic zdadzą się nasza tłumaczenia, my za ciebie życia nie przeżyjemy. Możesz też zgłosić się do lekarza , może zleci ci jakieś badania, ew.przepisze leki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
DANIO zabija gloda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak , zwłaszcza na reklamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko, jak ty robisz omlet, bo troche mnie zaintrygowalo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale ja robie tylko taki na slodki, normalnie, tyle, ze nie sadzilam ze bialko mozna rozbelta z zoltkami, bo ja zawsze osobno bije piane. A ja od paru dni jem to miecho i nie widze specjalnie zebym chodzila mniej glodna :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ile gram masz tego mięsa ?A wędliny też jesz , jakie i ile ? Napisz przykładowy jadłospis z jednego dnia .Masz pracę lekką czy ciężką ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a tarczycę badałaś, może zaczęłas brać jakieś leki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie waze tego miesa. No mialam zaczac jesc wiecej miesa (w tym wedlin) to jem. Na kanapki do pracy wedlina (rozne, i schab i szynka i kielbasa - wieprzowe wszystko albo wolowe) i na obiad zawsze mieso. Tylko na wieczor zostawilam ten ser... A godziny to jak pisalam 7, 11, 14:30 i 17 (jesli nie mam obiadu w domu), a jesli mam to o 14.30 juz nie jem, za to obiad przed 16. I potem wieczorem (18 - 19) kanapka z serem bialym, czy jablko, bo bym nie wyrobila. I z reguly miedzy 7 i 11, a potem miedzy 11 i 15 tez przegryzam cos w rodzaju jablka/orzechow itp. Praca fizycznie nie ciezka wiec raczej zapotrzebowania na kalorie az takiego nie powinnam miec. Nie biore zadnych lekow, tarczyca tez ok (ale to rodzinna stwierdzila, nie badalam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz powinno być lepiej , na pewno potrzeba trochę czasu aby organizm przyzwyczaił się do zmiany sposobu odżywiania. Jeśli nie będzie widocznej poprawy , to może trzeba odwiedzić lekarza i porobić badania , aby upewnić się , że wszystko [ albo nie ] w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bylam. Badan mi nie zapisala, uznala ze w tym wieku zwykle sie przybiera. Teraz pol biedy ale nie chce za pare lat byc wielorybem. A tylko z racji wieku mam zaczac mniej jesc? Jak jestem glodna :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W celach rozeznania się w terenie, polecam także dietetyka i trenera w wersji online. Więcej informacji można znaleźć nawww.igortreneronline.pl. Ja korzystam od kilku miesięcy i jestem bardzo zadowolona, bo zyskuję krok po kroku nie tylko piękną sylwetkę, ale też pewność siebie, której mi brakowało. A kto nie chciałby osiągnąć takich efektów i to w pakiecie?! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×