Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

7 miesięcy i nie siedzi

Polecane posty

Gość gość

Jak w temacie. Moja córka ma siedem miesięcy i nie siedzi i nawet nie próbuje usiąść. Czy coś jest nie tak z nią? Martwię się bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja samodzielnie usiadła jak miała 9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A chodzić przed roczkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj mial rowne 8 jak usiadl sam. Posadzony przestał sie chwiac moze z tydzien wczesniej, ale ja go prawie wcale nie sadzalam, tyle tylko zeby sprawdzic z ciekawosci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do pani 00:25-z jakiej pozycji usiadlo dziecko? Moj ma prawie 8m i nie siedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja szybciej chodzila niż samodzielnie siedzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak urośnie to swoje odsiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do goscia z 8:03, najprawdopodobniej z czworakow, juz tak dobrze nie pamietam:) ale nie podciagal sie z lezenia, bo nie uczylam tez tak zbytnio, nawet jak mu sie udalo wczesniej podciagnac z lezenia na plecach, to ja i tak czekalam na to prawidlowe usiadnięcie, ze tak to ujme. Nie stresujcie sie tym dziewczyny, dzieci maja swoje tempo, przeciez w koncu siada, stana, pojda, jeszcze macie kupe czasu, zeby sie zaczac martwic i po lekarzach chodzic:) a wbrew pozorom, z lezacym jest latwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka miała 8 miesięcy jak siedziała. Nigdy nie sądziłam jej na sile po opisu siadła i juz bez podpierania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecko najpierw raczkuje a potem siada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Dziecko najpierw raczkuje a potem siada."- czasami. A czasami najpierw siada, potem raczkuje... a czasami nie raczkuje wcale, natomiast siada zawsze, zakładając że jest zdrowe. Autorko, nie rozumiem skąd w ogóle jakieś zamartwianie się u ciebie, ktos ci dawał do zrozumienia że dziecko już powinno siadać? Bo spokojnie ma na to czas, zdecydowana większość dzieci siada później. Jak się podciąga i próbuje, to mu pozwalaj, ale nie sadzaj, nie podpieraj. Niech leży i czołga się jak najwięcej na twardym podłożu, wzmacnia sobie tak mięśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja też miała coś koło ośmiu jak usiadła, szybciej zaczęła wstawać. Powiem Ci jeszcze, że miała dopiero pół roku kiedy zaczęła się obracać, byłam przekonana, że coś jest nie tak... A jak już ruszyła to ekspresem, w wieku 10 miesięcy już całkiem sprawnie chodziła samodzielnie. Nie masz najmniejszych powodów do obaw Autorko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja ma prawie 9 i nie siedzi więc nie masz się co martwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja ma 7 i się lekko podnosi, dzieci siadają w większości jak mają 8,5 mca wiem to od neurologa wiec nie ma sie czym martwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Moja ma prawie 9 i nie siedzi więc nie masz się co martwić A jaki to ma związek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj ma 7.5 i posadzony siedzi pieknie. Usiasc sam potrafi w krzeselku do karmienia ustawionego w pozycji prawie lezacej i z pollezacej spacerowki albo gdy mu sie poda rece gdy lezy na kanapie ( sam swoja sila). Obraca sie na brzuch i na plecy. Tylek podnosi nogi podkurcza jak by do raczkowania. Corka natomiast sama usiadla z lezenia od razu w wieku 9m. Nie lubila na brzuchu lezec, od razu sie przektecala na plecy. Rowniez posadzona trzymala sie sztywno i przesuwala na tylku. Raczkowala w wieku 11 mies. Kazde dziecko jest inne i mnie juz dobija to wkladanie maluchow w te normy wszystkie. Niby najpierw raczkowanie potem siadanie a jak nie to najlepiej rehabilitacja prywatna i biznes sie kreci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi zaufany neurolog mowil, ze dziecko moze miec swoje wlasne preferencje, ze to nie jest robot, ktory po kolei jak zaprogramowany funkcjonuje. Dzieci rozwijaja sie roznie. Zteszta swoich matek zapytajcie czy tak sztywno trzymaly sie norm czy dawaly dziecku czas. Glupie sa te terazniejsze wymogi ze dziecko musi. Bo nie musi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10.44 Taki ma związek, że każde dziecko rozwija się w indywidualnym tempie, a 7 miesięczne niesiedzące dziecko to mniejsze zmartwienie niż 9 miesięczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Również uważam nie masz się co na zapas martwić. Każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Jedne zaczynają siadać wcześniej inne trochę poźniej. To samo dotyczy nauki chodzenia. Ale jeśli mimo to się martwisz zapytaj najlepiej Waszego pediatrę, co on o tym sądzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój miał 9 jak usiadł, 14 jak zaczął chodzić. Wszystko w normie. Tutaj babki zakładają tematy, że ma 7 miesięcy i nie mówi mama. Litości, ludzie, wyluzujcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko usiadlo gdy mialo 10 i pol miesiaca! Juz mialam skierowanie na rehabilitacje. Kolo roku zaczela chodzic przy meblach, pozniej nauczyla sie raczkowac. Obecnie ma 14 miesiecy i jeszcze sama nie chodzi. Boi sie puscic mebli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze ja z 11.36 Mój był wcześniakiem z 35tc, ale rehabilitowany od 2 miesiąca życia. Dziecko spokojnie ma jeszcze czas. Mój najpierw usiadł, potem raczkował i chodził na 14 miesięcy. Nie wolno "sadzać dziecka". Dziecko ma usiąść samo, moja rehabilitantka twierdzi, że rodzice wykazują się głupotą sadzając na siłę, podpierając poduszkami, żeby tylko zdjęcie wrzucić i się na fejsie pochwawalić, że "ma 4 miesiące i siedzi". Taaak, na pewno "siedzi".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×