Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

carden

Ogrzewanie domu

Polecane posty

Gość MarciniakR88
Jeżeli masz dobrze ocieplony dom, to może warto zastanowić się nad ogrzewaniem elektrycznym. Sam mam u siebie zamontowane panele grzejne, na podczerwień, od Eco Partner. To bardzo wygodne rozwiązanie, łatwo się tym steruje i ma fajną automatykę. Instalacja dużo tańsza niż tradycyjne systemy grzewcze: brak grzejników, rurek z wodą jakie są w tradycyjnej instalacji CO. Dodatkowo zyskuję pomieszczenie, które kiedyś służyło za kotłownię - po prostu nie potrzeba żadnego specjalnego pomieszczenia. Do tego odpowiednia taryfa (polecam G12w) i masz oszczędności. I to nie tylko na ogrzewaniu, bo przy takiej taryfie i odpowiednim użytkowaniu sprzętu w domu można trochę zaoszczędzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znajomi nam odradzili ogrzewanie gazowe, za duże koszty, u nas jednak powstał kominek ale z płaszczem wodnym, powiem ci dom dogrzany odpowiednio, woda uzytkowa ciepła no to i taniej...wygoda sama w sobie. Fają ofertę nam Piecbud przedstawi i skorzystaliśmy http://www.piecbud.net.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślelismy o ogrzewaniu gazowym ale jednak koszty wyszły droższe niż ogrzewanie pelletem, tym bardziej że nie mamy dostępu w domu do gazu i w grę wchodziło by instalowanie oddzienego zbiornika. Z pelletu jestesmy zadowleni, kupujemy ten ze stelmetu, na sezon przy domu o pow 160m2 wychodzi okolo 3-4 tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KiniaStar
Ja zdecydowałam się na kominek https://kratki.com/sklep/pl/category/2/wklady-kominkowe/3 Dwustronnie przeszklone wkłady z linii MBZ PW to ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie z zespołem wodnym, które po zabudowie nie różni się wyglądem od typowego wkładu powietrznego. Dzięki nietypowej wizji ognia i delikatnej ramie frontowej doskonale wpisuje się w stylistykę nowoczesnych wnętrz. Tego typu kominek jest często wybierany w przypadku otwartych pomieszczeń, w których łączone są różne przestrzenie, np. salon z jadalnią. Najbardziej podoba mi się to, że piec posiada funkcję dopalania cząstek opału dzięki dwóm deflektorom, które wydłużają drogę spalin. Proces ten podnosi również efektywność spalania oraz gwarantuje lepsze wykorzystanie energii, a tym samym minimalizuje emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Dodam jeszcze także, że dzięki swojej budowie oraz potrójnemu systemowi dopowietrzenia komory spalania wkład spełnia wymagania Ekoprojektu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adriannokk
Zobacz na gruntowe pompy ciepła http://pcmklima.pl/gruntowe-pompy-ciepla/ albo takie do ogrzewania i domu, i wody - super jak dla mnie rozwiązanie. Koszt na początku większy, ale zwróci się i będziesz na plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halina t

Ogrzewamy dom pelletem, mamy kocioł z tych 5 klasy, trzeba było zakupić kocioł spełniajcy wymogi unijne . Wybralismy z bogatej oferty kotłów Witkowskiego- Miniwit. Bo mamy małą kotlownię, a ten jest nie duży i można podajnik z tyłu montować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KubaPP

Ja grzeję prądem. Do tego mam fotowoltaikę i jestem zadowolony. W tym sezonie dokupiłem jeszcze na wszelki wypadek agregat- wiadomo lepiej być zabezpieczonym. A akurat znajomy polecał kruzera wiec się zdecydowałem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×