Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

kolory ścian w pokoju córki

Polecane posty

Gość gość

Poradzicie może jaki kolor ścian wybrać do pokoju córki. Ma 10 lat. Zielona wykładzina, ściany – zapach lawendy i magiczny fiolet. Meble kolor waniliowa grusza. Myślałam nad połączniem fioletu z zielenią lub zieleni z wanilią. Proszę o poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ekspert Dekoral
Zielony kolor daje nam wiele możliwości wariantów kolorystycznych, jednak biorąc pod uwagę, że jest to pokój dla 11-letniej dziewczynki trzeba pamiętać aby kolory były przyjazne, jasne i sprawiały by dziewczynka dobrze czuła się w otaczającej ją przestrzeni. Postaram się pomóc w doborze koloru ścian, ale zawsze warto zapytać dziewczynkę jakie kolory lubi. Zielony kolor ścian i jasny odcień drewna dobrze skomponuje się ze wspomnianą przez Panią wanilią oraz zielenią, podobną do tej na podłodze. Innym wariantem kolorystycznym może być połączenie zieleni różem, czy zieleni z żółcią lub pomarańczą. W każdym przypadku kolorem dominującym we wnętrzu może być barwa dopełniająca zieleń. Kolor różowy nastraja optymistycznie, to kolor ciepły, oznacza delikatność i łagodność. Kolor waniliowy będzie dobrym tłem dla drugiej barwy. Kolor żółty i pomarańczowy nastraja optymistycznie. Warto też pomyśleć o zastosowaniu gotowych szablonów do malowania, odnoszących się do ulubionego zwierzątka czy hobby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hakka
kolorystyka to kwestia gustu, ja bym połączyła zieleń z wanilią na przykład dzikie pnącza i światełka heraklionu z palety kolorów świata duluxa. ale ja bym radziła się jednak córki zapytać o zdanie bo 11 lat to już jednak dużo. na telefon jest taka apka o naziwie visualizer i można sobie kombinować z różnymi kolorami nakładając je na zdjęcie pokoju. Nawiasem mowiac fajna zabawa, jeśli córka lubi simsy to się jej spodoba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×