Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak zmotywować dziecko do nauki?

Polecane posty

Gość gość

Może wy macie jakieś sprawdzone pomysły? Moje juz się wyczerpały. Jestem mamą 9-latka. W tym roku poszedł do 4klasy. Pierwsze trzy lata szkoły nie mogłam narzekać, były same 5, 6, kilka 4.Uczył się bardzo dobrze, brał udział w konkursach. A teraz 180 st w drugą stronę. Praktycznie z każdego przedmiotu 3, kilka 2, 5 naprawdę niewiele. Prośby nie pomagają, kary też, tłumaczenie jak pozostałe. Ma mnóstwo rzeczy do poprawy a ja nie mam pomysłu jak go zmotywować. Olewa dosłownie wszystko. Myślałam, że może ma jakiś problem, ale też nie. Zmuszanie do nauki odpada bo jeśli sam nie będzie chciał to się niczego nie nauczy. Jest naprawdę mądrym dzieckiem, ma mnóstwo wiadomości z wielu dziedzin, ale najwyraźniej teraz mu się nie chce, na sprawdzianach się śpieszy, nie skupia się na lekcjach. Czy macie jakieś sprawdzone sposoby w takich sytuacjach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Porozmawiaj ze szkolnym psychologiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byłam wysłana do psychologa w ubiegłym roku ze względu na to, że ciężko mu się skupić, pani stwierdziła że jest nadpobudliwy. Badania u psychologa nic takiego nie wykazały, pani stwierdziła że dziecko na lekcjach się nudzi bo wszystko wie, należy mu dać więcej zadań żeby miał co robić. Z tym że wtedy nie było problemów z nauką ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×