Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

I znów to ciociowanie

Polecane posty

Gość gość

Temat widziałam był już parę razy poruszany. A ja mam taki przypadek, gdzie siostrzenica do wujka i ciotki mówi po imieniu i ani ona ani jej rodzice nie pytali się zainteresowanych czy im to nie przeszkadza (a w sumie przeszkadza). Do tego sami sobie nie wyobrażają żeby dziecko zainteresowanych mówiło im po imieniu, tylko szczebioczą chodź do cioci, zobacz co ci wujek kupił itd. Jakby było mało to chyba złośliwie mówią do dziecka zainteresowanych o swojej córce per ciocia czyli w sumie kuzynce-siostrze ciotecznej malucha zainteresowanych. Chore. Co ci ludzie mają we łbach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćlaluna
To i tak jeszcze dobrze,a do mnie meza bratanica mowi per pani,nikt nie zwraca jej uwagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie niedobrze, bo oni zamieniają na siłę miejsca w rodzinie, sami narzucają luz ale tylko jednostronny dla nich wygodny i dla ich.córki. no jak można uczyć swoje dziecko żeby do ciotki i wujka mówiło po imieniu nie pytawszy ich, a samemu wymagać tego ciotkowania od dziecka zainteresowanych, i jeszcze wymagać od dziecka zainteresowanych aby do swojej kuzynki ciotkowało. Dla mnie to chore bardziej niż mówienie na pani jak w twojej sytuacji. Do ślubu z jej wujkiem byłaś obcą panią, może nie umie się dzieciak przestawić, a rodzicom dziecka czyli bratu i bratowej twojego męża głupio narzucić i pozwolić bez,twojej aprobaty tego zwrotu per ciociu. A sama nie możesz powiedzieć do małej "ale teraz już skoro jestem żoną twojego wujka to mów do mnie ciociu a nie pani".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to uczcie dziecko żeby mówiło po imieniu. Albo sami nie reagujcie na to gdy dziecko tamtych mówi do was po imieniu. A o kuzynce to niech dziecko mówi ciocia a nawet bardziej elegancko Pani ciocia. Powaleni ludzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rodzice sa odpowiedzialni za dziecko i ono sie uczyć z nich, takze w ogóle nie kumam ich zachowania?:/ inny temat, ale ja nam na parterze takie dzieci, mama z nimi idzie, zawsze sie kłania, a oni ani be ani me, uwagi im nie Wraca, a juz sama nie taz nam ochotę zapytac dlaczego sie nie witają z ludźmi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co ty z tymi zainteresowanymi do kurfy , w urzedzie pracujesz i masz skrzywienie zawodowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mowić do kuzynki ciocia? W sumie - im bardziej będziesz sie czaic u grzecznie próbować, tum mniej osiągniesz. Takze walnij z grubej rury, troche przekleństw i dotrze - sprawdzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Nie bulwersuj się tak. Nie przychodziło mi nic do głowy, żaden synonim a nie chciałam ciągle powtarzać ta ciocia i wujek. Zainteresowani z urzędu? Raczej interesanci albo petenci :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś W sumie racja. Jak nawet to czytam to już jedt to takie nienaturalne i niedorzeczne, że nawet bulwersujące, bo po prostu niesprawiedliwe. Nigdy nie spotkałam się ani sobie nie wyobrażan, żeby ktokolwiek mówił do kuzynki czy siostry rodzonej, przyrodniej, ciotecznej per ciociu. To chore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To już było niedawno. Wymyśl coś lepszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mój syn mówi do mnie i męża po imieniu i jakoś nie mamy z tym problemu. Ma 10 lat i to urocze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś A widzisz różnicę? To jest wasz układ w waszym gnieździe. A tu jest tak, że oni uważają, że ich córka (oczywiście do nich mamo i tato a nie po imieniu), do ciotki i wujka może mówić po imieniu, ale dziecko ciotki i wujka już do nich nie może równie uroczo tak mówić :P. Mało tego, uroili sobie, że uroczo będzie jak kuzyn do kuzynki będzie ciotkował, no faktycznie urocze ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×