Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wiki 2000

Czy należą mi się alimenty???

Polecane posty

Gość gość
A to jak ktoś wiedzy prawniczej nie ma to oznacza, że nic nie ma w głowie? Jak widać przed byciem chamem wiedza taka nie chroni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chamstwem jest pisanie bzdur w formie porad dla innych - jesteś głupia jak but, ale innym chcesz pokazać jaka to ty mądra jesteś. Wykazujesz brak szacunku dla innych!! Przejdźmy do meritum: "No dobrze a co w sytuacji kiedy ojciec powie- jesteś pełnoletnia ja cię utrzymywał nie będę?" ojciec może sobie powiedzieć co chce. Prawo nie zwalnia z alimentowania dziecka przez sam fakt osiągnięcia pełnoletności. W zasadzie każdy ojciec to wie. "Pójdzie do komornika z wyrokiem na matkę? " Wyrok alimentacyjny nie jest "na matkę"! Z pozwem przeciwko ojcu występuje nieletnie dziecko. Matka jej jedynie reprezentuje, jako przedstawiciel ustawowy. Czyli wyrok alimentacyjny "jest na dziecko". W chwili osiągnięcia przez dziecko pełnoletności, przedtawicielstwo matki wygasa z mocy ustawy(nie potrzeba sądu żeby to stwierdzić). I jak myślisz co dalej się dzieje z takimi alimentami? Słuchamy "ekspertki" ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No wiesz, nie zaperzaj się tak. Nie muszę mieć zawsze racji, a przynajmniej wiem jak to w rzeczywistości wygląda, bo myślałam błędnie. Faktycznie wystarczyło w necie sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spoko-luz ;) No teraz opowiadaj jak to widzisz. Jakby co - będzie się prostować ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiki 2000
W weekend pójdę do ojczyma i powiem mu że jak tylko osiągnę pełnoletność ma mi do ręki płacić. Dziękuję za podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam nadzieję, że w tedy matka wystawi Ci rachunek za utrzymanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiki ja myślę że najlepiej zrób to tak alimenty od ojczyma i drugie tyle od matki. Następnie wyliczanie koszty utrzymania mieszkania plus wszystkie rachunki na ilość osób w rodzinie. A za resztresztę się żywisz,ubierasz i całą resztę sama. I po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To typ właśnie takiej bachorzycy, która myśli że kasę będzie brać od ojczyma dla siebie a matka ma ja karmić, zapewnic dach nad głową, łóżko i ubierać. Ja to bym dała takiej Bachorzycy z drugiej strony wychować taka gówniare rozwydrzona to też trzeba mieć pecha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Są wcale nie musi przyznać alimentów od matki wystarczy że matka powie że córkę utrzymywała i chce do skończenia szkoły dalej to robić ale w połowie bo drugą połowę ona sobie od ojca wziela i sama chce sobie zapewnić byt. Sądy nie są głupie takie gówniare nie jedna na ziemię sprowadziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"wychować taka gówniare rozwydrzona to też trzeba mieć pecha." To nie jest kwestia pecha. To jest kwestia lenistwa, głupoty i złości - i taka pewnie jest jej matka - głupia, zła, leniwa i wiecznie rozdarta. Jak wychowała, tak ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś -> więcej! To matka może pozwać córkę. Dziecko ma OBOWIĄZEK przyczyniać się do utrzymania domu w którym mieszka (sprzątać, myć gary...., a jeśli ma swoje dochody, np. alimenty, dokładać się finansowo do opłat). Więc żeby sie córusia nie zdziwiła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jeśli matka wyrzuci dorosła córkę z domu ( 500 plus na drugie dziecko się skończyło i nie ma powodu trzymać pełnoletniej), córka przeprowadza się do babci, dostaje od ojca alimenty, czy w takiej sytuacji ma szanse na alimenty od matki? Nadmieniam, że jest w klasie maturalnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak czy siak jak kończy jedno dziecko 18 lat to już na drugie 500+się nie dostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I tak oto darmowe rozdawanie pieniędzy rozwala rodziny, wpędza je w nędzę jeszcze gorszą niż miały, deprawuje młodocianych. Niech rząd da jeszcze więcej pieniędzy - a ludzie zaczną umierać z głodu. Samotni. Bo 500+ niszczy rodziny, relacje międzyludzkie, gospodarkę i państwo. W tym poście macie przykład. Ale cóż - po nas choćby potop....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiki 2000
Rozmawiałam z ojczymem i powiedział że może mi płacić dopiero jak będzie miał wyrok sądu że ma mi płacić a nie matce. Co mam teraz zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyslac mu pismo z jego podpisem ze otrzymal, ze nie potrzeba wyroku sadu I podaj przyczyne prawna dlaczego. Jesli nadal bedzie sie upieral przy swoim idz do opieki spolecznej, narob mu klopotow ale wczesniej uprzedz ze ty juz dzieckiem nie jestes I na byc jak TY chcesz. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do opieki??? A po co?? Po osiągnięciu pełnoletności idziesz do komornika i tyle. Po miesiącu ten twój biedny, głupi ojczym przybiegnie błagać żebyś mu tego komornika zdjęła, bo on już będzie ci te pieniądze w zębach przynosił. I to przed 10-tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×