Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tomcioo18

List z ITD, mandat z fotoradaru

Polecane posty

W sobote około południa bylem w trasie i przeleciałem za szybko obok fotoradaru. Nie wiem czy był flash. Dodam ze było to około 40km od mojego miejsca zamieszkania. Po ilu dniach przyjdzie mandat i zdjecie ? Wiem ze mają 180 ale pytam osob z własnego doświadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kr9
Pierwszy list po około 3 tygodniach, przynajmniej u mnie tak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kr9
Listów było kilka. Podobno przekroczyłem o 26 km/h. Pierwszy do żony kolegi - na nią było auto zarejestrowane. Drugi do mnie (żona kolegi wskazała mnie). To odpisałem że chciałbym niższą kwotę z zakresu 100-200 ze względów że jedyny żywiciel rodziny, minimalna krajowa w zarobku itp. Odpisali mi (trzeci list) że nie da rady bo przyjęli jako "organ" przekroczenie 21-25 za 100pln a 26-30 za 200pln, i że dopiero po przyjęciu mandatu mogę ubiegać się o jego zmniejszenie... LOL To ja wysłałem list z kilkoma pytaniami: - czy fotoradar wskazuje bezbłędnie którego pasa dotyczy zdjęcie (były dwa identyczne auta obok siebie), - czy instrukcja fotoradaru dopuszcza metalowe znaki i bariery w polu widzenia (a jest w tym miejscu tego sporo - "zakręt mistrzów" Katowice), - stwierdzenie że nie jest prawdą że nie może być kwota 100 za przekroczenie o 26 km/h, - stwierdzenie z mojej strony że nie mogę im wypełnić druków które do mnie przesłali ponieważ zgodnie z wyrokiem TK z któregoś tam dnia i roku stracili prawo do gromadzenia i przetwarzania danych osobowych. A tylko na podstawie danych które ja im podam mogą wystawić mandat. Znają moje imię, nazwisko i adres. Do wystawienia mandatu potrzebny chyba jeszcze jest pesel - tego im nie podałem, a sami zdobyć tego nie mogą, tzn chyba mogą zdobyć, ale nie mogą legalnie wykorzystać. Jakoś teraz mija rok od zdjęcia. Mieli 180 dni na wystawienie mandatu. Mandatu nie dostałem. Mają rok od zdjęcia na skierowanie sprawy do sądu, więc jeszcze czekam bo być może jeszcze coś dostanę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Mam pytanie. Wyprzedzałam tira i fotoradar strzelił mi fotke max jechalam 110km/h. Jak go wyprzedzilam wjechalam na pas odrazu pojawil mi sie znak terenu zabudowanego. Wiec zdazylam go wyprzedzic po za terenem zabudowanym. Fotoradar zrobil mi zdjecie jak bylam na wysokosci tira. Było po godz 23. Zastanawiam sie jaki mandat dostane bo nie pamietam jakie bylo ograniczenie i o ile moglam przekroczyc predkosc. Boje sie ze jesli wiecej niz 50 to mi moga zabrac prawa jazdy. Podejrzewam ze bylo ograniczenie 70 km po 23 mozna jechac o 10 wiecej. Mieliscie moze podobna sytuacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×