Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Imię dla córki Wiesława

Polecane posty

Gość Gosc

Mam prawie 40 lat, a jak bylam w pierwszej liceum, nasza wychowawczyni imieniem Zofia lat wowczas 40 mowila ze ja rodzice pokarali takim obciachowym babciowym imieniem.A teraz Zosia nr 1 wsrod zenskich niemowlakow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
5 godzin temu, Gość gość napisał:

Nie wiem, w jakiej zapadłej dziurze się wychowywałaś... Mam 38 lat, miałam w klasie Basię, w równoległej było 2 Staśków, rok wyżej Marysia i to były całkowicie normalne imiona, nikomu nie przyszło do głowy się z nich nabijać. A może to my byliśmy normalni po prostu?

Ta zapadła dziura to takie malutkie miasto nad zatoką zwane Gdansk, a lat mam 39.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Anielka i Wiesława dwa najbrzydsze imiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc1
14 godzin temu, Gość gość napisał:

Nie wiem, w jakiej zapadłej dziurze się wychowywałaś... Mam 38 lat, miałam w klasie Basię, w równoległej było 2 Staśków, rok wyżej Marysia i to były całkowicie normalne imiona, nikomu nie przyszło do głowy się z nich nabijać. A może to my byliśmy normalni po prostu?

W mojej szkole tez wysmiewano Baski i Staski-polowa lat 90tych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciowa

Ja czekam na powrot mody na Genowefe jak to bylo w latach 20tych.

Przyszla wtedy ta Genevieve z Francji i absolutnie kazda dziolszka na wsi musiala miec takie imię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a_mi_me_gusta
Dnia 25.07.2019 o 18:35, Gość gosc napisał:

Wieśka....nie...już samo brzmienie budzi nieciekawe skojarzenia z wieśniactwem chociażby.  Było  poza tym modne ok.60 lat temu w niższych warstwach społecznych i środowiskach wiejskich a spopularyzowała je postać Gomułki.  Tym imieniem możesz zatruć dziecku życie. Jest tyle pięknych imion.  Czemu Wiesława?  Co w nim ładnego? Może Antonina, Michalina, Celina, Cecylia, Felicja, Flora, Florentyna, Melania, Stefania, Wanda, Klara, Rozalia, Róża, Klementyna, Dioniza...jeśli lubisz retro.

Nie chce Cię smucic ale Gomułka mial na imię Władysław.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A380
14 godzin temu, Gość Gosc napisał:

Mi nie podobaja sie te -sławy, ktore byly uzywane tak czesto dawniej.  Natomiast te niespotykane -sławy sa fajne np. Dobrosława, Miłosława, Tolisława czy Sulisława.

No ładne. 

Władka teź ładne ale na przyklad samo imie Sława tez jest super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Makumba

Jesli dla córki Wiesława - niech Wiesław sam wybierze imię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Co macie do Wiesi? Normalne imię.  Zocha jest fajne,  a Wiesia już lipa? Hipokryzja i podążanie za modą.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
16 godzin temu, Gość Gość napisał:

Dziwne że Heleny, Antki i Franki wam się podobają a Wiesława ta sama kategoria to już nie. Mi się nigdy te imiona nie podobały i nie podobają do teraz, dobrze ktos tu napisal o tych serialach.

W punkt. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9 godzin temu, Gość Gość napisał:

Anielka i Wiesława dwa najbrzydsze imiona.

Jeszcze Władka, Miećka, Cześka - też ten sam paskudny kaliber.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
22 minuty temu, Gość gość napisał:

Jeszcze Władka, Miećka, Cześka - też ten sam paskudny kaliber.

Mowi sie Mietka a nie Miecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
34 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Mowi sie Mietka a nie Miecka.

Miećka, Miećka:

youtube.com/watch?v=oFfs7btDeWg

:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Ciekawe, ze Bronia nikt nie wymienia- cos jednak serial "zmienil pieknosc" tego imienia?  

Na tej samej zasadzie mozna powiedziec, ze Maryska, Hanka, Zoska/Zocha, Wikta, Jadzka czy Polka sa paskudnymi imionami.  Czesia, Mieczunia, Właszka lub kazde z tych imion mozna zdrobnic do Sławy.  

Wszystko to nie ma i tak znaczenia poniewaz za chwile moda sie zmieni i znowu na te modne imiona beda mowic obciachowe, a moze rozne Sławy zrobia sie piekne.  Zreszta kazda ze -sław mozna przerobic na -miła, ale po co.  Normalne imie, nie ma sie co tak podniecac.  NApewno imiona waszych dzieci rowniez uwazane sa za okropne przez wiele osob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19 minut temu, Gość gosc napisał:

Ciekawe, ze Bronia nikt nie wymienia- cos jednak serial "zmienil pieknosc" tego imienia?  

Na tej samej zasadzie mozna powiedziec, ze Maryska, Hanka, Zoska/Zocha, Wikta, Jadzka czy Polka sa paskudnymi imionami.  Czesia, Mieczunia, Właszka lub kazde z tych imion mozna zdrobnic do Sławy.  

Wszystko to nie ma i tak znaczenia poniewaz za chwile moda sie zmieni i znowu na te modne imiona beda mowic obciachowe, a moze rozne Sławy zrobia sie piekne.  Zreszta kazda ze -sław mozna przerobic na -miła, ale po co.  Normalne imie, nie ma sie co tak podniecac.  NApewno imiona waszych dzieci rowniez uwazane sa za okropne przez wiele osob.

Wszystko można. Ale nie wszystko trzeba. Mnie się nie podobają żadne "sławy", i żaden serial, moda ani żadne zdrobnienia czy zgrubienia tego nie zmienią. Mam prawo uważać dane imię za brzydkie, a ktoś ma prawo uważać za brzydkie to, które mi się podoba - i co z tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
30 minut temu, Gość gość napisał:

Wszystko można. Ale nie wszystko trzeba. Mnie się nie podobają żadne "sławy", i żaden serial, moda ani żadne zdrobnienia czy zgrubienia tego nie zmienią. Mam prawo uważać dane imię za brzydkie, a ktoś ma prawo uważać za brzydkie to, które mi się podoba - i co z tego?

A ile masz lat, ze mowisz, ze nigdy?  Jeszcze niedawno Maryska i Zocha byly brzydkie, a teraz takie sliczne.  Moze jestes jenym z wyjatkow, ktorych gust nie zmienia sie przez cale zycie, ale wiekszosc ludzi zmienia gusty, opinie itd.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5 godzin temu, Gość Makumba napisał:

Jesli dla córki Wiesława - niech Wiesław sam wybierze imię...

Hehe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×