Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

zwykła kasza zamiast kaszek dla niemowląt?

Polecane posty

Gość gość

Czy można 9 miesięcznemu dziecku podawać np. ugotowaną zwykłą kaszę jaglaną z owocami zamiast kaszek dla dzieci? Czy taka kasza dostarczy więcej żelaza niż np. ekologiczne kaszki Holle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinoowka
Ja mam w domu 9 mies dziecko i na drugie sniadanie zawsze je kasze jaglana/ manne/owsianke/ platki ryzowe. Zwykle wlasnie dodaje jakies owoce. Kupna kaszke kupilam tylko raz. Ze starszym dzieckiem robilam dokladnie tak samo, teraz ma 4 lata i tez czasem jada jaglanke lub owsianke na sniadanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja robię kaszki holle na mm, poza tym daję też na podwieczorek manne gotowaną na wodzie z owocami, chce spróbować tez kaszy jaglanej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może niektóre mnie skrytykują, ale ja podaje płatki owsiane nawet na mleku krowim, czasem na wodzie i dodaje 2 miarki modyfikowanego. Jutro dam musli. Dziecko zdrowo reaguje. Chce tez zmieszać owoce z jogurtem (kupowałam takie słoiczki hipp owoce z jogurtem lub twarożkiem, a przeciez ten jogurt czy twaróg to z mleka robią).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinoowka
Zapomniałam dodac ze ja wszystko gotuje na wodzie i dodaje mm. Jak dziecko skończ rok to kaszki zacznę gotowac na krowim mleku. A mm rano i wieczorem bedxie pil tak do 18mcy... Achh przy drugim dziecku wszystko jest prostsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupuje niemowlece kaszki. Ale gotuje tez manne na krowim albo budyn. Dziecko ma 8mcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście że możesz, to zdecydowanie fajniejsza opcja od tych kupnych ulepków . Manna, jaglanka, kukurydziana, quinoa... A jak nie ma czasu to płatki, wybór też jest spory. Na wodzie, na mleku roślinnym, na krowim czasami też nie zaszkodzi jak nie ma uczulenia. Do tego różne kombinacje. Owoce świeże lub ze słoiczka, preparowane zboża, zmielone migdały, zmielony słonecznik, cynamon, kardamon... Co tylko smakuje i jest pod ręką:) Jak się nabierze wprawy to takie kaszki się szybko i sprawnie przygotowuje, także zachęcam do spróbowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka

Holle są ekologiczne i mają ten certyfikat Demeter, zwykła jaglanka tego nie ma. oczywiście dziecko się nie potruje, ale ja jak na razie wolę te sprawdzone z Holle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×