Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak można dać córce na imię Maja?

Polecane posty

Gość gość

Co wy macie z tymi Majami? Mała dziewczynka Maja jeszcze ujdzie, ale później dorosła kobieta z takim imieniem? Pani Maja, no jak to brzmi? Okropnie. Jak jakaś pszczółka Maja, stara baba i Maja. Serio pytam, nie złośliwie, co Wami kieruje nadając córce takie imię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U dziewczynki pasuje. U 40 latki brzmi dziwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poważnie Maja kojarzy Wam się z grecką boginią, matką Hermesa? Co piąta dziewczynka Maja, Majeczka, Majunia - grcka bogini? Mi się wydawało, że to z bajki właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dorosła kobieta - Maja w ogrodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobre imie dla traswesciora: maja ma jaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dałam takie imię, córka ma teraz 15 lat i nie narzeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi się kiedyś podobało to imię. Była serial Rodzina Zastępcza i tam była Majka. Oglądałam w ciąży. Ostatecznie nie nazwałam tak córki i w sumie nie żałuję teraz co druga dziewczynka to Maja. I w du ie racja malutka Majeczka potem nastolatka Majka a później . Pani Maju...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
„Pani maja” brzmi jak taka stara maleńka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam dorosłe koleżanki o tym imieniu i nie narzekają tak więc autorko nie chcesz nie nazywaj tak dziecka ale innym nie wyszukuj problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bleee, oklepane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dorosla Nicolcia cY Oliwcia?? Tez brzmi zle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardziej nie wyobrazam sobie pani oliwii lub pani amelii bez kończyn :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy dla dziecka, czy u dorosłej to imię jest fatalne. Ani ładne, ani dostojne, takie imię dla pszczółki czy suczki. Moj dziadek miał psiny i dawał im zawsze na imię Maja. A teraz jakis amok u ludzi z tym imieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no akurat zwierzętom nie należy dawać ludzkich imion, moja teściowa dawała psom imię Kuba i co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś A dorosla Nicolcia cY Oliwcia?? Tez brzmi zle x nikt do dorosłej kobiety nie mówi Nikolcia czy Oliwcia tylko jest Oliwia. Tak samo do dorosłej kobiety nie powiesz Kasieńka, Alunia(Alicja) itp. Widzisz różnice?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie ogólnie Maja się podoba (chociaż od paru lat jest do porzygu popularna i oklepana), ale faktycznie dla dorosłej kobiety jest infantylne, niepoważne. dla małej dziewczynki i nastolatki super, ale później lipa, dlatego osobiście nie brałabym go pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pani Maju- to tak po rusku brzmi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pani Maja? Brzmi równie komicznie jak pani Kasia czy pani Ania. Nie wiem co to za dziwny twór, używany co prawda w naszym języku ale jednak twór - oficjalny zwrot pani/pan a potem nagle zdrobnienie imienia, takie nie wiadomo co. Niby oficjalnie, ale jednak się spoufalasz. Jeszcze pani Anna czy Katarzyna rozumiem, ale jednak jak pani to Kowalska, a jak Ania to znaczy, że koleżanka a nie żadna pani. Wracając do tematu, imię maja faktycznie kojarzy nam się infantylnie bo pszczółka Maja, bo Majka Jeżowska, która śpiewa dla dzieci i ja osobiście w przedszkolu też miałam panią Maję, ulubioną panią wszystkich dzieci. Ale jeśli Maja zostanie sędzią, to nikt nie będzie mówił sędzina Maja tylko sędzina Kowalska, na uczelni będzie dr albo prof. Kowalska itd. więc wszystko jedno, jakie będzie nosić imię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Slynna polska malarka, Maja Berezowska, zmarła w sedziwym wieku i zawsze była Mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W dzisiejszych czasach są tak dziwne imiona, że dla mnie Majka to takie zwykłe. Moja córka ma w przedszkolu kolezanke Lilly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem ciekawa, czy w realu też jesteście takie odważne. Czy np w szatni przedszkola podchodzicie do takiej np mamy Mai i pytacie "Przepraszam bardzo, jak mogła pani dać swojej córce na imię Maja? Przecież to infantylne i niepoważne" :D :D :D Do garów, frustratki :D :D :D 🖐️)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
09:20 Nie podejdę, najwyżej sobie pomyśle, ooooo znowu maja, nuda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pochwal się swoim imieniem - ewentualnie imieniem swojej pociechy ;) Na pewno jest super ciekawe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jedno jest pewne - ktokolwiek, komu w ogóle przychodzi do głowy zakładać temat o jakimkolwiek imieniu NIESWOJEGO dziecka jest tak nudny i beznadziejnie przegrany, że nie przebije tego nawet żadna Maja, Oliwia, Jaś czy Staś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słodka Paskuda
ja nie widzę w tym imieniu niczego złego. Bardzo ładne imię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzebaby zapytać co drugą matkę na moim osiedlu, hahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
właśnie autorko pochwal się jak nazywają się twoje dzieci??? pewnie Zosia i Tosia baaaardzo oryginalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sąsiadka ma suczkę o tym imieniu, fajna psina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja kotka tak się wabi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ostatnio pisano, że amerykańscy psychologowie uniwersyteccy robili badania na podstawie których stwierdzono, że ludzie którzy nadają zwierzętom ludzkie imiona mają deficyty w zdolnościach nawiązywania dobrych relacji rodzinnych. Coś w tym chyba jest :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×