Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak można dać córce na imię Maja?

Polecane posty

Gość gość
13:44 Chyba u ciebie, ja mam psa Tadzika i żadnych deficytów rodzinnych. Maja też słyszałam u psa, tak jak kiedyś był maks, saba,cezar czy kuba dla psów często nadawane. Córce tak by nie dała na imię, bo pełno dziewczynek o tym imieniu, oklepane jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Maja Popielarska (ta od ogrodów) Maja Sablewska - 37 lat Maja Ostaszewska - 45 lat Maja (Majka) Jeżowska - 57 lat Maja Hirsch - 40 lat Maja Konarska (możecie nie znać, piosenkarka alternatywna) - 44 lata Natomiast polska aktorka Maria Janina Komorowska-Tyszkiewicz, córka hrabiego Komorowskiego, ur. w 1937 roku, podobnie jak wspomniana wyżej, malarka Maria Berezowska ur. w 1893r. znane są jako Maje. I jakoś się nikt nie czepia, że imię jak dla małej dziewczynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Infantylne, oklepane imię. Ja tam widzę żółtą pszczołę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Popielarska - 44 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Boże jakie nudne babsztyle na tym forum, które dowartosciowuja swoje Oleńki Kasie Anie Asię i Dżesiki, Angeliki. Wszystkie imiona się powtarzają bo dużo nas w Polsce. Co za różnica? Nie jesteście same wyjątkowe tylko jedna z wielu co pisze do kotleta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie też to imię kojarzy się tylko i wyłącznie z pszczołą albo małą dziewczynką. Nie kojarzy mi się z matką Hermesa, bo o mitologii mam kiepskie pojęcie (wiem, żaden powód do chwały). A wiecie, co mnie rozbawiło w tym temacie? Wywody domowych psychologów amatorów, kim to trzeba być, aby założyć taki temat. Temat na luzie, ktoś ma taki problem, to zapytał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nieeeee, co 2 dziewczynka w przedszkolu to maja, bleeeeh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli ktoś ma naprawdę taki problem, to świadczy to o nim, nie o rodzicach potencjalnej Mai :classic_cool: 🖐️ *Chodziło ci zapewne o "domorosłych" psychologów, jak widać nie tylko o mitologii masz mgliste pojęcie :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tez uwazam ze Maja jak ma lat 5 to jeszcze ujdzie ale PANI MAJA to katastrofa...to samo z Oliwia, Amelia i Nikola czy Dzesika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak samo można powiedzieć jak można dać corce na imie Krystyna, w dzisiejszych czasach w podstawowce dziwnie jest miec tak na imie co ? ale na starosc juz super brzmi. Ludzie, serio? Maja to Maja, dla mnie może być i Brajanek, Sebuś, Jacek, Zosia, Tosia, Agata, Natalia, najważniejsze by dziecko bylo zdrowe i szczęsliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma to jak w internecie oceniać szczęśliwych rodziców ktorym podobało się imie Maja.. Idź na ulice i im to powiedz w twarz jak taka mądra jesteś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie twarzą w twarz nie powie, bo jest podkuloną, internetową, głośno szczekającą tylko anonimową frustratką, która w szatni szkoły czy przedszkola będzie przemykać cicho jak myszka, kłaniając się nisko i radośnie pokrzykując "dzień dobry" każdej mamie Mai, jaką napotka na swojej drodze :) Kozak w necie, piz/dka w świecie, jak to mówią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikt nie ocenia żadnych rodziców, tylko samo imię. Widzę że się rozczarowałaś gdy się zorientowałaś co tak naprawdę ludzie myślą o tym imieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14:19 A to ma się kłócić z jakąś matką bo ta dała dziecku kiepskie imię? Przecież to obce dziecko je nosi, to był wybór jej rodziców. Jak matka zapyta sama z siebie co sądzi o takim imieniu, wtedy należy szczerze odpowiedzieć i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dorosła kobieta - Maja. Koszmar :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
okropne imię, jak dla psa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka ma w przedszkolu koleżanke Maję i kolegę Gucia ,Gustawa ,ale mówią do niego zdrobniale na teraz uważam ,ze to słodkie czy na całe życie nie wiem pewnie się przyzwyczają.Babcia Maja też sympatycznie brzmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ktoś tu wymienił: Maja Popielarska Maja Sablewska Maja Ostaszewska Maja (Majka) Jeżowska Maja Hirsch Maja Konarska No właśnie, jak to brzmi? Stare baby i Maje. Pszczółki Maje. Tragedia :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Strasznie oklepane i nudne imię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem każde imię ma coś w sobie,jak oryginalny tatuaż i nie każdemu musi się podobać. Ja mam na imię Monika i wiem, że nie każdemu się podoba i nie jest to powód do zmartwień :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to beznadziejne imię matki zaczęły gromko nadawać ładnych parę lat temu po debilnym serialu Majka :O tak samo jak byl boom po filmie Amelia, a w latach 80` było tak z Isaurą. Matki mają siano w głowie, idąc jak baranki na rzeź bo wszyscy nadają to i ja nadam :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10:18 Zgadzam się !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja mam brzydkie, stare imie i nikt nigdy sie ze mnie nie wysmiewal. 3-letnie dziecko w przedszkolu bedzie wiedziec ,ze jego kolezanka ma obciachowe imie?. To rodzice nakrecaja te cale szopki z imionami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale rodzice nie mówią swoim dzieciom, że któreś z dzieci ma brzydkie imie. My rodzice rozmawiamy tu między sobą. Zresztą dziecko jak jest starsze to też wie, że jego imie jest obciachowe. Nie wyobrażam sobie mieć na imię Maja. Jestem dorosła, poważna i jestem Maja - jak jakiś klaun. Głupiej być nie może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Akurat Majka Jeżowska to też Maria :D w ogóle znam kilka kobiet o imieniu Maria, które są znane jako Maja. A i znam też Maję Konarską, to wokalistka Moonlight, prawda? W życiu bym nie powiedziała, że ona już po 40-stce jest. Btw, miałam kota o imieniu Maja. Dzikus był z tej naszej Mai, ale sympatyczny :D samo imię fajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie, czy Wy naprawdę nie macie poważniejszych problemów niż to, kto jak nazywa swoje dzieci?? Dorośnijcie trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak można? Normalnie, idziesz to urzędu i mówisz, że dziecko ma na imię Maja. Skomplikowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja~1
Mam 44 lata i na imię Maja - oficjalnie, nie zdrobnienie od Marii. W dzieciństwie było to rzadkie imię i wtedy marzyłam o zmianie, bo większość osób znała tylko pszczółkę Maję i jakiegoś psa o tym imieniu :-) W podstawówce byłam jedyna, ale już w liceum było nas 3 Maje. Teraz imię mi nie przeszkadza. Dlaczego uważacie, że pani Maja w dorosłym wieku brzmi kiepsko? Imię jak imię. Fakt, też nie rozumiem fenomenu tego imienia w ostatnich latach, ale ludzie mają instynkt stada - nie pierwszy to i nie ostatni przypadek. A imię dostałam po malarce - Mai Berezowskiej, bo pochodzę z artstycznego domu i u nas zawsze obowiązywały nieco inne reguły niż w większości domów, co mi jako dziecku wcale się nie podobało. Nie lubiłam się wyróżniać i nawet się tego wtedy wstydziłam... Do wszystkiego trzeba dojrzeć. Dziś bardziej sobie cenię indywidualizm, ale nie lubię snobowania się na siłę. Pozdrowienia dla wszystkich! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każdemu podoba się co innego i tego się trzymajmy. Warto jednak mieć na uwadze dobro dziecka oraz to, czy imię wśród rówieśników nie będzie ośmieszające. Maja takim imieniem nie jest, jest jedynie dla dorosłej kobiety trochę zbyt dziewczęce, jednak lepsze takie niż inne dziwne, na siłę wyszukane imiona. Więc niech każdy nadaje imiona jakie chce, lecz niech ma na uwadze życie dziecka w kontaktach z ludźmi ;) mi np nie podoba się imię Lucjan, Lucek; Gienek. Dla mnie są to lekko mowiac ośmieszające imiona wśród dzieciaków w podstawówce. Ale teraz mamuśki szukają na siłę starych, może i nawet klasycznych imion, żeby być trendy ;) ja tego nie rozumiem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mojemu mężowi podobało się to imię więc tak nazwaliśmy córkę. Coraz bardziej nie leży i to imię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×