Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

jak u was z przygotowaniami do komuni

Polecane posty

Gość gość

Chodzi mi głównie o sprawy typu wystrój kościoła kupno książek różańca itp.....Mieliście juz spotkanie z księdzem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lokal zamówiony ,spotkanie z księdzem za nami musimy kupić książeczki różaniec medalik .Wystrój kościoła to bukiety na ołtarz i jakaś dekoracja nawiązująca do komuni.Chcemy kupić styropianowe aniołki podpisać imionami dzieci i każdego włożyć do doniczki z bukszpanem.I myślę że to tyle choć pewno coś jeszcze w trakcie wyskoczy.Bukiet dla księdza ,katechetki zapłacić za mszę orkiestrę .....nie wiem co jeszcze .Będziemy się składać po 250 zł do komuni idzie ok 50 dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
250 zł? To ma być na kwiaty i prezent dla księdza? Chyba lekka przesada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie z tej kasy będą kupione książki itp....dekoracja kościoła generalnie wszystko oprócz ubioru dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie spinajcie się tak... Nawet jak nic nie dacie to dziecko i tak przystąpi do Komunii w kupionej przez Was albie i w przystrojonym kościele. Nie warto się tak spinać. W tamtym roku matki tak się wczuły, że myły wszystkie okna (ogromne) w kościele, prały dywany, prały i prasowały białe obicia na ławki, plewiły przykościelny ogródek, bo miały nadzieję, że dzieki temu ich dziecko będzie w pierwszym rzędzie a rodzice będą bliżej siedzieć. Głupota. Później i tak było losowanie siedzenia rodziców, dzieci siedziały w kolejności od najmniejszego do największego. Rodzice zmachani po pracy sprzątali, dekorowali kościół, wywalali pieniądze. Ja dałam tyle pieniedzy ile mogłam i ile uważałam za słuszne. Niewiele. Kościoła nie zamierzałam sprzątać. Moje dziecko nie było przez to gorzej traktowane. Niektórzy rodzice byli nadgorliwi. A księża szukają jeleni, żeby ktos raz w roku idealnie, za darmo wysprzątał im kościół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Religia to opium dla mas, księża to pedofile!!! jak możecie dzieci własne wasze SKARBY jedyne i kochane posyłać do nich? A potem pretensje bo ksiądz dziecko zmacał... W życiu!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w mojej parafii na komunie rodzice skladaja się po 450zl!!! To jest chore. A dzieci jest 40 , wiec same sobie policzcie. ci ksieza sa tak pazerni ze to się w glowie nie miesci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas tez 450 zł ale dzieci 18 scie i jak z tego ie kupi książkę różaniec medalik świeczkę itp....trzeba z tego zapłacić orkiestrę kupić bukiety na ołtarz i jakieś dekoracje to wcale nie zostaje dużo -no i jeszcze z tego będzie od każdego po 100 na remont kościoła tak jest co roku.....niestety dużo ten sakrament kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21:43 nie należę to tych nadgorliwych ale brzydze się kimś takim jak ty co to lubi wsadzić d**e na gotowe i najlepiej za free

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to mnie rozwaliłyście. U mnie ksiądz sam kupił rożance,kupi tez ksiazeczki. Prezent dla ksiedza? Za co? :-/ Nie kumam,pierwsze slysze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś ale kobieta ma rację, bo już rzygać się chce od tego cudowania przedkomunijnego. każdy potem zdycha, ksiądz ma darmowych parobków i jeszcze mu debile kupują prezenty. Jeżeli o mnie chodzi to moje dziecko może iść w nieprzystrojonym kosciele z niewyplewionym ogródkiem, a że korzystam z tego, że inni sie natyrali? Ja im nie kazałam korzystam z tego mimowolnie krakowskim targiem. Ja dałam kasę u nas było po 100zł umówione ale pucować kościoła, prać i prasowac obić ani plewić ogródka nie zamierzam. U nas co roku ten sam szał i tyrada rodziców, a ja to mam gdzieś. Jak chca to niech skaczą nawet wokół tego koscioła i na głowie stają ale wara im ode mnie, bo ja ich do tej pracy nie zmusiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fundujecie swoim dzieciom indoktrynację religijną od maleńkości. Gdzie Wasze sumienie, gdzie zdrowy rozsądek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ej wy poważnie z tym prezentem? Odpowiedzcie mi!! Co sie ksiedzu kupuje? :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy wy matki oszalalyscie..Kogo wy wychowujecie,jaki przyklad dacie tym dzieciom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakie te prezenty kupujecie księdzu , piszcie bo ciekawwa jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas nie ma prezentu dla księdza ale daje się kasę na remont czegoś tam w kościele od rodziny 100zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas są spotkania z rodzicami co miesiąc- to nie są tylko zebrania organizacyjne, ale również nauki i modlitwa. Jeżeli chodzi o "ekwipunek" to mamy podane daty poświęcenia i kupujemy we własnym zakresie. Ksiądz, który przygotowuje dzieci wspominał, że proponuje zbiórkę po ok. 70 zł - to będzie już na wszystko: przystrojenie kościoła, sprzątanie przez firmę, pamiątki itd. O żadnych prezentach mowy nie ma, może później coś wyjdzie w gronie rodziców. Generalnie nasza parafia jest bardzo przyjazna, nikt niczego nie narzuca, a z drugiej strony ludzie sami się angażują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
23:37 a ile dzieci przystępuje do komuni bo u nas 20stka składka 400zl i nie stać nas na firmę sprzątająca .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie do komunii przystepuje 6cioro dzieci,nie wiem jeszcze ile skladka. Ksiądz za parafialne pieniadze kupil rożaniec i książeczkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrzcinyikomunie..pl

Jak poszukujecie lokalu na chrzciny,komunie i inne imprezy okolicznościowe zajrzyjcie na stronę www.chrzcinyikomunie.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×