Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość brooksistka

zgrzytanie zębami a aparat ortodontyczny

Polecane posty

Gość brooksistka

Od 8 miesięcy noszę aparat ortodontyczny. Niestety oprócz fatalnego zgryzu, moim problemem jest bruksizm, czyli zaciskanie/zgrzytanie zębami, głównie nieświadomie przez sen. Początkowo ortodontka założyła mi tylko górną część aparatu, więc na dolnej szczęce mogłam nadal nosić szynę relaksacyjną. Obecnie mam aparat na górę i dół i tu zaczynają się schody. Z początku lekarka zapewniała, że mimo wszystko będę mogła nadal zakładać na noc szynę, po prostu trzeba będzie ją zaprojektować specjalnie pod aparat. Więc zrobiła wycisk i zamówiła u technika nową szynę. Niestety po przyklejeniu dolnej części aparatu nagle zmieniła zdanie i stwierdziła, że będę musiała sobie poradzić bez szyny. Fajnie mówić, tylko u mnie problem zaciskania zębów jest tak silny od lat, że już 4 zęby straciłam, bo się po prostu połamały (były w kółko wypełniane, pod wpływem zaciskania rozszczelniały się plomby, kończyło się kanałówką, a potem stopniowym pękaniem, aż do korzeni). Obecnie śpię bez szyny i już widzę, że w 2 miejscach ukruszyły mi się zęby :( A ponieważ na 2 dolnych zębach mam pierścienie z metalu, to jeszcze bardziej daje zębom w kość. Czy ktoś miał podobną sytuację? Czy jest możliwość noszenia jakiejś specjalnej szyny pod aparat? Z góry dziękuję za reklamę botoksu, nie skorzystam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez mam ten problem ale ja coraz powazniej mysle o zastrzykach bo cwiczenia nic nie daja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
idz i zrób zastrzyki z botoxu w mięsień żwacz kilka stówek i spokój na pół roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ah teraz doczytałam twoje zakończenie o "reklamie" ;) no cóz, twój wybór próbowałaś? nie pomogło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kiedys ogladalam jakas youtuberke zagraniczna co wlasnie takie zastrzyki sobie robila i byla zadowolona tylko to jest spora kasa a po 3 miesiacach zaczyna juz slabnac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×