Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Imie Daria, Ewa, Katarzyna, Anna, Liliana

Polecane posty

Gość gość

Co sadzicie o tych imionach dla dziewczynki? Najbardziej interesuje mnie opinia o Darii, ale o pozostalych rowniez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo ładne imiona, i Daria własnie najbardziej mi się podoba, miałam tak nazwać corkę, znam dwie dziewczynki o tym imieniu. A zdrobniale Dasia też bardzo ładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No wlasnie Daria podoba mi sie chyba najbardziej, ale problem jest, jak to imie zdrabniac do malego dziecka, by nie brzmialo infantylnie. Gdy wybieram imiona dla dzieci, to zwracam uwage, by nie byly to imiona, typu Nicola, ale i nie oklepane, jak Oliwia czy Zuzia i by byly to imiona funkcjonujace w naszej kulturze. Wiec pozostaja takie proste, aczkolwiek zapomniane imiona. Aha, i zeby pasowaly do kazdego etapu wieku. Mam malego 4-letniego Czarusia, gdy bedzie nastolatkiem/mlodym mezczyzna to bedzie Czarkiem, a gdy bedzie juz starszy to bedzie pan Cezary. Z Daria mam problem, jak ja zdrabniac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a nie mogą normalnie mowić Daria? to krotkie imię i nie ma potrzeby zdrabniać go np w przypadku nastolatka, do dziecka włąśnie Dasia(Dusia totalnie mi się nie podoba), kojarzy mi się z powieściami typu nad niemnem) choć mam znajomych co do 5 letniej corki mowią Daria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystkie mi sie podobaja a najbardziej wlasnie Daria i Anna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Daria to strasznie twarde imię i jakieś takie zimne? Nie wiem jak to określić. a "dusia" to na pewno nie jest skrót od tego imienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystkie oprocz Katarzyny ladne! Nareszcie bez tych wszystkich Anieli i innych babcinych imion bo juz mi sie niedobrze robi jak to slysze;) uniwersalne i nie przekombinowane, powodzenia w wyborze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Daria Liliana ładne, niebanalne, nieczęsto spotykane ale też nieudziwnione, Anna oczywiście zawsze klasyka imię piękne, Ewa, Katarzyna podobają mi się już mniej ale też mają coś w sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepsza Ewa, uniwersalne, ładne, a nieoklepane teraz,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka. Dziekuje za opinie. Daria moja faworytka ;). Nie mam problemu, by do nastolatki mowic per Daria. Najbardziej chodzi mi o to, zeby jakos zdrobnic je dla malego dziecka.A moze Darusia? Dasia tez moze byc. W sumie to zdrobnienia bedziemy najkrocej uzywac, bo dzieci szybko rosna, wiec chyba nie jest to az tak wazne. Daria mi sie podoba, bo brzmi tak elegancko, ''szlachetnie'', a jednoczesnie nie jest przekombinowana jak rownie elegancka Konstancja. A ja lubie takie imiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w końcu coś innego ;) najbardziej podoba mi się właśnie Daria, Ewa też ok, Kasia i Ania dla mnie oklepane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oklepane były może i kiedyś, ale teraz zarówno Kasia jak i Ania to bardzo rzadko nadawane imiona. W klasie mojego dziecka jest 2 Nadie, 2 Natalie, Marysia, Maja, Amelia, Zosia, ale nie ma ani jednej Ani czy Kasi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam roczną Darie i nasz syn woła na nią Dada lub Dadusia. Nie może wymówić r. My zdrabniamy Darunia, Darusia. Choć i tak jak części jest po prostu Daria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Katarzyna - zbyt długie i problematyczne dla obcokrajowców. Anna - wiocha na maxa. Odradzam. Pospolite, aż żal. Ewa - tylko jeśli Eva. Liliana - piękne. Daria - było piękne przed masowym zalewem Polski paniami zza Buga, które mają na imię Tatiany, Swietłany i inne Darie i zajmują się... No, właśnie. Lepiej, żeby się nie kojarzyło źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Daria jest pochodzenia perskiego, mnie się wcale nie kojarzy , większości zapewne też nie,paniami zza Buga,zajmującymi się... jak ktoś się obraca w takim towarzystwie to może i się kojarzy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wszystkie ładne oprócz Anny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a wedlug mnie Daria jest paskudne i traci mi tandeta. Liliana tez mi sie nie podoba. najladniejsze z tych to Ewa. Katarzyna jest spoko ale Kasiami to juz rzygam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam córkę Darię. Zdrabniamy imię Darusia, Darcia, Daruśka. Panie w przedszkolu mówią Darusia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Daria brzydkie imię twarde, brzmi jak męskie, kojarzy mi się z Darkiem - Dariuszem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pozostałe imiona beznadziejne, stare, oklepane. Nasze babcie mają takie imiona. Moja jedna babcia to Ewa, a druga Katarzyna i jej 3 sąsiadki to też Katarzyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja lubię imiona z "charakterem", jak ktoś napisał "twarde". Nie lubię "mdłych" i bez wyrazu jak np. Liliana. Podoba mi się też np.Marta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś ile ty masz lat 15?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ona pewnie w klasach1-3 podstawowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może daria to perskie imię, co nie zmienia faktu, że wschodnie tak się nazywają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a Anna obiegło kulę ziemską... i co niby z tego wynika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Daria brzmi jak Maria czy Wiktoria, nie jest "twarde" tylko po prostu konkretne, z pazurem a nie jakaś rozmemłana lilcia albo majcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam na imie Daria. Cale zycie bylam Daria. Po30tce ktos rzucil Darusia i sie przyjelo. Byly maz mowil Dusia, lubialam to zdrobnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lifeisgood
Szczerze to wszystkie są piękne :) Nie rozumiem dlaczego Ania to wiocha... Przepiękne imię! To samo Ewa, Kasia. Lili i Daria bardziej nowocześnie, tez ślicznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nów___
Anka a tamte brzydkie dla mnie. Najgorsze Daria. Strasznie nie lubię żeńskich imion z Gie de er be, tych twardych. (Bogna, Bogusława, Barbara, Daria, Dagmara, Agata, Genowefa, Gertruda, Renata, Małgorzata, Katarzyna, Agnieszka)Jedyny wyjątek to Dorota, to mi nie przeszkadza chociaż też mi się nie podoba. Ja na szczęście mam imiona, które bardzo lubię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×