Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Zarodek urósł za malo

Polecane posty

Gość gość

Ostatnia miesiączkę mialam 30wrzesnia. Ostatnio (17.11) bylam u swojego ginekologa i wiek ciazy z OM wynosił 6t6d, natomiast z wielkości dziecka 6t5d (CRL O, 74). Wczoraj (23.11)udałam sie do najbliższego ginekologa z powodu bolu w podbrzuszu, okazalo sie, ze CRL wynosi tylko 10,1 a wielkość malucha odpowiada 7t0d. Serduszko bilo miarowo (146), ale martwie sie, ze w 6dni Maluszek urósł tylko o 2 wg USG. Czy to moze świadczyć o tym, ze dziecko zle sie rozwija? Prosze o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co lekarz na to? To twoja opinia czy jego? Bo jak lekarz widzi w tym problem to może być coś na rzeczy ale jeszcze nic nie jest przesądzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiedział tylko, ze u niego wychodzi późniejszy termin porodu niz u mojego doktorka. Dopiero w domu zorientowałam sie, ze Maluch urósł tylko o 2 dni. Na poczatku ciazy zafodek rośnie 1mm dziennie, więc powinien urosnac 6mm, a urósł niecale 3mm..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to juz po zarodku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystko będzie dobrze. Inny lekarz inny sprzęt. Nie powinno się robić tych wczesnych usg na różnych sprzętach bo w tak wczesnej ciąży to milimetr ma ogromne znaczenie a różnice w pomiarach na różnych sprzetach nawet pół centymetra. Serduszko bije zarodek urósł będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za dobre slowo. Mam nadzieje, ze będzie dobrze, ale bardzo, bardzo sie martwie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nic nie znaczy to kwestia ułożenia dziecka, też tak mialam, potem na trzecim usg wszystko było ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dlaczego bylas tak szybko na kolejnym usg i to gdzie indziej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam krwiaka i przestraszyłam sie bolu podbrzusza. Na USG maluch "nie przylega" nigdzie do ścianek pęcherzyka, więc chyba pomylka nie jest zbyt mozliwa.. Lekarz zaznaczyl Malucha baaardzo dokładnie.. Byc moze panikuje, ale bardzo się boje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lekarz inaczej zmierzył a Ty szukasz problemu na siłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam nadzieję, ze tak bylo, choc patrzac na USG Maluch jest zmierzony idealnie od główki do konca..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo to przewrazliwiona idiotka. Na zachodzie umarla by w butach bo do 12 tygodnia nikt nawet by jej karty ciazy nie zalozyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hmm no Przewrażliwiona. Autorko a do kiedy to zarodek rośnie ten 1 mm dziennie? Bo 10 mm to centymetr, wiec idąc tym tokiem myślenia, to w 12 tygodniu powinien miec 12 centymetrów - a moje dziecko na usg prenatalnym miało ok 6 cm. To czy ty jestes ostro Przewrażliwiona i wyczytujesz dziwne treści na temat ciąży? ( to z neta czy z literatury?) a moze to ja Głupia jestem? Seriom Pytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćxszy
Widac ze sie boisz i Ale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zarodek jest mierzony idealnie, ok, ale to tylko usg, lekarz mogl uchwycic malucha z innej perspektywy, moze nie zlapal idealnego ujecia, przyjrzyj sie jak podczas usg dziecko pojawia sie i znika i lekarz rusza glowica, zeby zlapac jak najpelniejszy obraz. Sprzet moze miec mniej lub bardziej dokladny, ma inna technike. Nie szukaj problemu, wszystko bedzie ok, ja mialam tak, ze byłam na 2 roznych usg w przeciagu tygodnia i mlody nic a nic nie urosl niby, ani milimetra i tez sie glupia zamartwialam. A taka prawda, nie powinno sie chodzic na 2 rozne usg na tym etapie, a raczej nie porownywac wielkosci dziecka, bo zawsze wyjda rozbieznosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za Szybko wysłałam; widac ze troche ci odbija, mnie tez bolał brzuch (a to normalne) i nie Leciałam z tym po Paru dniach od jednego usg do następnego, jak Cie brzuch ostro boli i krew sie pojawia to sa Powody do obaw, a jak tak dalej pójdzie to ty Będziesz na usg codziennie, zluzuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21:23, no wiesz, 12x7mm (bo tyle dni ma tydzien) i odejnujac pierwsze 2-3 tygodnie ciazy kiedy zarodka jeszcze nie ma to akurat wyjdzie ok 6cm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po pierwsze, tak, jestem przewrażliwiona z powodu dwoch poronien. Dziecko przybisra milimetr dziennie na pewno do skończonego 7 tygodnia, nie wiem czy dalej, nie dopytywalam w poprzedniej ciazy. I nie, nie jestem idiotką, tylko po prostu bardzo sie martwie, a to roznica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko roslo dziwnie, najpierw wychodzilo mlodsze na usg niz z om. Potem w polowie ciazy nadgonilo a na koniec... okazalo sie byc bardzo duze. Urodzilam w 36tc i dziecko wazylo 3900 i mialo 58cm. Zluzuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie tez sie nie zgadzalo, dziecko wychodzilo z usg mlodsze niz z om. Do polowy ciazy. Potem malec nadrobil a pod koniec okazalo sie, ze jest jednak bardzo duzy. Ur w 36tc dziecko z waga 3900 i 58 cm. Moje pierwsze wazylo w terminie 4230 i mialo 60 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam nadzieję , ze to blad pomiaru..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko napisałaś ze jesteś po dwóch poronieniach. Bardziej bym się martwiła trombofilia niż samym wzrostem dziecka. Czy znasz przyczyny poronień? Możesz coś więcej napisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam mutacje genetyczna MTHFR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A robiłaś poziom witamin z grupy B i kwasu foliowego? Bo to bardzo ważne przy tej mutacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ggggosc

Ostatni okres mialam 1.09 bylam 18.10 na usg wyszlo 6w0d 3mm crl brak serduszka mimo ze wedlug okresu powinno 7tydzien ale karmie i mam nieregularny. Dzis bylam i wyszlo 6w1d ponad 4mmcrl i bylo serduszko wedlug okresu powinno byc 9tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×