Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość siostrakacha

Alkomat jaki polecacie na prezent

Polecane posty

Gość siostrakacha

Szukam prezentu dla kuzyna na 30-tke. Składamy się z siostrą, pomyślałyśmy o alkomacie bo brat jako handlowiec dużo jeżdzi i czasem mu się moze przydac ;) Jaki byście doradzili, budzet tak do 400zł - czy w tej kwocie kupimy coś rozsądnego co będzie alkomatem a nie zabawką i bedzie dawać rzetelne pomiary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupiłam właśnie mezowi tak fajny alkomacik mały, szybki a sprawny Alcontrol mini http://xblitz.pl/produkt/alkomat-alcontrol-mini/ Polecił mi znajomy co go dłuższy czas uzywa wieć z wyboram nie mialam trudno, tyle alkomatów na rynku że wierze ci że nie wiesz co kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu https://alkolab.pl/ znajdziesz różne alkomaty. Takie urządzenie to fajna sprawa, u mnie przydał się szczególnie w tym swiątecznym sezonie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam PROMILER ,350 zł jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DagaRR
Jestem po sylwestrowym testowaniu nabytku świątecznego, czyli alkohita x60. Przydatne urządzenie dla kierowców i na wszelkie imprezy domowe. Alkomat się sprawdził doskonale, a miał "kilka" osób do sprawdzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alde
A jak wyglądało to w praktyce? Długo trzeba było czekać na kolejne badanie? I czy były powtarzalne? Gdzieś słyszałem też że teraz w alkomatach są też takie blokady, że nie można wykonać badania jak są w urządzeniu pozostałości po poprzednich badaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DagaRR
Praktycznie od razu. U nas na domówce było tylko kilku kierowców plus zainteresowani imprezowicze, więc to nie było zbyt wiele osób. Jeżeli chcesz żeby pomiar był właściwy, to może od być wykonany przynajmniej pół godziny od ostatniego łyka alkoholu. Tak, nie ma możliwości zaciągnięcia się powietrzem z alkomatu. Fajne jest to, że ustnik jest obrotowy, co bywa wygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alde
I to by mnie w sumie urządzało, bo kiedyś miałem taki alkomat któremu było wszystko jedno i wyniki po 2 miesiacach też były loteryjne. Właśnie sobie sprawdzałem specyfikację tego sprzętu i dobre jest to że na sensor dają 3 lata gwaracji. Coś pewnie z tego wybiorę, tylko nie wiem jeszcze który dokładnie model bo jest ich sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odpowiadam za badanie alkomatem pracowników na hali produkcyjnej w dość dużym zakładzie. Używamy od niedawna alkomatów dostarczonych przez sendpol24.pl i jest znacznie lepiej pod względem trwałości. Wcześniej musiałem wymieniać mniej więcej po 3 miesiącach regularnych pomiarów. Teraz nie ma z tym problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DagaRR
Alde, zależy jaką kwotę chcesz przeznaczyć. Fajny jest x8,, ale jak więcej osób bedzie korzystało, zwłaszcza przy wykorzystaniu przy okazji imprez, to x60, w którym zamiast ustnika możesz użyć specjalny lejek, który umożliwa szybkie i higieniczne pomiary jeden po drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alde
Bardziej będę korzystał sam, a nie ukrywam że budżet też sie liczy. I chyba skuszę się na X8, bo zastanawiam się jeszcze czy może warto X5, ale X8 to nowszy model. Więc chyba zostanie ten. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DagaRR
X8 według mnie jest lepszy, nie tylko dlatego, że to nowszy model, ale jest lżejszy i poręczniejszy, choć design to kwestia gustu. Dla mnie plusem jest także zasilanie na dwa małe paluszki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
POlecam alkomaty ze strony sendpol24.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alde
Ostatecznie wybór padł faktycznie na Alkohita X8. Po pierwszych próbach mogę napisać że faktycznie dokładny jest. Poprosiłem kolegę, żeby przyniósł swój alkomat dla porównania za ponad tysiaka i pomiary wychodziły identyczne. Z innych rzeczy które zauważyłem to że jest nie można nawet przypadkowo zaciągnąć sie powietrzem z alkomatu i to że się sam wyłacza po pomiarze. Przynajmniej nie zrzera baterii, jak się zapomni wyłączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fortka
Fajny, szwagier też go ma. Nawet 6 lat gwarancji na niego dostał i chyba jakieś darmowe kalibracje też...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam Ci rozejrzeć się za alkomatami w http://www.alkolab.pl/. Mają duzy wybór, dobrych jakościowo. Tak w ogóle to naprawde swietny pomysł na prezent, warto dbać o bezpieczeństwo bliskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobry alkomat można kupić sobie już za 200 czy 300 zł. A biorąc pod uwagę jego cenę to o wiele bardziej opłaca sie kupić taki niż alkomaty jednorazowe. Które są o wiele mniej dokłądne i precyzyjne od tych do wielokrotnego użytku. Sugeruję zapoznać sie z ofertą tego sklepu: https://alkokalibrator.pl/alkomaty/alkomaty-osobiste/ Wybór jest duży, poza tym alkomaty mają gwarancję 12 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erysana
na pewno nie warto kupować półprzewodnikowych, są mniej dokłądne i szybko je można rozstroić, dobry alkomat można kupić już za jakieś 300-400 zł, za tyle znalazłam alkohita x3, warto posprawdzać bo jeszcze ma sie w pakiecie, bo też dają darmowe kalibracje, zawsze to trochę kasy zaoszczędzone bo co jakis czas alkomat trzeba skalibrować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michalss
"Erysana" a długo go używasz? I jak to jest z tą kalibracją w praktyce? Długo trzeba czekać od wysyłki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erysana
już kilka miesięcy na pewno, co do kalibracji to kilka dni i masz sprzęt z powrotem u siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Witek33
Ja bym polecił AlcoDigital ONE, wyróżnia się tym, że w przeciwieństwie do większości alkomatów posiada cyfrowy wyświetlacz, a nie diody. Bardzo przyjemny w obsłudze ;) Ja kupowałem tutaj i mam darmową kalibrację http://www.alkomaty-sklep.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamnow234
Trzeba niestety sporo wyłożyć na porządny alkomat. Te tanie nie pokazują właściwych wartości. Może tu zobaczcie? http://atpoint.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie znam się na tym szczególnie, ale w sieci można znaleźć sporo podpowiedzi w tym temacie, pełno jest artykułów i rankingów alkomatów. A kupując taki lepszy, to wymaga on też kalibracji: http://poradnikowy.net/kalibracja-alkomatow-co-to-jest-dlaczego-nalezy-kalibrowac-alkomaty/ i trzeba to jednak robić regularnie, jeżeli chce się mieć właściwe wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka93
cocolka, fajny ranking. Z modeli, które tam są to u znajomych widzieliśmy tego alkohit x8. Pomiar jest prosty i szybki. Znajomi wybrali, bo również ze względu na 6-cio letnią gwarancję. To jest jakis poważny argument za zakupem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samsamka
No w sumie fakt, jakbym miała wybierać między 2, a 6 lat gwarancji, to wybór jest raczej prosty ;) A jaka cena tego alkomatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka93
Obczaj sobie allegro i stronę alkohita. Za ok. 400 zł ze spokojem dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samsamka
Super. Już patrzę, mam budżet do 500 zł, chodzi o alkomat na prezent. To może polecisz konkretny model?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×