Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

meelena80

Co po 8 klasie?

Polecane posty

Mam dziecko w 7, nie narzekamy, mamy tutaj od lat bardzo mądrą dyrektorke która dobrze tą reforme przeprowadziła. Klasy nie są przepełnione, dzieci zadowolone, nawet bez zwolnien nauczycielskich sie obyło. Interesuje mnie jednak co innego, mianowicie ze syn w koncu skonczy podstawówke, zleci jak dzien dzisiejszy i trzeba będzie sie zastanowic co dalej. Czy to nie jest tak ze teraz sumarycznie w szkole będzie sie dłuzej? Zawsze byla u nas mowa o technikum ale jak to teraz ma trwac 5 lat to szmat czasu, nie wiem czy nie lepiej jaką budowlanke znaleźc zeby szybciej zawód zdobył. Jak myslicie? Wasze dzieci mają po reformie takie same plany jak wczesniej czy cos zmieniacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co ma reforma do planów zawodowych? Jak ktoś chciał zostać lekarzem czy fryzjerem, to po reformie raczej mu się nie odmieniło, przecież to decyzja Twojego dziecka, a nie twoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem rocznik 76 wiec powiem ci co po 8 klasie , ogolniak albo technikum . Masz problem z d**y , cale pokolenia tak chodzily do szkoly i jakos zyjemy i wyksztalcilismy sie a pozniej weszly gowniane gimnazja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn idzie do Technikum informatycznego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sorki Technikum energetycznego na kierunek informatyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tyle samo lat nauki wychodzi, jak twój syn jest tak rozgarnięty jak ty to czarno to widzę. Z gimnazjami było 6+3+3 liceum lub 4 technikum. Teraz jest 8+4 liceum lub 5 technikum. W obu przypadkach to jest 12 lat nauki jeśli wybierze się liceum lub 13 jeśli technikum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Reforma nie wpłynie na długość edukacji ogółem, co najwyżej jego osobiste plany mogą na to mieć wpływ. Nie ma sensu go przymuszać ani przejmować się ewentualnym przedłużeniem o 1 rok, bo w młodym wieku to naprawdę ma małe znaczenie, a jeszcze będzie miał dość czasu, żeby zmienić ewentualne plany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Krócej ,de facto nie de iure , to miało być po wprowadzeniu reformy PO z przymusowym poborem 6 latków do szkoły .Tj niby uczono się dalej 12 lat .Ale ..wypad ucznia z systemu szkolnictwa miał być w wieku 18 a nie 19lat no i gdzieś 50% 6 latków i tak by straciło 1 klasę bo wprost psycholodzy piszą że taki procent jeszcze nie dorósł do normalnej nauki szkolnej .Teraz jest jak było kiedyś 8+4 przy LO .Przy ZSZ rok krócej przy 5 letnim technikum rok dłużej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyle samo sie ucza bo zamiast 3 gimnazjum masz 2 dodatkowe klasy podstawówki, wychodzi na jedno. Co do planów to moje dzieci są jeszcze za małe zeby jakies snuć ale sądze raczej uderzymy w licea a potem studia, mamy jeszcze czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po wdrożeniu ostatniej reformy szkolnictwa nie zmienia się liczba lat, które młodzi ludzie sumarycznie spędzą w szkole. Ośmioletnia szkoła podstawowa + 4 lata liceum daje tyle samo co 6-letnia podstawówka, 3-letnie gimnazjum i 3-letnia szkoła średnia. To samo w przypadku nauki w technikum. Trwa ona o rok dłużej niż dotychczas, ale uczniowie trafią do szkoły średniej o rok młodsi. Jeśli chodzi o edukację ponadpodstawową, możliwości wciąż jest wiele; poza wspomnianymi liceum i technikum można zdecydować się też na szkołę branżową, która od 2017 roku zastępuje zasadnicze szkoły zawodowe. Szczegóły opisujemy na naszym blogu: http://www.prywatna-szkola5.pl/blog/8-klasa-co-dalej, a jeżeli pojawią się jeszcze jakieś pytania, z chęcią odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ma zamiar isc na studia to od razu niech idzie do ogolniaka. Technikum ekonomista, logistyk czy informatyk to strata dodatkowego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gerwgwerg
Nie rozumiem, nie macie wzorców kształcenia w rodzinie?? Same niedorobione jednostki po podstawówce u was się odchowywały? To może istnieją jakieś OHP i już niech dzieciak nie zajmuje miejsca skoro i tak żadnych ambicji nie macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szmat czasu? Teraz będzie 7 i 8 klasa podstawówki plus 5 lat technikum, czyli łącznie 7 lat, a wcześniej było gimnazjum, czyli rok dłużej (jakby 9 klasa -chodzi mi tu tylko o czas) plus 4 lata technikum... czyli tyle samo ;D Z reszta po co się spieszyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faaaakt nie wiem jak ja to liczyłam. Dziękuje za wyjaśnienia, jak będzie zebranie rodziców w styczniu to moze uda mi sie złapać naszą dyrektorke, ona zwykle cos mądrego ma do powiedzenia to moze nam doradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W temacie 8 klasy jak to jest z egzaminem? będziemy zdawać z tego samego co by było po gimnazjum? I co jak sie nie zda, trzeba będzie powtarzac klase?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To, jak będzie wyglądał Twój egzamin po ósmej klasie zależy od tego, w której jesteś teraz. Do roku szkolnego 2020/2021 włącznie egzaminowanie będzie się odbywało z języka polskiego, języka obcego nowożytnego (na przykład angielskiego) i matematyki. Od kolejnego roku liczba egzaminów wzrośnie o jeden – uczniowie będą mogli wybrać spośród historii, biologii, geografii, fizyki i chemii. Wynik z egzaminu nie będzie miał wpływu na ukończenie szkoły, więc nie trzeba będzie powtarzać klasy. Natomiast będzie się liczył w rekrutacji do szkół średnich. Wszystkie szczegóły na ten temat wraz z aktualizacjami można śledzić na stronie ministerstwa: http://reformaedukacji.men.gov.pl/o-reformie/uczen-i-rodzic/egzamin-osmoklasisty.html.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×