Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Praca w ciąży

Polecane posty

Gość gość

Witam.Może ktoś tu będzie w stanie mi pomóc.... a więc jestem w 8tc i pracuje ale niestety na umowe zlecenie. Za 2 miesiące kończę umowe zlecenie i mam dostać umowę i pracę. Ile muszę przepracować na umowe o pracę aby iść na l4? Proszę o pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w jakim celu masz miec l4? chora jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
praca na umowę zlecenie nie liczy się w ogóle. Nic, najprawdopodobniej pracodawca rozwiąże z tobą umowę o pracę, jeśli się dowie, że zataiłaś przed nim fakt ciąży i będzie miał do tego prawo. Poza tym to ZUS zakwestionuje tą umowę, stwierdzając jej pozorność, że gość zawarł z tobą umowę tylko po to, żebyś mogła otrzymać chorobowe, czy urlop macierzyński. Powołują się wtedy na art. 83 Kodeksu Cywilnego. Poza tym w orzeczeniach sądowych najczęściej występuje też powołanie się na art. 58 kodeksu cywilnego, który mówi, że zawarcie umowy w celu osiągnięcia korzyści w postaci zasiłku chorobowego, czy macierzyńskiego jest sprzeczne z zasadami współżycia społecznego. Niestety, tak to w rzeczywistości wygląda. Jedyna szansa, podpisać umowę, grzecznie pracować bez zwolnień, o ile się da i na przykład nie dźwigasz dotąd, aż będzie widać brzuch i później udawać, że ciąża powstała po podpisaniu umowy o pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×