Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Późna ciąża

Polecane posty

Gość gość

Witam mam 42 lata własnie sie dowiedziałam o ciąży zamiast sie cieszyc czuje ogromny strach boje sie o dziecko siebie reakcji otoczenia tego czy dam rade ostatnio rodziłam 13 lat temu jest załamana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćlaura
Rozumiem cie,wczuj sie pomysl o innych kobietach,ktore beda w twoim wieku rodzic pierwsze dziecko,lub o takich ktore pragna miec dziecko z naprawdę dobrym facetem,a nie moga,od kilkunastu lat chca ale nie wychodzi,znam w tym wieku matki,ja np mam 8lat dziecko,chcialabym drugie,ale maz nie chce sie przebadac,niewiem czemu,poznal mnie gdy bylam sama z dzieckiem,bardzo sie kochamy,nie chce cie zanudzac swymi opowiesciami,pomysl,ze bedzie dobrze jest sporo kobiet w twoim polozeniu,zdrowe dzieci rodza,nie wierz we wszystko zle co ci mówią,zycze ci zdrowego dziecka i zdrowia i wiary w dobro tobie:-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćlaura
Rozumiem cie,wczuj sie pomysl o innych kobietach,ktore beda w twoim wieku rodzic pierwsze dziecko,lub o takich ktore pragna miec dziecko z naprawdę dobrym facetem,a nie moga,od kilkunastu lat chca ale nie wychodzi,znam w tym wieku matki,ja np mam 8lat dziecko,chcialabym drugie,ale maz nie chce sie przebadac,niewiem czemu,poznal mnie gdy bylam sama z dzieckiem,bardzo sie kochamy,nie chce cie zanudzac swymi opowiesciami,pomysl,ze bedzie dobrze jest sporo kobiet w twoim polozeniu,zdrowe dzieci rodza,nie wierz we wszystko zle co ci mówią,zycze ci zdrowego dziecka i zdrowia i wiary w dobro tobie:-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ważne jest wsparcie męża by był podczas każdego badania cipki i wspierał porody. Powinien być mąż przy każdym badaniu cipki bo mogą być problemy i wtedy lekarz będzie bardziej odpowiedzialny! !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam 38 lat i jestem w 5tc. :-D. Jestem szczęśliwa ale boję się okropnie! To moje drugie dziecko. Kiedy się urodzi będę miała 39 lat. Nie martw się się! wiele kobiet rodzi w późnym wieku i często są to ich pierwsze pociechy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też bym się załamała... 42 lata to już sporo na zabawy w pieluchowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja kuzynka w Twoim wieku urodziła pierwsze dziecko. Miała całe życie problemy z hormonami, a tu taki 'psikus'. Jest przeszczęśliwą mamą zdrowej córeczki :) Nie wiem czym się martwisz. Za kilka lat to będzie norma, że kobiety koło 40 będą miały dzieci. Taki świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pierwsze dziecko urodziłąm w wieku 20 lat. Potem dorabialiśmy sie z mężem. Drugie urodziłam mając 38 , ciążę zniosłam rewelacyjnie, rodziłam sn gdzie pierwsze dziecko cesarką i zle znosiłam ciążę. Gratuluję . Będzie dobrze. Nie przejmuj sie komentarzami niektórych osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuje ale strach mnie paraliżuje nie moge spac jesc itp.Co dalej czy dam rade wiem ze sporo osób sie stara i nic a tu niespodzianka nie wyrzekam sie ale niemoge przestac o tym myślec w domu ok a ja jakos nie potrafie sie cieszyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochana dasz radę. Kobieta to taki robot wielofunkcyjny, da sobie radę ze wszystkim. Bużka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja na Twoim miejscu najbardziej bym się bała wad genetycznych, takich jak down bo jestes w grupie dużego ryzyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20 20 nie strasz nie strasz bo sie z....sz.Reguly nie ma.Ja pierwsze dziecko urodzilam majac 23 lata i jest chore,drugie jak mialam 34 i okaz zdrrowia.Autorko nie martw sie bedzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja znajoma 2 lata temu urodziła mając 42 lata 2 dziecko (pierwsze mialo wtedy 19lat) i aż się miło na nią patrzy jak odmlodniala przy maluchu :) bedzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy wady genetyczne da sie jakoś wykluczyć?czy badania penetralne sa refundowane i czy daja 100% pewności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W wieku powyżej 35 lat wszystkie badania prenatalne są refundowane. Poszukaj dobrej pracowni która ma podpisaną umowę z nfz i na pierwszą usg w 13tc idź już tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja znam 2 kobiety które mając już dorosłe, odchowane dzieci wpadły. Jedna miała 48 druga 49 lat. Obie mają zdrowe córki już chyba z 8 czy 9 lat mają. To dopiero była heca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pierwsza wizyta moja była prywatnie czy mimo to badania refunduja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znajoma w wieku 39 lat urodziła 1 dziecko a po 1.5 roku zaszla ponownie w ciążę . Ma 2 dzieci i są zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może i głupio napiszę ,ale co się stało to się nie odstanie jesteś w ciąży los tak chciał,ciesz się że wszystko jest ok.A jeśli martwisz się opinią ludzi to zawsze będą gadać u nas w rodzinie mają dziecko rok po roku i też gadają młodzi mają przerywane bo wszystkim gadają że to było planowane a ich pociechy to niezłe egzemplarze więc im nikt nie chce wierzyć :-) tak jak piszą wiek rodzących się przesuwa głowa do góry i delektuj się swym stanem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zazdroszczę autorko ;) ja mam 41 i staram sie o dziecko, mam juz 3 i marze ze mi sie uda. Według lekarza wszystko jest ok wiec działąm i liczę na cud Boży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×