Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy moge WJECHAĆ do Unii Europejskiej z nieważnym Polskim paszportem?

Polecane posty

Gość gość

mam skończony paszport PL, jestem poza Unią Europejską, czy moge wjechać do UE na tym? jestem podwójnym obywatelem, mam też inny paszport ale ten za miesiąc się kończy ( a aby wjechać do EU jako obywatel spoza UE paszport musi być ważny 90 dni PO dacie wyjazdy z UE ) a nie moge szybko odnowić ( a musze jutro polecieć ), a jako obywatel też PL musze pokazać przy wjeździe do EU paszport PL. Wie ktoś coś o tym? Linie lotnicze nie mają pojęcia a ambasada nie odbiera o tej porze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz. Spróbuj najpierw na polskim paszporcie. Jak się nie uda, to na tym drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A na ambasadę i konsulaty nie warto liczyć, bo u nich zawsze jest już po 15:00 albo weekend. A jak nie jest po 15:00, to powiedzą że jest już po 13:00. A jak nie jest po 13:00, to nie odbiorą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wczoraj na tym drugim paszporcie nawet nie wpuszczą go na samolot do UE, paszport obywateli z poza UE musi mieć ważność minimum 90 dni kalendarzowych po oczekiwanej dacie wyjazdu z UE, takie są regulaminy oczywiście każde państwo sobie to przestrzega mniej lub bardziej dosłownie, ale linie lotnicze nie dadzą karty pokładowej jak nie ma pewności że go wypuszczą na zewnątrz lotniska po odprawie celnej na granicy UE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, nie mozesz. Wracaj do Polski bo UE to syff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A masz może ważny dowód osobisty? Czasem wystarczy, jeśli polskimi liniami masz lecieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie mam dowodu osobistego bo nie mieszkam w Polsce od wielu lat i nigdy nie wyrobiłem. Do niedawna nie miałem nawet numeru PESEL, dopiero przy odnawianiu polskiego paszportu mi przydzielili za którymś razem. Według ambasady PL wjazd do UE ( Strefa Schengen ) z nieważnym dokumentem ( paszportem PL ) jest niemożliwy, jest jednak luka prawna gdy leci się bezpośrednio do miasta w PL i przekracza wtedy w PL strefe Schengen, bo obywatel PL może wrócić do PL nawet z nieważnym paszportem. Nie jest to możliwe na lotach z przesiadkami w innych krajach poza PL, bo wtedy strefe Schengen przekracza się poza PL po raz pierwszy, a wtedy faktycznie wygasły paszport do niczego się nie nadaje. Paszport Polski jest jedynie przydatny gdy ktoś zamierza pozostać w PL ponad 90 dni, lub się osiedlić w PL, innaczej potrzebuje wizy w obcym paszporcie z kraju poza UE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To czemu nie wracasz do polski debilu tylko ryjesz za bezdurno u obcych, co za tępak na wygnaniu haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Antek7009
A po co Ci w ogole paszport? Lepiej sobie kupic dokumenty z dokumencik com pl, tanie i przydaja sie w takich sytuacjach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2018.01.05 masz jakąś oferte biznesową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×