Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość adranka3

Opieka nad schorowaną starszą Mamą.

Polecane posty

Gość adranka3

Mam spory problem, gdyż moja kochana mama przestała być samodzielna, i problem polega na tym że ja z mężem nie mamy zbytnio czasu aby się nią opiekować, no i w ogóle nie za bardzo wiem co jej podawać do jedzenie, oraz jak się nią opiekować - może wezmę jakieś zwolnienie z pracy, co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zafundujcie jej opiekunke. To wcale nie jest drogo a problem zniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co mamy myslec ? i niby miec pomysly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
opiekunka min.12/h i nie musi problem zniknac,bo nie kazdy toleruje obce osoby w domu.Ale jest to jakis sposob na pomoc osobie schorowanej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś opiekunka min.12/h i x Opiekunka na 12 h ?, to min. 150 zł dziennie, to jest 3 tys mc, tylko w dni powszednie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak,12 zl.To aktualna cena ( nie ze na 12 godzin dziennie,gdzie ty to czytasz?) przez MOPR czyli jakoby rzetelna i fachowa opieka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12 zl za jedna godzine. Jasniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym wzięła zwolnienie. Po co oddawac wypłatę opiekunce? Ile zarabiasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A matka cie oddała jak ty byłaś mała i wymagałaś opieki. Kodeks rodzinny obowiązuje w obie strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gdzie niby ją oddała, do łagru? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adranka3
nie jest samodzielna, a samą z opiekunką boje się zostawiać żeby domu nie okradli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ale to zwolnienie to na ile ? Tydzień, miesiąc ? No przecież nie do końca życia. Musisz znaleźć kogoś do pomocy jeśli chcesz mieć mamę w domu i nie zamierzasz rezygnować z pracy. Jak się tak boisz to szukaj opiekunki przez agencje, z referencjami albo z polecenia. Ewentualnie może koś z sąsiadów czy rodziny może Ci pomoc. Młodzież czy jakaś sprawna emerytka, ktoś kto ma czas i może to wyjść taniej. Przecież nie musi wiele robić jeśli T po pracy się zajmiesz mama. Bardziej chodzi o towarzystwo i ewentualną pomoc np. w toalecie czy przy posiłku kiedy Ty jesteś w pracy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co ty masz takiego w tym domu? myslisz, ze telewizor ci ktos ukradnie? nie badz smieszna :-( zalosne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze ci radzą. Najlepiej będzie dla wszystkich gdy weźmiesz opiekunkę. Nawet na kilka godzin. Będąc cały czas przy mamie zajedziesz się psychicznie i fizycznie. Wierz mi. A żeby komuś pomagać samemu trzeba być w dobrej kondycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adranka3
ehh, nie wszyscy są nowobogaccy lub żyją na kredycie, niektórzy z pokoleń dorobili się majątku, i mają trochę drogocennych "bibelotów" - ale to chyba niektóre osoby nie zrozumieją.... Niemniej jednak nie chcę aby mama cierpiała, i tak jak napisał ktoś wcześniej że fakt że tych zwolnień w koło nie będę mogła brać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antaretta
Pracuje w domu opieki w Niemczech. Staruszki sa umyte, nakarmione i w takim stanie widzi je rodzina. Rodzina przychodzi w odiwedziny i zostaje calymi dniami. Praktycznie babcie widza swoje dzieci i wnuki codziennie. Jak sie chce - to sie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adranka3
No fajnie, ale do Niemiec to mamy nie oddam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam taką sytuację z babcią. Weź opiekunkę przynajmniej na czas kiedy jesteś w pracy. Na jakiś czas możesz też wziąć zwolnienie (albo przejść na pół etatu jeśli masz taką możliwość) albo opiekę (jeśli mama będzie u ciebie w domu), tylko nie wiem jak na to patrzy Twój pracodawca. Może możesz trochę pracować z domu? U nas była opiekunka (można wziąć z MOPSu/MOPRu, zależy, co u ciebie jest) i mama, a ja przyjeżdżałam na weekendy, żeby mama miała też trochę czasu dla siebie. Opiekunka pokaże ci jak wszystko robić, nie wiem w jakim stanie jest twoja mama (czy np. chodzi ale trzeba pomóc przy jedzeniu, myciu i w toalecie, czy może trzeba dawać płynne jedzenie specjalna strzykawką, zmieniać pampersy), ale zapewniam - powoli wszystkiego się nauczysz. Życzę dużo siły, bo bywa ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diktaccy
Jestem w podeszłym wieku, i wiem że gdybym był w takim stanie to wolałbym być w domu opieki. Ci co nigdy nie mieli do czynienia z opieka nad ludźmi z demencja nie wiedza o czym mówią . Nie tylko problemem jest sprawa fizycznej opieki nad takim człowiekiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_21_33
Nie wiem jak z osobami z demencją. Moja babcia była całkowicie sprawna umysłowo, ale bardzo słabiutka fizycznie (wiek, stan zdrowia się pogarszał, niestety po pół roku zmarła). Z demencją, alzheimerem itd pewnie jest inaczej, bo taka osoba jest niestety czasami zagrożeniem. My nie żałujemy, że nie oddaliśmy babci, ale tak jak mówię - ona miała z głową wszystko ok. Z tym, że taka opieka jest ciężka, do tego dochodzi obciążenie psychiczne, kiedy widzisz, że kochana osoba gaśnie i że lepiej już nie będzie. Ja mam stresującą pracę, ale po weekendzie opieki byłam tak psychicznie wykończona, że w tej stresującej pracy odpoczywałam. Opiekunka się przydaje, bo czasem potrzeba chociaż pójść na spacer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkjkrm
Ja jestem za tym, aby wybrać dom opieki. Nie ma innej rady jeśli bliscy, a nawet opiekunka nie radzą sobie z osobą chorą. Któregoś dnia dojdzie do nieszczęścia! - pożar, wybuch gazu itd.A najgorszy jest brak zainteresowania ze strony innych członków rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boom1954
Święta prawda, tylko domy opieki... wogóle skąd jesteś? jakie woj.? itp.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a Ty nie masz innych czlonkow rodziny, zeby wspolnie cos zadecydowac??? pytasz na forum? :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adranka3
a kogo i o co tu się pytać? starszą osobę z demencją? co do pozostałych członków to raczej wiadomo że działy w porozumieniu, i staramy się znaleźć najlepsze rozwiązaniem, wspierając się przy tym różnymi metodami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to czego tu szukasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drdrex
szuka pewnie trochę wsparcia, na pewno na myśl przychodzi mi jedno: dom opieki Promyk w miejsc. Unierzyż. Jeśli masz coś wspólnego z woj.Mazowieckim to warto tam powierzyć starszą osobę, na pewno lepsze to niż męczarnie w domu -szczególnie patrząc na podejście tej Pani do tematu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to prowo, nie mozna byc takim debilem :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosch
innych czlonkow rodziny, dla inteligentnego czlowieka jest jasne, ze TO MUSZA byc osoby INNE niz matka musisz byc malo rozgarnieta skoro tego nie zrozumialas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Boze!? zwolnienie dostaniesz na krotki czas a CO potem? tez chyba chora jestes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Teresa

Opieka nad osobą starszą i schorowaną jest wymagająca. Bardzo często to za dużo dla jednej osoby:( Wiem coś o tym. Praktycznie każda czynność urasta do rangi wielkiego przedsięwzięcia i człowiek ma tyle na głowie, że nawet nie wie od czego zacząć. Najgorzej jest z czynnościami higienicznymi. Dużym ułatwieniem są krzesła ARmedical toaletowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×