Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Dzis okropny smog nie wychodzcie na spacer

Polecane posty

Gość gość

Szkoda dzieci :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy ile te dzieci mają lat, sa fajne maski antysmogowe, takie np. ozonemask.pl/maski-casual one zapewniają świetna ochronę przed smogiem i nie trzeba się już martwić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
znowu z tym smogiem ...masakra nie wszędzie jest smog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No co Ty... U mnie - GLIWICE - "dobra jakość powietrza" Śledzę to na bieżąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BemiReRe
U nas warszawska podmiejscowość. Teraz wieje, więc problemu nie ma, ale kilka dni temu to normalnie masakra była. Siwo, horrory można było wieczorem kręcić. Mąż zamontował nawet w domu na oknach teraz takie ramki fakro z filtrem, smog nie dostaje sie do wnętrza domu mimo wietrzenia. Polecam wypróować dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Krakowie też wieje tak że głowę chce urwać, więc stan powietrza "dobry" :D A że spacerować ciężko, to inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ten smog w zimie jest okropny, no ale nie możemy prawi enic zrobić, możemy sobie ewnetualnie kupić takie maski antysmogowe https://ozonemask.pl/maski-casual/ one przed nim chronią i wtedy można sobie spacerować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
matki eko-sreko. Ja wcale nie patrzę czy jest smog, czy co tam jeszcze. Chcę wychodzę, nie to nie. A Wy jakieś nawiedzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mieszkam na wsi. U nas słoneczko, zero chmurek, świeże, rześkie powietrze. Ale przecież miasta są taaaaaakie super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To wychodz i sie truj kto ci broni. Selekcja naturalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak kto broni, autorka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie pogoda ladna i powietrze super (jak przez 95% dni w roku). Moje okolice nie maja problemow ze smogiem. Natomiast moje dwie sasiadki z okolo polrocznymi dziecmi i tak nigdzie nie wychodza na spacery, kisza sie caly dzien w domach. Moze raz na dwa czy trzy tygodnie wyjda z dzieckiem lub wyjdzie maz po pracy jak sie zlituje. Mitomanki od spacerow z malymi dziecmi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba byc uposledzonym by myslec ze postep technologiczny i przemysl nie wplywa na powietrze a w konsekwencji na nasze zdrowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jaki smog? W tym zacofanym grajdole widziałyście smog? Koncerny znalazły kolejnego czarnego luda, żeby sprzedać coraz droższe i bardziej awaryjne samochody, gaz zamiast węgla i kota zamiast psa. A durny, zacofany naród łyka kolejne propagandy jak gęś kluski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wpływa, tylko nie w takim stopniu jak ekoszołomy starają się to przedstawić. Spójrz na przyklad na Niemcy - mają przemysł sto razy większy i bardziej zaawansowany od Polskiego a jakoś problemu ze smogiem niet. Za cały smog w PL odpowiadają gospodarstwa domowe, ludzie opalający śmieciami lub g*******ej jakości węglem z Rosji albo palący węglem dobrej jakości w piecykach nieprzystosowanych do spalania węgla. Zanieczyszczenia z przemysłu ciężkiego oraz spaliny z aut są źródłem ledwie kilku procent całego smogu w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Koncerny" x Ach te magiczne koncerny z równie magicznych mózgów podludzi gadających takie głupoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak..,tak... Ludzie palą śmieciami - chyba w twoim slumsie. Państwo, które od dziesięcioleci trzyma naród w ubóstwie stara się wyeliminować najtańszy opał - węgiel. Może i słusznie - nie dało sie was zagłodzić za komuny, to może uda się was wymrozić za pisu ;) A węgiel jest paliwem ekologicznym - wystarczy edukacja. Bo węglem można palić tak, że nie ma dymu. Górne spalanie - mówi ci to coś, DURNY NARODZIE??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś taa, a bakterii nie ma, bo nie widac. A ziemia jest plaska. A wszytko wina Tuska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie kłap dziobem na temat o którym nie masz pojęcia! A wiesz DURNY NARODZIE jak utylizuje się odpady plastikowe (zgodnie z prawem), które nie nadają sie do recyclingu? SPALA SIĘ durny narodzie ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rzeczywiście ostatnio bardzo dużo słychać o smogu i zakazie palenia węglem. Ciekawe kto na tym chce dużo zarobić? Ruski gaz? Niemiecki prąd? Koreański producent kotłów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LoopiLu
No niestety smog jest nieunikniony i nawet w mieszkaniach masz zanieczyszczone powietrze więc bez różnicy czy wychodzisz na zewnątrz czy też nie. Ja bynajmniej spacerów nie unikam ze względu na niego. A w domu postawiłam na oczyszczacz powietrza żeby choć trochę pooddychać czystym powietrzem. Kupiłam taki z niższej półki cenowej https://klarta.pl/ bo szkoda mi było dawać ponad dwa tysie za inny ale różnicę we wdychanym powietrzu ewidentnie czuć. Sam oczyszczacz to fajna sprawa- posiada filtry, które zatrzymują kurz, sierść, włosy, pochłania pyły PM2.5 i PM10, alergeny, roztocza. Dodatkowo zimny filtr katalityczny usuwa m.in. siarkowodór, amoniak, benzen, formaldechydy i wspiera walkę z mikroorganizmami. Taki prosty i niedrogi sposób na zadbanie o własne zdrowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kilka lat temu przeprowadziłam się z Katowic do Krakowa i od tego czasu nienawidzę zimy! Mówi się że Śląsk szaro-bury, same fabryki ,ale ten smog tutaj to jakaś masakra! Powietrze można gryść nie nim oddychać. Póki co znalazłam 3 sposoby na ten problem, ciągle szukam kolejnych: -oczywiście maska antysmogowa najwyższej jakości z odpowiednimi filtrami (mimo że mam krzywą przegrodę i ciężko mi się w nich oddycha, nie ruszam się bez niej) -komora hiperbaryczna <3 koleżanka korzystała w Vimedzie w Krk i tam się też udałam, polecam!!! oddychacie sobie 95%tlenem (przypomnienie w powietrzu mamy 21%), pod zwiększonym ciśnieniem, przy okazji zauważyłam że moja rana po oparzeniu się dużo szybciej goiła, w tym sezonie na 100% znów na serię się wybiorę. Jak ktoś się obawia to można skorzystać u nich z konsultacji lekarskiej z kwalifikacją, a na stronie mają wypisane wskazania i przeciwwskazania. Ona ma strasznie dużo zastosowań, bo przede mną przychodziła pani z takim chłopczykiem z autyzmem a po mnie zazwyczaj był pan cierpiący na migreny. Warto! -oczyszczacz powietrza i nawilżacz powietrza- jeśli jak ja nie wyobrażacie sobie nie otwierać przez kilka mcy okien, to koniczność dla Was, zawsze jest tańcza opcja nawilżacza czyli mokre ręczniki na kaloryfer, tylko wtedy tracimy trochę na ogrzewaniu Mam nadzieję że komuś pomogłam, czekam na Wasze sprawdzone sposoby!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam jeszcze aplikacje kanarek, która informuje mnie kiedy jest niekorzystny stan powietrza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kacsandra
Aby się trochę uchronić i mieć bardziej czyste powietrze w domu polecam sobie zamontować coś z produktów antysmogowych Fakro, np. markizy ze specjalnym filtrem, który nie pozwala, aby smog dostał się do wnętrza. Mam u siebie takie markizy i bardzo dobrze się sprawują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie jest do końca możliwe, żeby podczas smogu nie wychodzić z domu. A praca, dzieci, szkoła? Na pewno dla nas, kobiet, ważne jest to, abyśmy w odpowiedni sposób zadbały o naszą cerę. I tu z pomocą przychodzą właśnie takie kosmetyki: https://www.vichy.pl/pielegnacja-twarzy/krem-maska-na-noc-dotlenienie-i-regeneracja-slow-age/p24040.aspx. Ja je uwielbiam, bo jako nieliczne z tych, które stosowałam do tej pory, naprawdę działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spierd.... z tym spamem, na serio myslisz, ze ludzie w to uwierza? Z tym smogiem to faktycznie jets chyba problem w Polsce. Znalazłam fajna stronke, na której jest mapa swiata i obaszrów z najwiekszym smogiem, Polska jedyna w Europie ma taki smog, ktos potrafi to wyjasnic? Dzis patrze i na tej stronie moje miasto, tzn Poznań, na 8 miejscu najbardziej zadymianych miasta swiata!! https://www.airvisual.com/world-air-quality-ranking

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×