Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

O co chodzi z PITem

Polecane posty

Gość gość

Witam. Mam 20 lat i będę musiała rozliczyć się z PITu. Tymczasem nie wiem CO, KIEDY i JAK :c Od następnego sezonu idę na studia, tymczasem trwa rok pomiędzy 4letnim liceum a studiami (ponieważ w tym roku nie dostałam się itd- nieważne, to nie ta historia) no i w 2017 roku (październik, listopad i grudzień) pracowałam 3 miesiące na umowie zlecenie przez agencję pracy. No i co, jak i kiedy i jakie dokumenty i w ogóle muszę załatwiać w związku z tym? Może się wydawać, że zadaję głupie pytanie ale naprawdę nie wiem. Mam wrażenie, że w szkołach nas takich praktycznych formalności i biurokracji obowiązkowej nie uczą, albo zbyt powierzchownie. Przynajmniej ja sobie nie przypominam. A prawo co chwila się zmienia, Zusy, pity, fiskusy.. To brzmi jak czarna magia... Nie chciałabym z niewiedzy dostać jakiejś grzywny :O Mogę liczyć na przystępne powiedzenie mi co, jak i kiedy? I z jakimi dokumentami i skąd je brać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kazda osoba ktora pracuje ma obowiazek do 30kwietnia rozliczyc sie.dostaniesz poczta z agenc****it .11. musisz to dac do biura rachunkowego zeby c***ita rozliczyli. koszt ok 15 zł. potem skldasz to do urzedu skarbowego. mozesz albo nadplate podatku- wtedy dostniesz zwrot. alboniedoplate podatku bedziesz musial kase zwrocic.co jeszcze chcesz wiedziec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli agencja bez wcześniejszego proszenia ma obowiązek wysłać mi te dokumenty, mimo, że już nie pracuje? (i do kiedy mniej więcej powinny mi przyjść? Żeby nie przegapić jakby w razie nie dotarły, bo pewnie rozliczenie też trochę trwa... :) To jeszcze zapytam- a gdyby w razie nie dotarły, to czy może być tak, że już mnie skasowali z bazy danych i mi tego nie wydadzą czy coś? Przepraszam za dociekliwość ale wolę wiedzieć co nieco. I dziękuję za przystępną odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×