Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

zaparcia

Polecane posty

Gość gość

Pomocy !od tygodnia mam takie zaparcia że chyba mnie rozje..be brzuch i dupa mi pęka :-(już z tego bólu nie wiedziałam co robić i poszłam do lekarza przepisał mi czopki ale nie pomaga tylko krew leciała :-(jestem wykończona.Może macie jakieś sposoby żeby coś zadziałało ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak krew leci mogą to być wrzody albo rak i wiele innych chorób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a może spróbuj zastosować preparat intesta.. on idealnie działa i reguluje pracę jelit dzięki maślanowi sodu, mi pomógł własnie jak nie umiałam iść na toaletę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pojawienie się problemów z wypróżnianiem może mieć różne przyczyny. Jeśli nasza dieta obfituje w wysokooczyszczone produkty zbożowe, cukry, mało warzyw i owoców być może jest to powód występowania zaparć. Aby jadłospis wspomagał prawidłową pracę układu pokarmowego, musi zawierać produkty bogate w błonnik oraz duże ilości płynów. Błonnik (czyli tzw. włóknik) nie jest wchłaniany przez przewód pokarmowy, dlatego nie pełni funkcji odżywczych, jednak jego obecność jest niezbędna dla zachowania prawidłowej perystaltyki. Jedzmy więc produkty pełnoziarniste (np. chleb, makarony) z dodatkiem np. otrąb, płatków owsianych, nasion lnu. Te ostatnie zawierają duże ilości śluzu (podobnie jak w przypadku babki jajowatej lub płesznik), który pęcznieje i wraz ze spożytymi nasionami całymi lub sproszkowanymi zwiększa objętość treści jelitowej, pobudza ruchy perystaltyczne i ułatwia wypróżnianie. Proces pęcznienia zachodzi jednak tylko wtedy, gdy zwiększonej ilości błonnika w diecie towarzyszy duża objętość wypijanych płynów. Jeśli płynów będzie zbyt mało może wystąpić zaczopowanie o******cy masami kałowymi, mogą nasilić się bóle brzucha a nawet wystąpić niedrożność jelit. Gdy zaburzeniom wypróżniania towarzyszą wzdęcia warto wypijać napary z owoców kopru włoskiego, owoców anyżu czy melisy, które złagodzą towarzyszące bóle brzucha i podziałają wiatropędnie. Korzystne jest również wprowadzenie do diety suszonych owoców (moreli, rodzynek, fig, śliwek, daktyli) zawierających pektyny jak również owoców i warzyw (buraków surowych i gotowanych, karczochów, szparagów, surowej marchewki). Warto także spożywać mleczne produkty fermentowane (kefiry, maślankę) zawierające naturalne probiotyki lub preparaty z dobroczynnymi kulturami bakterii. Taka dieta jest szczególnie ważna gdy cierpimy na hemoroidy. Zastawanie preparatów, które będą wzmagać wysiłek podczas aktu defekacji (np. czopki) może okazać się bolesne i nasilić występujące w przypadku tego schorzenia drobne krwawienia. Aby poznać więcej informacji na temat prawidłowego wypróżniania warto odwiedzić blog: http://www.movea.pl/blog, na który serdecznie zapraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi z zaparciami pozwolił sobie dać radę suplement colon slim. Systematyczne stosowanie dało taki efekt, że już nie myślę o tym problemie, a kiedyś bardzo mi doskwierał. Błonnik działa cuda - teraz wiem. Poprawił mi się również metabolizm, a to był mój problem odkąd pamiętam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mania100

Zmiana diety to podstawa, do tego ruch i sporo wody. Jeżeli masz krew w kale to trzeba pójść do lekarza. Dietę też może ustawić ci lekarz lub dietetyczka. Doraźnie stosuj czopki evaqu. Są bardzo delikatne w działaniu, a równocześnie skuteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dolegliwości są uciążliwe to polecam czopki z kurkumą Procto Zac. Bardzo szybko pomagają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×